Lyžování Bad Kleinkirchheim, Rakousko

Korutanský Bad Kleinkirchheim kombinuje skvělé podmínky k lyžování s mnohaletou lázeňskou tradicí. Prvotřídní wellness nabízí tradiční římské lázně Römerbad nebo novější St. Kathrein, které se nachází přímo u lanovek. Lyžařům je k dispozici 26 moderních lanovek a vleků. Přes den lyžování, večer odpočinek v lázních. Ideální program zimní dovolené. 

Bad Kleinkirchheim

Vítejte v Bad Kleinkirchheimu, Korutanech. Přímo na okraji malebného Národního parku Nockberge a nedaleko Millstätterského jezera leží unikátní lyžařsko-lázeňské centrum. Jedinečná je kombinace lyžování a wellness lázeňských procedur.

Symbol lázní a lyžování

Lázeňský Bad Kleinkirchheim nabízí více než 100 kilometrů sjezdových tratí, u kterých převládají univerzální červené úseky. Zasněžováno je skoro 100 % sjezdovek! Specialitou je černá závodní sjezdovka Světového poháru FIS Weltcupabfahrt s převýšením 842 metrů.

Lázeňskou tradici oblasti zastupují dvě vyhlášená lázeňská zařízení - Římské lázně a Lázně svaté Kateřiny s termálními bazény, wellness službami a ozdravnými procedurami. Dále zkuste túru na sněžnicích, osvětlenou sáňkařskou dráhu, bruslení, metanou a další aktivity.

Klasické lyžování je v Badu doma. K dispozici je zasněžovaná 8 kilometrů dlouhá údolní běžecká trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim, v oblasti na vás čeká ještě dalších 45 kilometrů tras nebo čtyřkilometrová vysokohorská stopa na vrchu Nockalm ve výšce 1 870 m n. m.

Cesta do střediska

Cesta do Bad Kleinkirchheimu může z naší země vést tradičně přes dálnice A1 a A10, sjeďte u městečka Seeboden. Moravané by měli využít spíše dálnici A2 z Vídně přes Graz a Klagenfurt, u Villachu přejet krátce na A10 a opustit ji poblíž Millstätterského jezera.

Výhody
  • kombinace lyžování a lázeňství
  • mimořádně výkonné zasněžování
  • domov klasického lyžování
Nevýhody
  • vyšší ceny kvůli prestiži
  • dosud větší počet vleků
  • velký zájem v hlavní sezóně
Užitečné informace pro sezónu 2024

Lyžování Korutany

V nejjižnější rakouské spolkové zemi dominují dvě vyhlášená střediska Nassfeld / Hermagor a lázeňský Bad Kleinkirchheim. Fantastickou přírodou se může pochlubit okolí střediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou specialitou je lyžování na Mölltalerském ledovci. Korutany vynikají i báječnou kuchyní a doprovodnými službami.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

Lyžařský ráj tak blízko na dosah ruky. Rakousko je kolébka alpského lyžování. Při Světovém poháru celý rakouský národ upřeně hledí k zasněženým sjezdovkám. Ty čekají ve své kráse a preciznosti také na vás. Nejoblíbenější středisko českých lyžařů je Dachstein West. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Bad Kleinkirchheim


Jindřich a Kateřina duben 2019
GUT Trattlerhof & Chalets Hotel ****, Rakousko, Korutany, Bad Kleinkirchheim
Ubytování. Naprosto skvělý hotel. Když přemýšlím nad celým pobytem, tak mně nenapadá nic, co bych mohl vytknout. Naprosto úžasné wellnes, kde... celá recenze

Jiří Renč březen 2019
Apartmány Reichl ***, Rakousko, Korutany, Bad Kleinkirchheim
Zhorseni. Nic moc... celá recenze

EDA březen 2016
Apartmány Römerhof , Rakousko, Korutany, Bad Kleinkirchheim
EDA. Místo,ubytování i relax v bazénu velmi dobré.Rovněž i možnost lyžování a stravování na sjezdovkách. ... celá recenze