Dovolená Kos, Řecko

Kos je jedním z nejoblíbenějších ostrovů v Řecku. Zástupce Dodekanéských ostrovů vyniká krásnými písečnými plážemi kolem dokola ostrova. Rodiště slavného antického lékaře Hippokrata vás okouzlí a dopřeje vám klidnou dovolenou s parádním koupáním v moři.

317 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Kos

  • stát: Řecko
  • měna: 1 euro (€)
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Kos, nebo také přesněji Kós je řecký ostrov v Egejském moři, který patří do Dodekanéských ostrovů (Dodekanů). Je vzdálený pouze 4 kilometry od pobřeží Turecka. Kos je menší ostrov s délkou asi 45 kilometrů a šířkou jen 10 kilometrů. Mezinárodní letiště je vhodně umístěno uprostřed ostrova. Kos patří mezi pětici nejoblíbenějších ostrovů v Řecku. Poloha na jihovýchodě v rámci Řecka zaručuje dostatek slunce.

Dovolená Kos

Dovolená na ostrově Kos splní vaše očekávání. Roztroušené ubytovací kapacity tradičního řeckého charakteru nabízí potřebné služby. Na Kosu je skvělé koupání a čisté moře. Dopřát si můžete výlety po ostrově nebo do nedalekého Turecka. Okouzlí vás kuchyně taveren. Počasí na Kosu je ideální pro příjemnou dovolenou od června do září. Na Kos se zpravidla létá z Prahy, Brna a Ostravy.

Pobřeží, moře a pláže

Koupání v moři na ostrově Kos je pecka. Pláže jsou většinou písečné a vstup do moře pozvolný. Voda kolem pobřeží je krásně čistá. Moře bývá klidné, není totiž kolem ostrova otevřené. Teplota moře překročí 20 °C už na přelomu května a června a je vysoká až do konce září.

Hotely na Kosu

Hotely na Kosu mají styl a atmosféru. Většina z nich je apartmánového typu, což je řecká klasika. Zájemci si mohou vybrat i luxusní hotely s all inclusive stravováním. Oblíbené jsou také pobyty se snídaněmi nebo polopenzí.

Atmosféra

Ostrov Kos je domov řecké pohody. Hodně sluníčka, skvělé koupání, výborné jídlo. V mnoha menších hotelech vás hostitelé pojmou během pobytu za svou rodinu. Hudba z místních taveren a šumění moře čekají.

Nejzajímavější místa

Vyzkoušejte letoviska Kardamena a Lambi. V záloze jsou Kefalos, Marmari, Tigaki a Psalidi. Ostrov je obehnaný plážemi, které vám budou vyhovovat. Hlavní město se stejným názvem Kos nabízí největší turistické zázemí na ostrově a hlavní památku - středověkou rytířskou pevnost.

Tipy na výlety

Kos je menší ostrov. Pokud si vypůjčíte auto nebo využijete fakultativních výletů, máte možnost vidět všechny zajímavosti. Do hlavního města Kosu se můžete vydat i autobusem. Největšími lákadly ostrova jsou Asklépion - starořecký posvátný léčebný okrsek zasvěcený bohu lékařství Asklépiovi, vesnice Antimachia se zříceninou hradu a samotné hlavní město. Výlety si můžete zpestřit i opuštěnou vesničkou s hradem Palio Pyli.

Ještě populárnější výlety se podnikají z ostrova na ostrovy okolní nebo do Turecka, které je za rohem. Výlet spojíte se zážitky na lodi. Oblíbený je výlet na vulkanický ostrov Nissyros. Další možností je navštívit ostrovy Kalymnos a Pserimos. Z přístavu hlavního města Kos je to jen 7 kilometrů na pobřeží Turecka do regionu Bodrum. Jeho pobřeží stojí za to vidět.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: