Mauricius: klenot Indického oceánu

V květnu 2017 jsem se zúčastnila poznávacího zájezdu na Mauricius. Tento zelený ostrov a exotický ráj je oprávněně považován za poklad Indického oceánu. Kombinace překrásných pláží, průzračného moře, tropické přírody a vynikající místní kuchyně dělá z návštěvy neopakovatelný zážitek.

Lucie Hladíková, květen 2017

Letecké cestování

Odlet jsme měli 9. 5. 2017 v 9:40 z letiště Václava Havla v Praze leteckou společností AIR FRANCE. Váhové limity pro tuto společnost jsou 23 kg na osobu a 8 kg na příruční zavazadlo. Měli jsme plánovaný přestup v Paříži. Let z Prahy do Paříže trval cca 2 hodiny. Během letu jsme na palubě dostali pití a balíček sušenek. Přílet do Paříže byl kolem 11:45 hodin. Na letišti jsme čekali na další let 4 a půl hodiny. Odlet na Mauricius byl v 16:30. Let trval cca 11 hodin. Na palubě jsme pravidelně dostávali pití a během letu jsme dostali 3 jídla. Odlet z ostrova potom proběhl na konci pobytu ve 20:00, let trval cca 10 hodin do Paříže. V Paříží jsme čekali 2 hodiny. Odlet z Paříže 7:10 a návrat do Prahy 18. 5. 2017 v 8:50. Pro vstup do země není potřeba žádné vízum pro občany České republiky. Musíte mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců po návratu.

Náročný program na ostrově

Sedmidenní pobyt na byl ve znamení poznávání ostrova a ubytovacích kapacit. Mauricius je kromě lákavých dovolených u krásného moře v tropech golfová destinace, cíl turistiky, šnorchlování a rybaření. Během pobytu jsme shlédli více než 20 hotelů. Mimo poznávání hotelů byly na programu ještě výlety člunem na ostrovy Blue Bay Marine Park, Ile au Phare Ile de la Passe, Ile aux Flamants a Ile aux Cerfs. Dále jsme navštívili 7 Coloured Eart and waterfalls, Rhumerie de Chamarel s ochutnávkou a obědem. Byli jsme ve výrobně lodiček a na místních trzích. Skvělý byl výlet k molu, kde jsme nastoupili na loďku s průhledným dnem a pozorovali podmořský svět.

Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h