Nejkrásnější pláže Řecka

Vítejte v Řecku. Kolébce evropské civilizace, jejíž pláže, pobřeží a přírodní bohatství obdivuje celý svět. Připravili jsme seznam deseti nejkrásnějších pláží Řecka, které jsou vám dostupné díky nabídce pobytů od Zájezdy.cz. Inspirujte se nádhernými snímky pláží.  

Pláž Matala - Kréta

Pláž Matala, KrétaPoznejte nádhernou pláž na Krétě. Najdete ji na jižním pobřeží ostrova přímo u stejnojmenné vesnice. Zátoka s nezvykle tmavým pískem je z obou stran obehnána skalními masívy. V jednom z nich je mnoho umělých jeskyní a skála připomíná ementál. Ze služeb využijte bary, taverny i několik menších hotelů a apartmánů. Příjemná je procházka zachovalým centrem Mataly plným úzkých uliček.

Podívejte se na nabídku nejlepších zájezdů na Krétu.

Pláž Porto Katsiki - Lefkada

Pláž Porto Katsiki, LefkadaLefkada skrývá jednu z nejkouzelnějších pláží Řecka. Na jihozápadním cípu ostrova se pod vápencovou skálou krčí skvělá pláž s pískem i oblázky. Pokud vás v průběhu dne přestane bavit koupání a opalování, můžete vyrazit po útesech na nejjižnější místo ostrova k majáku Akratas. Jméno pláže Porto Katsiki se často vyskytuje v seznamech nejkrásnějších pláží na světě. Taverna je na skále nad pláží.

Inspirujte se širokou nabídkou zájezdů na Lefkadu.

Pláž Myrtos - Kefalonia

Pláž Myrtos, KefaloniaOstrov Kefalonie se může pochlubit jednou z nejvíce fotografovaných pláží na světě. Jmenuje se Myrtos a zůstane nesmazatelně zapsána ve vaší paměti. Pláž je pokryta jemnými bílými kamínky, které z dálky navozují pocit jemného světlého písku. Zátoka s pláží je obklopena bělavými útesy se středomořskou vegetací. Pláž má své plnohodnotné služby. Nejkrásnější je na pláži romantický západ slunce.

Zažijte krásnou dovolenou a vyberte si od nás zájezdy na Kefalonii.

Pláž Plaka - oblast pevniny Pelion

Pláž Plaka, oblast pevniny PelionNádherné pláže s bujnou zelení na kopcích nad nimi ukrývá oblast pevniny Pelion. Dostanete se tam pokračováním v cestě na jih z Olympské riviéry. Jednotlivá malá letoviska jsou schoulena mezi strmými svahy okolních kopců a mají neopakovatelné kouzlo. Snad nejvíce z celého Řecka připomínají tropické oblasti plné zeleně s menšími zlatými plážemi z jemného písku. Objevte pobřežní klenoty Pelionu.

Nejen pláž Plaku můžete obdivovat s našimi zájezdy na řeckou pevninu

Pláž Elafonisi - Kréta

Pláž Elafonisi, KrétaEvropské Tichomoří, tak se občas přezdívá kouzelné pláži Elafonisi na jihozápadní Krétě. Pro návštěvníky je atraktivní mělká voda, přes pláž se dá brodit na nedaleký ostrov Elafonisi. Pláž potom vypadá jako zářivý most. Písek je částečně i růžový, většinou pak do žluta nebo bílý. Kromě individuálního výletu se můžete na pláž vydat autobusem z letoviska Chania. Panorama pláže je nezapomenutelný zážitek.

Na největší ostrov se podívejte s našimi zájezdy na Krétu

Červená pláž - Santorini

Červená pláž, SantoriniPokud jste dosud nebyli na ostrově Santorini, určitě absenci napravte. Jedná se o vulkanický ostrov, který má právě díky sopečné historii mnoho co nabídnout. Nenechte si ujít kromě jiných cílů Červenou pláž. Skalní masiv, který se nad ní tyčí, je tmavě červený až černý. Tato barva se na pláži mění na světle šedou, a k vidění je tak nezapomenutelný kontrast. Poznejte kouzelné místo ostrova.

Navštivte neobyčejně krásný ostrov s našimi zájezdy na Santorini

Pláž Navagio - Zakynthos

Pláž Navagio, ZakynthosNejznámější pláž Řecka po celém světě je Navagio se známým vrakem lodi. Nachází se na severozápadním skalnatém pobřeží ostrova Zakynthosu. Pláž je chráněna majestátními útesy, které dosahují výšky až 200 metrů. Kontrast bílého písku a tyrkysově modrého moře vypadá jako na upravené fotografii. Tahle krása je ale skutečná. Pláž je dostupná pouze z moře výletními loděmi.

Jedinečnou pláž Navagio můžete navštívit v rámci zájezdů na Zakynthos.

Pláž Mylopotas - Ios

Pláž Mylopotas, IosProstorná pláž Mylopotas je lákavou perlou ostrova Iosu. Patří k nejkrásnějším v Řecku i celé Evropě. Nádherné je okolní panoráma, zátoka je sevřena vysokými kopci porostlými typickou nízkou zelení. Atmosféru umocňují barevná stavení v kopcích. Pláž má all inclusive vybavení a služby, takže kromě plážového servisu na vás čeká také řada taveren a barů.

Inspirujte se při výběru dovolené širokou nabídkou zájezdů na Ios.

Pláž Prasonisi - Rhodos

Pláž Prasonisi, RhodosJeště jednu pláž, kterou omývá moře z obou stran, můžete obdivovat v Řecku. Jedná se o pláž Prasonisi na Rhodosu. Z jedné strany se můžete věnovat kitesurfingu za větrným drakem ve Středozemním moři, z druhé strany surfingu v často rozbouřeném Egejském moři s vysokými vlnami. Po pláži se určitě projděte na malý ostrůvek Prasonisi. Čekají na vás neopakovatelné výhledy.

Zažijte nádhernou dovolenou a vyberte si od nás zájezdy na Rhodos

Pláž Balos - Kréta

Pláž Balos, KrétaVelkým přírodním klenotem největšího řeckého ostrova Kréty je pláž Balos s přilehlými scenériemi. V laguně na severozápadě ostrova vás přivítá průzračně modré moře, jemný bílý písek a pestré mušle na každém kroku. Pláž je izolovaná a cesta k ní trvá poměrně dlouho. Tím jedinečněji je ale zachovalá. V nádherné laguně si budete připadat téměř jako v Tichomoří.

Pláž Balos i další skvosty navštivte s našimi zájezdy na Krétu