Dovolená Monastir, Tunisko

Monastir je oblíbené letovisko v Tunisku. Hlavními výhodami jsou klidnější prostředí než v jiných tuniských centrech turismu a vlastní mezinárodní letiště s mnoha přílety. Délka transferu do okolních hotelů je tak minimální. Historické centrum Monastiru leží na výběžku do moře a je zajímavý cíl výletů. 

73 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Monastir

  • Stát: Tunisko 
  • Měna: 1 tuniský dinár 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Stále větší popularitě se těší středně velké letovisko Monastir. Nachází se ve středním Tunisku a disponuje vlastním mezinárodním letištěm. Hotely jsou rozesety po krásných plážích kolem starého města a v této oblasti je kvalitně rozvinutá doprava, včetně vlakového spojení. Větší a rušnější letovisko Sousse je vzdáleno jen 21 kilometrů a je vhodné k výletu. Hlavní památkou starého města je klášter Ribat.

Dovolená Monastir

Letecká dovolená v Monastiru a okolí je správná volba. Horké severoafrické počasí zajišťuje nejlepší podmínky pro dovolenou od června až do začátku října. Monastir a přilehlé letovisko Skanes patří k nejoblíbenějším cílům v Tunisku. Jedná se výchozí bod k výletům do Sousse nebo Mahdie, což umožňuje vlakové spojení, tzv. Métro du Sahel. Do Monastiru se létá z několika českých letišť, hlavně Prahy, Brna a Ostravy. Velké oblibě se těší Last Minute zájezdy na poslední chvíli, kterých bývá do Tuniska dostatek.

Pobřeží, moře a pláže

Pláže jsou v okolí Monastiru prostorné a pěkné. Vyniká dobrý plážový servis a každý hotel se o svou pláž stará. Vstup do moře je pozvolný, není třeba se obávat jít do vody s dětmi. Pláže jsou písečné a jejich odstín je zlatobílý. Přestože je moře na pobřeží Tuniska hodně otevřené, většinou se neobjevují velké vlny díky stabilnímu počasí.

Hotely v Monastiru

Hotely doporučujeme dobře vybírat třeba i podle recenzí. Standard služeb je nepatrně nižší než v jiných zemích, vynahrazují jej ale nízké ceny a all inclusive program jako samozřejmost většiny hotelů. Některé hotely jsou přizpůsobeny na náročnou evropskou klientelu a pobyt v nich je zážitkem. Víceméně všechny hotely nabízí bazén a další služby.

Atmosféra

Na tuniském pobřeží na vás čeká lehce orientální atmosféra. Záleží, jestli se vydáte i na trhy a do starých center měst, kde na vás dýchne kouzlo prostředí, nebo zůstanete v blízkosti hotelů a dáte přednost turistické atmosféře. Vyzkoušejte smlouvání, místní na ně čekají s nábožnou radostí.

Nejzajímavější místa

Největší památkou starého města je Ribat, opevněný klášter již z konce 8. století vystavený na obranu proti Křižákům. Hned vedle stojí Velká mešita, která dostává svému jménu jenom významem, neboť vedle Ribatu je malinká. Monastir je rodištěm prvního tuniského prezidenta Habíba Burgiby. Přímo v Monastiru stojí jeho mauzoleum. Zemřel v roce 2000 ve věku 96 let.

Tipy na výlety

Zmiňovali jsme železniční dopravu Métro du Sahel, kterou lze cestovat z Mahdie přes Monastir do Sousse. Všechna tato města tedy můžete obdivovat v dosahu několika desítek minut. Dobrá je i autobusová doprava a přeprava taxíky. Výhodou je nízká cena všech forem dopravy. Monastir stejně jako většina letovisek ve středním Tunisku přímo vybízí k výletům i do vzdálenějšího okolí, hlavně Kairouanu a El Jemu.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: