Dovolená Kréta Řecko

Dovolená na Krétě, to je vaše brána do řeckého světa historie, romantiky a poznání. Kde jinde mít blíže k řecké mytologii, než v údajném rodišti vládce bohů Dia. Kréta je největším řeckým ostrovem, který na svém území ukrývá nespočet přírodních i kulturních krás. Omývá ji průzračně čisté moře.


Poslední recenze Kréta

Hotel Hersonissos Central ***, Řecko, Kréta, Hersonissos
4
1. 3. 2018 | Alena Feiglová
Datum pobytu: březen 2018

4/5 - Skvělé
Jeli bychom tam klidně znovu. celá recenze
Malievi Villa Apartments , Řecko, Kréta, Anissaras
4
1. 3. 2018 | Lucie
Datum pobytu: září 2017

4/5 - Skvělé
Spokojenost. celá recenze
Kalypso Cretan Village Resort & Spa ****, Řecko, Kréta, Plakias
4
27. 1. 2018 | Radka
Datum pobytu: srpen 2017

4/5 - Skvělé
Za naši rodinu a přátele spokojenost. celá recenze

Kréta

  • stát: Řecko
  • měna: 1 Euro (€)
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Kréta je největší řecký ostrov a dokonce pátý největší v celém Středozemním moři. Navíc je to jedno z nejtajemnějších míst Evropy. V řecké mytologii je ostrov považován za místo zrození Dia, boha, který vládne celému Olympu. Na místech dnešních ruin paláce Knóssos bylo údajně v dávných dobách i Minóovo království s legendárním labyrintem. A odtud pochází i legenda o Minotaurovi a Ariadně.

Dovolená Kréta

Kréta láká turisty především svou polohou - je to krásný slunečný ostrov ve Středozemním moři. Bývá tu průměrně 300 slunečných dní v roce, je to tedy ideální letovisko na dovolenou u moře. Na Krétě si užijete nejen odpočinek na některé z nádherných pláží, ale také celou řadu dalších radovánek, které jsou pro Řecko typické. Můžete se těšit na vynikající řeckou kuchyni, kouzelnou přírodu a spoustu archeologických památek z dob antiky. Využijte nabídku mnoha Last Minute zájezdů na Krétu zejména v plné sezóně. 

Kréta: nejhezčí letoviska

Kréta se dělí na čtyři regionální části:

Chania je nejromantičtější oblast ostrova ležící na západní části. Právem si získal přízvisko “Benátky východu”. Přístav Chania i architektura v celé oblasti totiž navozují dojem tohoto italského města. Navštívit tu můžete třeba nejdelší evropskou soutěsku Samaria. Turisticky nejoblíbenější oblasti jsou Agia Marina a Platanias.

Rethymno je turisticky nejnavštěvovanější částí Kréty a pokrývá západo-střední oblast. Stejnojmenný přístav v této části ostrova je postavený v benátském slohu a navštívit tu můžete krásnou benátskou citadelu Fortezza. Jedno z nejnavštěvovanějších letovisek je oblast Bali a hotel Kathrin Beach.

Heraklion pokrývá východo-střední část ostrova a leží na něm také stejnojmenné hlavní město celé Kréty. Ve městě Gortyn si můžete prohlédnout první evropský zákoník vytesaný do kamene a další řadu archeologických památek. Najdete tu také ruiny nejvýznamnějšího paláce mínojské kultury, Knóssu. Prvotřídní ubytování včetně all inclusive nabídek najdete v hotelu Blue Sky Beach.

Lasithi zabírá východní část ostrova a nachází se na ní nejvýznamnější pozůstatky mínojské kultury a bývalých antických měst Itanos a Oulos. Na nejvýchodnějším cípu najdete pláž Vai, jedinou palmovou pláž ostrova. Ubytovat se můžete se v prvotřídním hotelu Petra Mare nebo Kakkos Bay a užít si tak nezapomenutelnou dovolenou u moře.