Lyžování Skirama Dolomiti Adamello Brenta, Itálie

Obrovská lyžařská oblast Adamello Brenta zasahuje do vyhlášeného Val di Sole a nabízí jedny z nejlepších lyžařských možností v Itálii. Nezdolných 380 kilometrů sjezdovek celkem 8 slavných středisek uspokojí každého. O svižnou moderní přepravu se stará 150 lanovek a vleků, v této oblasti operuje rekordní počet kabinových lanovek.

Skirama Dolomiti Adamello Brenta

Specialita na vzestupu popularity českých lyžařů. Rozsáhlá panenská oblast Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Oblast vyniká jedněmi z nejkrásnějších divů alpské přírody. Regionu dominují mohutné horské celky Adamello a Brenta.

Osmička vyvolených

Skiramu tvoří osm slavných středisek velkého jména a věhlasu. Od západu na východ jsou to Ponte di Legno - Passo Tonale, Peio, Pinzolo - Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva, Paganella, Monte Bondone, Folgaria - Lavarone.

Součástí Skiramy je vyhledávané údolí skvělého lyžování Val di Sole. Pouze středisko Folgaria – Lavarone je od zbytku středisek více vzdáleno (i přes 100 km), jinak jsou střediska v dostupné vzdálenosti 20-80 km, a lyžařskou senzaci tak můžete ochutnat ve více z nich.

Na milovníky bílé stopy se v oblasti Adamello Brenta nezapomnělo, avšak není to tradiční cíl pro běžkaře. Výjimku tvoří středisko Monte Bondone se skvělou plošinou Viote a propojená střediska Folgaria – Lavarone pod reklamní značkou Alpe Cimbra.

Cesta do střediska

Do oblasti Adamello Brenta je nejlepší vyrazit Brennerskou dálnicí z Innsbrucku. Lyžaři z východní poloviny naší země využijí dálnici přes Salzburg, z Čech se lze dopravit do Innsbrucku přes Rozvadov a obchvat Mnichova. Cesta do cíle zabere alespoň osm hodin.

Výhody
  • 380 km špičkových tratí
  • kouzlo slavného Val di Sole
  • úchvatné scenérie alpské přírody
Nevýhody
  • vyšší ceny odpovídající kvalitě a věhlasu
  • delší přejezdy mezi středisky
  • přívaly sněhu někdy ochromí oblast
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

121 km191 km68 km
Celková délka: 380 km
Celk. převýšení: 2 216 m
Zasněžováno: 80 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

30
75
45
Nejvyšší bod lanovky: 3 016 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 800 m n. m.

Běžecké tratě

Klasická stopa: 28 km
Bruslařská stopa: 16 km
Výškové trasy: 3 km
S osvětlením: 5 km
Celková délka: 44 km

Lyžování Itálie

Nejlepší lyžařské terény v Evropě? Italské alpské hřebeny od francouzských hranic přes centrální Dolomity až po hranice slovinské. Nejvíce populární jsou regiony a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Kronplatz, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Poslední italské ledovce jsou Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Skirama Dolomiti Adamello Brenta


Anna únor 2022
Locanda Locatori Hotel ***, Itálie, Trentino - Alto Adige, Passo Tonale
Hotel Locanda Locatori - naprostá katastrofa!. Dobrý den, dnes jsem se vrátila ze 3 denního pobytu na tomto hotelu, byla jsem na tomto hotelu poprvé a také naposled! Manažer hot... celá recenze

Děda mráz leden 2022
Piandineve Hotel ****, Itálie, Trentino - Alto Adige, Passo Tonale
Katastrofa. Pokud hledáte králíkárnu nebo raději masovou UBYTOVNU, jste na správné adrese. Bohužel. Papírové zdi zajišťují že slyšíte zcela v... celá recenze

Irena prosinec 2019
Locanda Locatori Hotel ***, Itálie, Trentino - Alto Adige, Passo Tonale
Krásné lyžování.. Do Pasoo Tonále jezdíme pravidelně před vánoci už 5 let. Poprvé letos jsme zvolili hotel s polopenzí.... celá recenze