Lyžování Špindlerův Mlýn, Česko

Špindlerův Mlýn patří ke špičce českého lyžování. Společně s Janskými Lázněmi – Černou horouPecí pod Sněžkou nabízí nejlepší podmínky v Krkonoších. Čeká na vás 20 sjezdovek všech obtížností. Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn se dělí na areály Svatý Petr, Hromovka, Medvědín, Horní MísečkyLabská.


Špindlerův Mlýn

V srdci Národního parku Krkonoš leží jedno z hlavních center českého lyžování Špindlerův Mlýn. Na několika okolních svazích stoupají směrem k hřebenům kvalitní zasněžované sjezdovky, které uspokojí každého lyžaře.

Krkonoše jako na dlani

Luxusní převýšení sjezdovek více než 500 metrů zaručuje kvalitní lyžovačku. Středisko také myslí na své návštěvníky po stránce restaurací a zábavy. Nejvyšší horský masív v naší zemi zaručuje dostatek sněhových srážek.

Nabídka sjezdovek je na české poměry výborná. Převládají sjezdy střední obtížnosti, zdatní lyžaři mohou využít dvě černé sjezdovky a na rekreační lyžaře čeká atraktivní modrá sjezdovka Turistická v délce 2 700 metrů.

Okolí Špindlerova Mlýna je zaslíbené bílé stopě. Slavná síť tratí Horní Mísečky – Medvědín nabízí 67,5 kilometrů upravovaných tratí. Kromě nich lze oficiálně využít i 24 kilometrů tratí v okolí Svatého Petra. Většina okolních hřebenů je propojena stopami.

Cesta do střediska

Do Špindlerova Mlýna vede jediná příjezdová hlavní cesta, a to z Vrchlabí. Do Vrchlabí se můžete ze středních Čech vydat po dálnici D10, z Moravy tradičně po silnici první třídy číslo 35. Poslední fáze cesty bude po hlavních silnicích Podkrkonoší.

Výhody
  • zasloužená popularita
  • slušná infrastruktura
  • příjemné terény pro všechny
  • historicky česká jednička
Nevýhody
  • velký zájem, možnost front
  • zdlouhavá cesta ze vzdálených částí republiky
  • vyšší ceny kvůli prestiži
Užitečné informace pro sezónu 2021

Sjezdovky

3 km9 km1 km
Celková délka: 13 km
Celk. převýšení: 533 m
Zasněžováno: 85 %
Noční lyžování: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

11
6
0
Nejvyšší bod lanovky: 1 235 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 702 m n. m.
Celková kapacita: 21 300 osob / h

Běžecké tratě

Celková délka: 92 km

Lyžování Krkonoše

Nejvyšší české pohoří Krkonoše nabízí několik špičkových lyžařských středisek pro všechny typy lyžařů. Většina sjezdovek je zasněžovaných, bohaté jsou i doprovodné služby pro vyznavače zimních sportů. Zábavu na sjezdovkách i mimo ně nabízí ski areály Janské Lázně – Černá hora, Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn. Lyžování v Krkonoších je správná a dostupná volba. 

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Poslední recenze Špindlerův Mlýn


Martin L. září 2020
Martin L.. Krásný hotel, má své kouzlo.... celá recenze


Karel Frank září 2020
Vše moc fajn. Přijeli jsme na pobyt, který jsme dostali jako dárek a náramně jsme si jej užili. Pokoj čistý, personál usměvavý a ochotný. Wellne... celá recenze


Němcová září 2020
Veliká spokojenost. Chtěli bychom poděkovat celému personálu za ochotu, vstřícnost a skvělé chování. Paní recepční byla velice ochotná, vždy nám říkal... celá recenze