Lyžování Bad Kleinkirchheim, Rakousko

Korutanský Bad Kleinkirchheim kombinuje skvělé podmínky k lyžování s mnohaletou lázeňskou tradicí. Prvotřídní wellness nabízí tradiční římské lázně Römerbad nebo novější St. Kathrein, které se nachází přímo u lanovek. Lyžařům je k dispozici 26 moderních lanovek a vleků. Přes den lyžování, večer odpočinek v lázních. Ideální program zimní dovolené. 

Bad Kleinkirchheim

Vítejte v Bad Kleinkirchheimu, Korutanech. Přímo na okraji malebného Národního parku Nockberge a nedaleko Millstätterského jezera leží unikátní lyžařsko-lázeňské centrum. Jedinečná je kombinace lyžování a wellness lázeňských procedur.

Symbol lázní a lyžování

Lázeňský Bad Kleinkirchheim nabízí více než 100 kilometrů sjezdových tratí, u kterých převládají univerzální červené úseky. Zasněžováno je skoro 100 % sjezdovek! Specialitou je černá závodní sjezdovka Světového poháru FIS Weltcupabfahrt s převýšením 842 metrů.

Lázeňskou tradici oblasti zastupují dvě vyhlášená lázeňská zařízení - Římské lázně a Lázně svaté Kateřiny s termálními bazény, wellness službami a ozdravnými procedurami. Dále zkuste túru na sněžnicích, osvětlenou sáňkařskou dráhu, bruslení, metanou a další aktivity.

Klasické lyžování je v Badu doma. K dispozici je zasněžovaná 8 kilometrů dlouhá údolní běžecká trasa Römerloipe Bad Kleinkirchheim, v oblasti na vás čeká ještě dalších 45 kilometrů tras nebo čtyřkilometrová vysokohorská stopa na vrchu Nockalm ve výšce 1 870 m n. m.

Cesta do střediska

Cesta do Bad Kleinkirchheimu může z naší země vést tradičně přes dálnice A1 a A10, sjeďte u městečka Seeboden. Moravané by měli využít spíše dálnici A2 z Vídně přes Graz a Klagenfurt, u Villachu přejet krátce na A10 a opustit ji poblíž Millstätterského jezera.

Výhody
  • kombinace lyžování a lázeňství
  • mimořádně výkonné zasněžování
  • domov klasického lyžování
Nevýhody
  • vyšší ceny kvůli prestiži
  • dosud větší počet vleků
  • velký zájem v hlavní sezóně
Užitečné informace pro sezónu 2019/2020

Trasy autem

Trasy autem

Lyžování Korutany

V nejjižnější rakouské spolkové zemi dominují dvě vyhlášená střediska Nassfeld / Hermagor a lázeňský Bad Kleinkirchheim. Fantastickou přírodou se může pochlubit okolí střediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou specialitou je lyžování na Mölltalerském ledovci. Korutany vynikají i báječnou kuchyní a doprovodnými službami.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

Lyžařský ráj tak blízko na dosah ruky. Rakousko je kolébka alpského lyžování. Při Světovém poháru celý rakouský národ upřeně hledí k zasněženým sjezdovkám. Ty čekají ve své kráse a preciznosti také na vás. Nejoblíbenější středisko českých lyžařů je Dachstein West. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony