Nejkrásnější pláže Turecka

Vydejte se s námi na obdivované pláže Turecka. Křižovatka civilizací u Středozemního moře psala historii. Teď může psát příběh vaší dovolené.

Kleopatřina pláž

Okolí města Alanye věnoval Marcus Antonius Kleopatře jako svatební dar. Místní pláž nechal vylepšit novou dávkou jemného písku. Kleopatra se do pobřeží i pláže zamilovala. Teď můžete i vy. Na konci pláže zaujme jeskyně Damlatas.

Kleopatřina pláž, Turecko

Modrá laguna – Ölüdeniz

Na písečnou pláž ve tvaru tureckého půlměsíce navazuje tyrkysová laguna. Jde o jednu z nejvíce fotografovaných pláží na světě. Jestli chcete zažít ráj, tady máte možnost.

Modrá laguna – Öludeniz, Turecko

Kaputas

Pláže mezi skalními útesy mají kouzlo. Jsou chráněné a atraktivní. Pláž Kaputas je jednou z nich. Sejděte po 170 schodech k mořské hladině a vychutnejte si kouzlo okamžiku.

Kaputas, Turecko

Údolí motýlů

Turecky Kelebek Vadisi je soutěska s plochým dnem, strmými svahy a vodopádem. Během letní sezóny na vás čeká kolem třiceti druhů motýlů a přes čtyřicet druhů můr. A pláž zážitky umocní.

Údolí motýlů, Turecko

Cirali

Prostorná pláž pod horami s čistou vodou. Oblázky zaručují podmínky pro potápění. Letovisko Kemer je vzdálené jen 30 minut. Malé množství návštěvníků potěší.

Cirali, Turecko

Kabak

Poklad regionu Fethiye. Navíc blízko Ölüdeniz. Můžete smáznout dvě mouchy jednou ranou. Malá pláž v zátoce, kde klid, čisté moře a romantika mají svůj domov.

Kabak, Turecko

 

Podívejte se také na nejkrásnější pláže Řecka.