Lyžování Janské Lázně, Česko

Lyžařský areál Janské Lážně – Černá hora se propojil díky přepravě Ski Tour s Pecí pod Sněžkou a vzniklo největší české středisko sjednocené skipasem. Jmenuje se SkiResort Černá hora – Pec a nabízí 44 kilometrů sjezdovek. Nejen v Krkonoších větší středisko nenajdete. Na Černou horu vás navíc vyveze v Česku jediná osmikabinka rakouské výroby Černohorský Express.


Janské Lázně - Černá hora

Hned na jižní straně zvedající se hradby Krkonoš najdete největší lyžařské středisko u nás. To i díky propojení s Pecí pod Sněžkou. Jmenuje se Janské Lázně – Černá hora a nabízí až 44 kilometrů sjezdovek na jeden skipas.

Jediná osmikabinka v Česku

Vynikající infrastrukturu reprezentuje Černohorský Express. Jediná kabinka v zemi klasické rakouské konstrukce pro 8 cestujících má délku 2 300 metrů a dokáže přepravit 1 875 osob za hodinu. Za 7,5 minuty zdolává převýšení 566 metrů.

Nabídka sjezdovek je nejlepší u nás. Převládají sjezdy střední obtížnosti, zdatní lyžaři mohou využít dvě černé sjezdovky (Pod kabinou a v Peci Hnědý vrch). SkiResort tvoří 5 vzájemně propojených areálů. Oblíbená doprava mezi nimi je SkiTour Express, speciální rolba s přívěsem.

Krkonoše jsou protkány bílou stopou a nejinak je tomu v okolí Černé hory, kde je v provozu kolem 53 kilometrů tras. V Peci se přidává 12 kilometrů, v Černém Dole 10 kilometrů a ve Velké Úpě 5 kilometrů. Po propojených stopách se dá dostat kamkoliv od Žacléře po Špindlerův Mlýn.

Cesta do střediska

Do Janských Lázní přijedete od západu z Vrchlabí nebo od východu z Trutnova. Ze středních Čech se můžete vydat po dálnici D10, z Moravy tradičně po silnici první třídy číslo 35. Poslední fáze cesty bude po hlavních silnicích Podkrkonoší.

Výhody
  • zasloužená popularita
  • nejlepší infrastruktura u nás
  • skvělé terény pro všechny
  • největší lyžařská oblast u nás
Nevýhody
  • velký zájem, možnost front
  • na Černé hoře jen jižní terény
  • vyšší ceny kvůli kvalitě a poloze
Užitečné informace pro sezónu 2021

Sjezdovky

6 km11 km1 km
Celková délka: 18 km
Celk. převýšení: 575 m
Zasněžováno: 75 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

8
2
1
Nejvyšší bod lanovky: 1 260 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 685 m n. m.
Celková kapacita: 13 075 osob / h

Běžecké tratě

Celková délka: 72 km

Lyžování Krkonoše

Nejvyšší české pohoří Krkonoše nabízí několik špičkových lyžařských středisek pro všechny typy lyžařů. Většina sjezdovek je zasněžovaných, bohaté jsou i doprovodné služby pro vyznavače zimních sportů. Zábavu na sjezdovkách i mimo ně nabízí ski areály Janské Lázně – Černá hora, Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn. Lyžování v Krkonoších je správná a dostupná volba. 

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Poslední recenze Janské Lázně


Veronika srpen 2020
Nejlepší spokojenost. Je tu napsáno mnoho kladných recenzí a není divu. I my tu byli s přítelem nadmíru spokojeni. Nechci opakovat to, co psali ostatní,... celá recenze


Dáška + Kamil Kulatí červenec 2020
Svatební 10-ti denní pobyt s All Inclusive - 22.7.-31.7.2020. Chtěli bychom touto cestou poděkovat celému personálu Hotelu Vladimír za úžasnou dovolenou, kterou nám, tím jak se o nás po všech ... celá recenze


Mikejla červen 2020
Michaela Manová. Strávili jsme v hotelu Vladimír 4 noci a jediné co můžeme říct super super super. Snídaně úžasné, večeře neskutečné,velmi dobré a ... celá recenze