Dovolená Ras Al-Khaimah Spojené arabské emiráty

Nejsevernější emirát Ras Al-Khaimah je mimořádně krásné místo pro trávení dovolené. Na rozdíl od Dubaje je místní prostředí více zachovalé a klidné. Odkazuje na dřívější hodnoty země opírající se o lov perel, obchod, řemesla. Dovolená v emirátu Ras Al-Khaimah přináší sluncem zalité zážitky na celý život.


Poslední recenze Ras Al-Khaimah

Doubletree By Hilton Ras Al Khaimah , Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
5
17. 3. 2019 | Pavlína
Datum pobytu: březen 2019

5/5 - Úžasné
Byla jsem velmi spokojená a moc se mi tam líbilo. Měla jsem obavy z počasí, ale i když jsme letěli 2.3.a hlásili v Dubaji pouhých 20 st., tak na pláži bylo pocitově tak 27 až 29 a stihli jsme se krásně opálit (i.... celá recenze
Bin Majid Beach Resort ****, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
5
12. 3. 2019 | Marek Čermák
Datum pobytu: březen 2019

5/5 - Úžasné
Příjemná dovolená. celá recenze
Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort ****, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
4
4. 3. 2019 | Hana
Datum pobytu: únor 2019

4/5 - Skvělé
spokojenost. celá recenze

Ras Al-Khaimah

  • stát: Spojené arabské emiráty 
  • měna: 1 dirham 
  • časový rozdíl oproti České republice: +2 hodiny

Ras Al-Khaimah se nachází v severní části Spojených arabských emirátů u Perského zálivu. Charakteristické pro tento emirát je méně pouštní podnebí než kolem Dubaje a místy zalesněné pohoří Hajar na východě emirátu. Byl vždy považován za důležité obchodní centrum mezi východem a západem. Dubaj je vzdálena 80 kilometrů na jihozápad. Zázemí hotelů je špičkové a neustále se modernizuje.

Dovolená Ras Al-Khaimah

Dovolená v Ras Al-Khaimah je ideální volba, pokud se nechcete pohybovat neustále v okolí obří Dubaje. Nejlepší podmínky pro návštěvu emirátu jsou na jaře a na podzim. V létě panují přece jenom vysoké teploty kolem 40°C a v zimě může při teplotách kolem 25°C i pršet. Dovolenou si zde užijí všichni, kteří hledají klid a odpočinek. Velkou výhodou je poloha, která umožňuje vydat se všemi směry po emirátech za poznáním.

Pobřeží, moře a pláže

Na obě strany od Ras Al-Khaimah se rozbíhají malebné pláže a pozvolným vstupem do moře. Voda Perského zálivu je báječně vyhřátá od půlky dubna do listopadu. V srpnu dosahuje rekordních 33°C. Pláže jsou velmi prostorné s kvalitním servisem. Jsou klidné, bez návalů návštěvníků.

Hotely v Ras Al-Khaimah

Standard hotelů ve Spojených arabských emirátech je vysoký. Potěší vás luxusní vybavení pokojů, služby na úrovni a všeobecná péče. Většina kvalitních hotelů leží mezi Ras Al-Khaimah a Dubají. Prakticky všechny hotely u moře se mohou pochlubit vlastní pláží, na které vám bude věnována pozornost služeb.

Atmosféra

V Ras Al-Khaimah se snoubí tradiční život s moderním. Symbolem je rychlý rozmach a stále více se rozšiřující nabídka a servis pro turisty. Západní život sem proniká stále více, podobně jako do celých emirátů. Kontrast moderních hotelů a nových budov s tradičním regionem rybolovu a lovu perel vytváří zajímavou atmosféru.

Nejzajímavější místa

Kolem Ras Al Khaimah je poznávacím znakem několik rozlehlých lagun a zálivů s přístavem. Moderní možností nákupů je obchodní galerie Al Manar Mall, na golfisty čeká skvěle vybavený Towers Links Golf Club. S tradicí souvisí muzeum slavného mořeplavce Ahmada ibn Mádžida, zdejšího rodáka. Navštívit také můžete Národní museum v pevnosti Dhayah, lázně Khatt Springs, Hadžarské hory, vesnice Šimal (Shimal) a zábavní park Saqr. Pokud dáváte přednost vodním radovánkám, zavítejte do aquaparku Ice Land, který je 3. největším vodním parkem na světě.

Tipy na výlety

Výletem číslo jedna je nejmodernější město na světě, Dubaj. V emirátu Ras Al-Khaimah vyniká nejpestřejší příroda v zemi. Z nejvyšší hory emirátů Jebel Jais (1 930 m n. m.) je nádherný výhled na okolí. Na úpatí pohoří Hadžar (Hajar) leží osada Šimal (Shimal). Ta je považovaná za jednu z nejstarších oblastí v celém regionu. Klasické organizované výlety jako safari v poušti jsou samozřejmostí. Otevřená brána je také do sousedního Ománu. Sultanát nabízí orientální architekturu, sněhobílé pláže a průzračné moře. Ve vnitrozemí se naopak nachází oázy, vodopády a jezírka.