Dovolená Zakynthos, Řecko

Zakynthos je opravdovým rájem prosluněné dovolené. Na celé čáře zde vyhrává pro Řecko typická kombinace nádherné přírody a kvalitních pláží u čistého moře. Poznat můžete různá letoviska na ostrově, třeba Laganas, TsiliviKalamakiDovolená na Zakynthosu vás okouzlí.

+ Další lokality Řecko
341 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Zakynthos

  • stát: Řecko
  • měna: 1 € (euro)
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Ostrov Zakynthos patří mezi vůbec nejzelenější ostrovy Řecka, často se o něm mluví jako o „kvetoucí zahradě Řecka“ a bývá proto nazýván „Květinou východu“. Pyšní se průzračně čistou vodou a překrásnými plážemi, které jsou známy vraky starých pirátských lodí – za všechny lze hovořit o pláži Navagio, kde v 80. letech ztroskotala pašerácká loď. Panenská příroda na plážích zátoky Laganas dokonce nalákala ke hnízdění mořskou želvu karetu obrovskou.

Zakynthos je z velké části hornatý a porostlý lesy. Západ tvoří skalní útesy, které obklopují kouzelné zátoky. Věhlasně známé jsou Modré jeskyně na mysu Skinari, kde můžete obdivovat zářivě modrou fosforeskující vodu vycházející z hlubin moře. A že to jsou opravdové hloubky! Na jihovýchodě ostrova se nachází největší hlubina Středomoří, dosahující hloubky až 4 500 metrů. Východní pobřeží je porostlé olivovými háji a obklopené písčitými plážemi.

Dovolená Zakynthos

Zelený ostrov v Jónském moři přímo láká k poklidnému relaxování. Je to tedy vyhledávaná lokalita na to užít si dovolenou all inclusive. A přestože se místní překrásné pláže mohou jevit jako nákladný ráj, na Zakynthosu najdete i levnou dovolenou. A že máte z čeho vybírat. Zakynthos je také tradičním cílem bohaté nabídky Last Minute zájezdů. 

Hlavní město Zakynthos

Hlavní město leží pod pozůstatky benátské pevnosti Kastro. Památky, které zde určitě stojí za to navštívit, jsou kostely Agios Nikolaos a Agios Dionisio. Místní architektura se pyšní příznačnými benátskými oblouky a dominuje zde okrová barva.

Jihovýchod Zakynthosu

Někteří říkají, že Vassilikos je nejkrásnější část ostrova. Aby také ne, nabízí se z něj překrásný výhled na poloostrov Peloponés, město tvoří charismatické taverny, kvetoucí zahrady a vinohrady. Pobřeží je tvořeno písečnými plážemi s mírným vstupem do vody – nejznámější z nich jsou Porto Zoro, Agios Nikolaos a Banana Beach. Další vyhledávané letovisko je Laganas, největší a nejrušnější turistické centrum ostrova, které nabízí dlouhé písčité pláže i dostatek vyžití pro milovníky nočního života. O poznání klidnější je oblast Porto Koukla, přístavní město ležící uprostřed olivových hájů s překrásnými písčito-oblázkovými plážemi.

Východ Zakynthosu

Nejdelší písčitou pláž ostrova najdete v letovisku Kalamaki na východě ostrova. Je tu řada restaurací, typických řeckých taveren a čisté písčité pláže s pozvolným přístupem do moře. Podobné je to u letoviska Tsilivi, které je díky pestrému městskému životu i nabídkou širokých pláží ideální volbou pro rodiny s dětmi. Pokud vyhledáváte oblast blíž k přírodě, pak byste měli zavítat do Tragaki, kde můžete obdivovat nekonečné porosty vinic a olivových hájů. Tragaki je ideální volba pro romantickou dovolenou – písčité pláže s tyrkysovým mořem, malebná architektura i přírodní scenerie mluví za vše. Za nejzelenější část ostrova je považováno letovisko Argassi se svou charakteristicky řeckou atmosférou, nabídkou nočního vyžití i drobnými písčitými plážemi. Vůbec nekrásnější pláž celého Středomoří však najdete v Gerakas. Přírodní scenerie, jemný písek a pozvolný vstup do moře láká ke hnízdění dokonce i vzácné karety obrovské.

Západ Zakynthosu

Západ ostrova je otevřený na Jónské moře a skalnatý. Malinké pláže sevřené skalami mají neopakovatelnou atmosféru. Největším lákadlem je slavná pláž Navagio. Zajímavými cíli výletů jsou ale i pláže Porto Vromi, Porto Limnionas a Porto Roxa. Na jihozápadě ostrova se vám otevřou krásné výhledy z vyhlídky poblíž vesnice Keri. 

Severovýchod Zakynthosu

Pokud chcete obdivovat neporušenou přírodu, pak je ta pravá volba pro vás Kypseli. Relaxovat tu můžete uprostřed olivových hájů, koupat se budete v průzračném moři a ke slunění vyzývají místní oblázkovo-písčité pláže. Pokud Vás láká romantika, pak byste měli zavítat do Amoudi, malé vesničky položené zcela mimo turistický ruch, obklopené olivovníky a písčitými plážemi.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: