Lyžování Val di Sole, Itálie

Val di Sole je rozsáhlá lyžařská oblast západně od Bolzana. Reklamě se označuje jako Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Rozkládá se na svazích horské skupiny Adamello - Dolomiti di Brenta. Lyžařskou oblast Val di Sole tvoří zejména tři slavná střediska Passo Tonale - Ponte di Legno, Marilleva - FolgaridaPejo. Se společným skipasem můžete lyžovat i ve střediscích Madonna di Campiglio, Pinzolo, PaganellaMonte Bondone.

Val di Sole

Specialita na vzestupu popularity českých lyžařů. Rozsáhlá panenská oblast Val di Sole. Oblast vyniká jedněmi z nejkrásnějších divů alpské přírody. Regionu dominují mohutné horské celky Adamello a Brenta.

Osmička vyvolených

Val di Sole tvoří osm slavných středisek velkého jména a věhlasu. Od západu na východ jsou to Ponte di Legno - Passo Tonale, Peio, Pinzolo - Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva, Paganella, Monte Bondone, Folgaria - Lavarone.

Celé Val di Sole je součástí obchodní značky Skirama Dolomiti Adamello Brenta. Pouze středisko Folgaria – Lavarone je od zbytku středisek více vzdáleno (i přes 100 km), jinak jsou střediska v dostupné vzdálenosti 20-80 km, a lyžařskou senzaci tak můžete ochutnat ve více z nich.

Na milovníky bílé stopy se v oblasti Val di Sole nezapomnělo, avšak není to tradiční cíl pro běžkaře. Výjimku tvoří středisko Monte Bondone se skvělou plošinou Viote a propojená střediska Folgaria – Lavarone pod reklamní značkou Alpe Cimbra.

Cesta do střediska

Do oblasti Val di Sole je nejlepší vyrazit Brennerskou dálnicí z Innsbrucku. Lyžaři z východní poloviny naší země využijí dálnici přes Salzburg, z Čech se lze dopravit do Innsbrucku přes Rozvadov a obchvat Mnichova. Cesta do cíle zabere alespoň osm hodin.

Výhody
  • 280 km špičkových tratí
  • kouzlo slavného Val di Sole
  • úchvatné scenérie alpské přírody
Nevýhody
  • vyšší ceny odpovídající kvalitě a věhlasu
  • delší přejezdy mezi středisky
  • podmínky s extrémy (nedostatek x přívaly sněhu)
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

85 km153 km40 km
Celková délka: 278 km
Celk. převýšení: 1 986 m
Zasněžováno: 90 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

14
57
25
Nejvyšší bod lanovky: 3 016 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 030 m n. m.
Celková kapacita: 144 600 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 125 km
Bruslařská stopa: 85 km
Výškové trasy: 45 km
S osvětlením: 5 km
Celková délka: 255 km

Lyžování Itálie

Nejlepší lyžařské terény v Evropě? Italské alpské hřebeny od francouzských hranic přes centrální Dolomity až po hranice slovinské. Nejvíce populární jsou regiony a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Kronplatz, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Poslední italské ledovce jsou Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Val di Sole


Anna únor 2022
Locanda Locatori Hotel ***, Itálie, Trentino - Alto Adige, Passo Tonale
Hotel Locanda Locatori - naprostá katastrofa!. Dobrý den, dnes jsem se vrátila ze 3 denního pobytu na tomto hotelu, byla jsem na tomto hotelu poprvé a také naposled! Manažer hot... celá recenze

Děda mráz leden 2022
Piandineve Hotel ****, Itálie, Trentino - Alto Adige, Passo Tonale
Katastrofa. Pokud hledáte králíkárnu nebo raději masovou UBYTOVNU, jste na správné adrese. Bohužel. Papírové zdi zajišťují že slyšíte zcela v... celá recenze

Irena prosinec 2019
Locanda Locatori Hotel ***, Itálie, Trentino - Alto Adige, Passo Tonale
Krásné lyžování.. Do Pasoo Tonále jezdíme pravidelně před vánoci už 5 let. Poprvé letos jsme zvolili hotel s polopenzí.... celá recenze