Lyžování Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Itálie

Obrovská lyžařská oblast Adamello Brenta zasahuje do vyhlášeného Val di Sole a nabízí jedny z nejlepších lyžařských možností v Itálii. Nezdolných 380 kilometrů sjezdovek celkem 8 slavných středisek uspokojí každého. O svižnou moderní přepravu se stará 150 lanovek a vleků, v této oblasti operuje rekordní počet kabinových lanovek.

Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Specialita na vzestupu popularity českých lyžařů. Rozsáhlá panenská oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Oblast vyniká jedněmi z nejkrásnějších divů alpské přírody. Regionu dominují mohutné horské celky Adamello a Brenta.

Osmička vyvolených

Skiramu tvoří osm slavných středisek velkého jména a věhlasu. Od západu na východ jsou to Ponte di Legno - Passo Tonale, Peio, Pinzolo - Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva, Paganella, Monte Bondone, Folgaria - Lavarone.

Součástí Skiramy je vyhledávané údolí skvělého lyžování Val di Sole. Pouze středisko Folgaria – Lavarone je od zbytku středisek více vzdáleno (i přes 100 km), jinak jsou střediska v dostupné vzdálenosti 20-80 km, a lyžařskou senzaci tak můžete ochutnat ve více z nich.

Na milovníky bílé stopy se v oblasti Adamello Brenta nezapomnělo, avšak není to tradiční cíl pro běžkaře. Výjimku tvoří středisko Monte Bondone se skvělou plošinou Viote a propojená střediska Folgaria – Lavarone pod reklamní značkou Alpe Cimbra.

Cesta do střediska

Do oblasti Adamello Brenta je nejlepší vyrazit Brennerskou dálnicí z Innsbrucku. Lyžaři z východní poloviny naší země využijí dálnici přes Salzburg, z Čech se lze dopravit do Innsbrucku přes Rozvadov a obchvat Mnichova. Cesta do cíle zabere alespoň osm hodin.

Výhody
  • 380 km špičkových tratí
  • kouzlo slavného Val di Sole
  • úchvatné scenérie alpské přírody
Nevýhody
  • vyšší ceny odpovídající kvalitě a věhlasu
  • delší přejezdy mezi středisky
  • přívaly sněhu někdy ochromí oblast
Užitečné informace pro sezónu 2021/2022

Sjezdovky

121 km191 km68 km
Celková délka: 380 km
Celk. převýšení: 2 216 m
Zasněžováno: 80 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

30
75
45
Nejvyšší bod lanovky: 3 016 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 800 m n. m.

Běžecké tratě

Klasická stopa: 28 km
Bruslařská stopa: 16 km
Výškové trasy: 3 km
S osvětlením: 5 km
Celková délka: 44 km

Lyžování Itálie

Nejlepší lyžařské terény v Evropě? Italské alpské hřebeny od francouzských hranic přes centrální Dolomity až po hranice slovinské. Nejvíce populární jsou regiony a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Kronplatz, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Poslední italské ledovce jsou Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Skirama Dolomiti Adamello Brenta


Irena prosinec 2019
Krásné lyžování.. Do Pasoo Tonále jezdíme pravidelně před vánoci už 5 let. Poprvé letos jsme zvolili hotel s polopenzí.... celá recenze


Naďa březen 2019
Lyžování. Dovolená v hotelu výborná. Skvělá delegátka Věra. ... celá recenze


iboka březen 2019
Super dovolená. Do hotelu jezdíme několik let a vše v naprostém pořádku. Pokoje obyčejné, ale jídlo vynikající a Wellnes hezké, hned u sjezdovky.... celá recenze