Nejkrásnější pláže Řecka

Vítejte v Řecku. Kolébce evropské civilizace, jejíž pláže, pobřeží a přírodní bohatství obdivuje celý svět. Připravili jsme seznam deseti nejkrásnějších pláží Řecka, které jsou dostupné díky nabídce dovolené od Zájezdy.cz. Inspirujte se.  

Pláž Matala - Kréta

Poznejte nádhernou pláž na Krétě. Najdete ji na jižním pobřeží ostrova přímo u stejnojmenné vesnice. Zátoka s nezvykle tmavým pískem je z obou stran obehnána skalními masívy. V jednom z nich je mnoho umělých jeskyní a skála připomíná ementál. Ze služeb využijte bary, taverny i několik menších hotelů a apartmánů. Příjemná je procházka zachovalým centrem Mataly plným úzkých uliček.

Pláž Matala, Kréta

Podívejte se na nabídku nejlepších zájezdů na Krétu.

Pláž Porto Katsiki - Lefkada

Lefkada skrývá jednu z nejkouzelnějších pláží Řecka. Na jihozápadním cípu ostrova se pod vápencovou skálou krčí pláž s pískem i oblázky. Pokud vás v průběhu dne přestane bavit koupání a opalování, můžete vyrazit po útesech na nejjižnější místo ostrova k majáku Akratas. Jméno pláže Porto Katsiki se často vyskytuje v seznamech nejkrásnějších pláží na světě. Taverna je na skále nad pláží.

Pláž Porto Katsiki, Lefkada

Inspirujte se širokou nabídkou zájezdů na Lefkadu.

Pláž Myrtos - Kefalonia

Ostrov Kefalonia se může pochlubit jednou z nejvíce fotografovaných pláží na světě. Jmenuje se Myrtos a zůstane zapsána ve vaší paměti. Pláž je pokryta jemnými bílými kamínky, které z dálky navozují pocit světlého písku. Zátoka s pláží je obklopena útesy se středomořskou vegetací. Pláž má své plnohodnotné služby. Nejkrásnější je tu romantický západ slunce.

Pláž Myrtos, Kefalonia

Zažijte krásnou dovolenou a vyberte si od nás zájezdy na Kefalonii.

Pláž Plaka - oblast pevniny Pelion

Pláže s bujnou zelení na kopcích ukrývá oblast pevniny Pelion. Dostanete se tam pokračováním v cestě na jih z Olympské riviéry. Malá letoviska jsou schoulena mezi strmými svahy kopců a mají své kouzlo. Snad nejvíce z celého Řecka připomínají tropické oblasti plné zeleně s menšími plážemi z jemného písku. Objevte pobřežní klenoty Pelionu.

Pláž Plaka, Pelion

Nejen pláž Plaku můžete obdivovat s našimi zájezdy na řeckou pevninu

Pláž Elafonisi - Kréta

Evropské Tichomoří, tak se občas přezdívá pláži Elafonisi na jihozápadní Krétě. Pro návštěvníky je atraktivní mělká voda, přes pláž se dá brodit na nedaleký ostrov Elafonisi. Pláž potom vypadá jako zářivý most. Písek je částečně i růžový, většinou pak do žluta nebo bílý. Kromě individuálního výletu se můžete na pláž vydat autobusem z letoviska Chania. Panorama pláže je zážitek.

Pláž Elafonisi, Kréta

Na největší ostrov se podívejte s našimi zájezdy na Krétu

Červená pláž - Santorini

Pokud jste nebyli na ostrově Santorini, absenci napravte. Jedná se o vulkanický ostrov, který má díky sopečné historii co nabídnout. Nenechte si ujít kromě jiných cílů Červenou pláž. Skalní masiv, který se nad ní tyčí, je tmavě červený až černý. Tato barva se na pláži mění na světle šedou, k vidění je tak kontrast. Poznejte atraktivní místo ostrova.

Červená pláž, Santorini

Navštivte neobyčejně krásný ostrov s našimi zájezdy na Santorini

Pláž Navagio - Zakynthos

Nejznámější pláž Řecka po celém světě je Navagio se známým vrakem lodi. Nachází se na severozápadním skalnatém pobřeží ostrova Zakynthosu. Pláž je chráněna majestátními útesy, které dosahují výšky až 200 metrů. Kontrast bílého písku a tyrkysově modrého moře vypadá jako na upravené fotografii. Tahle krása je ale skutečná. Pláž je dostupná pouze z moře výletními loděmi.

Pláž Navagio, Zakynthos

Jedinečnou pláž Navagio můžete navštívit v rámci zájezdů na Zakynthos.

Pláž Mylopotas - Ios

Prostorná pláž Mylopotas je lákavou perlou ostrova Iosu. Patří k nejkrásnějším v Řecku i celé Evropě. Nádherné je okolní panoráma, zátoka je sevřena vysokými kopci porostlými typickou nízkou zelení. Atmosféru umocňují barevná stavení v kopcích. Pláž má all inclusive vybavení a služby, takže kromě plážového servisu na vás čeká také řada taveren a barů.

Pláž Mylopotas, Ios

Inspirujte se při výběru dovolené širokou nabídkou zájezdů na Ios.

Pláž Prasonisi - Rhodos

Ještě jednu pláž, kterou omývá moře z obou stran, můžete obdivovat v Řecku. Jedná se o pláž Prasonisi na Rhodosu. Z jedné strany se můžete věnovat kitesurfingu za větrným drakem ve Středozemním moři, z druhé strany surfingu v často rozbouřeném Egejském moři s vysokými vlnami. Po pláži se určitě projděte na malý ostrůvek Prasonisi. Čekají na vás neopakovatelné výhledy.

Pláž Prasonisi, Rhodos

Zažijte nádhernou dovolenou a vyberte si od nás zájezdy na Rhodos

Pláž Balos - Kréta

Velkým přírodním klenotem největšího řeckého ostrova Kréty je pláž Balos s přilehlými scenériemi. V laguně na severozápadě ostrova vás přivítá průzračně modré moře, jemný bílý písek a pestré mušle na každém kroku. Pláž je izolovaná a cesta k ní trvá poměrně dlouho. Tím jedinečněji je ale zachovalá. V nádherné laguně si budete připadat téměř jako v Tichomoří.

Pláž Balos, Kréta

Pláž Balos i další skvosty navštivte s našimi zájezdy na Krétu

Raději telefonujete?

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–19 h