Dovolená Mahdia, Tunisko

Historická Mahdia je jedním z nejvyhledávanějších tuniských letovisek. Moře je zde velmi čisté a počasí podobně jako v celém Tunisku horké od června do září. Pobřežní hotely nabízí solidní zázemí k vaší sluncem zalité dovolené. Zpravidla si užijete all inclusive stravování. Dovolená v Mahdii je klíč k novým zážitkům.

42 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Mahdia

  • Stát: Tunisko 
  • Měna: 1 tuniský dinár 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Středně velké letovisko Mahdia nabízí spoustu kvalitních ubytovacích kapacit pro vaši příjemnou dovolenou v Tunisku. Leží ve střední části země, které se říká Sahel, nedaleko Monastiru s mezinárodním letištěm. Pobřeží lemují hotely a mořská voda je zde hezky čistá. Mahdia se proslavila nálezem potopené řecké lodi s nákladem mnohých uměleckých předmětů, dnes uložených v muzeu Bardo. Centrum starého města je kouzelné a do Mahdie se vrací znalci nejlepší dovolené v Tunisku.

Dovolená Mahdia

Mahdia je cílem příjemné letecké dovolené. Nejbližší mezinárodní letiště je v Monastiru, takže na vás čeká transfer, během kterého ale uvidíte kousek severoafrické země. Přejezd z letiště trvá asi hodinu. Velkou výhodou celého tuniského pobřeží je horké počasí od června do začátku října. Málokdy prší a z hlediska počasí nic nekazí vaši dovolenou plnou vodních radovánek a slunění. Mahdia je hitem Last Minute zájezdů během hlavní sezóny.

Pobřeží, moře a pláže

Pláže jsou v okolí Mahdie prostorné a pěkné. Vyniká dobrý plážový servis a každý hotel se o svou pláž stará. Vstup do moře je pozvolný, vykoupe se celá rodina s dětmi. Pláže jsou písečné a jejich odstín je zlatobílý. Přestože je moře na pobřeží Tuniska hodně otevřené, většinou se neobjevují velké vlny díky stabilnímu počasí.

Hotely v Mahdii

Hotely doporučujeme dobře vybírat třeba i podle recenzí. Standard služeb je nepatrně nižší než v jiných zemích, vynahrazují jej ale nízké ceny a all inclusive program jako samozřejmost většiny hotelů. Některé hotely jsou přizpůsobeny na náročnou evropskou klientelu a pobyt v nich je zážitkem. Víceméně všechny hotely nabízí bazén a další služby.

Atmosféra

Na tuniském pobřeží na vás čeká lehce orientální atmosféra. Záleží, jestli se vydáte i na trhy a do starých center měst, kde na vás dýchne kouzlo prostředí, nebo zůstanete v blízkosti hotelů a dáte přednost turistické atmosféře. Vyzkoušejte smlouvání, místní na ně čekají s nábožnou radostí.

Nejzajímavější místa

Do starého města vás přivede mohutná brána Skifa Kahla z 10. století. Zajímavá je pevnost Bordž El Kébir, která střežila mys a přilehlé pobřeží. Velká mešita pochází z roku 916, další mešita Mustafa Hamza z roku 1772 byla obnovena ve 20. století a je ukázkou osmanské architektury. Mezi pevností a mysem Africa je velký námořní hřbitov. V roce 1997 bylo v Mahdii otevřeno muzeum.

Tipy na výlety

Železniční doprava Métro du Sahel vás sveze do sousedního Monastiru nebo až do největšího města této části pobřeží Sousse. Dobrá je i autobusová doprava a přeprava taxíky. Výhodou je nízká cena všech forem dopravy. Mahdia je nejlepší přímořský výchozí bod k výletům do El Jemu, kde se nachází impozantní koloseum. 120 kilometrů na jih potom leží druhé největší město Tuniska Sfax. Jádro města tvoří stará medína uvnitř hradeb. Do ní se vstupuje branou Bab Diwan se třemi oblouky ze 14. století. Zajímavá jsou minimálně dvě muzea.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: