Dovolená Ras Al-Khaimah Spojené arabské emiráty

Nejsevernější emirát Ras Al-Khaimah je mimořádně krásné místo pro trávení dovolené. Na rozdíl od Dubaje je místní prostředí více zachovalé a klidné. Odkazuje na dřívější hodnoty země opírající se o lov perel, obchod, řemesla. Dovolená v emirátu Ras Al-Khaimah přináší sluncem zalité zážitky na celý život.


Poslední recenze Ras Al-Khaimah

Bin Majid Beach Hotel ****, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
5
7. 10. 2018 | Irena Jílková
Datum pobytu: září 2018

5/5 - Úžasné
Líbí se nám v této lokalitě klid , laskavý přístup k cizincům , výborné jídlo , ochota veškerého personálu , dostupnost k moři , nabídka zájezdů - příjemná delegátka .. celá recenze
Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa *****, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
5
6. 10. 2018 | Nath
Datum pobytu: září 2018

5/5 - Úžasné
krásná dovolená v příjemném prostředí. celá recenze
Hilton Al Hamra Beach & Golf Resort ******, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
5
5. 10. 2018 | Miri65
Datum pobytu: září 2018

5/5 - Úžasné
Velmi příjemně strávená dovolená. celá recenze

Ras Al-Khaimah

  • stát: Spojené arabské emiráty 
  • měna: 1 dirham 
  • časový rozdíl oproti České republice: +2 hodiny

Ras Al-Khaimah se nachází v severní části Spojených arabských emirátů u Perského zálivu. Charakteristické pro tento emirát je méně pouštní podnebí než kolem Dubaje a místy zalesněné pohoří Hajar na východě emirátu. Byl vždy považován za důležité obchodní centrum mezi východem a západem. Dubaj je vzdálena 80 kilometrů na jihozápad. Zázemí hotelů je špičkové a neustále se modernizuje.

Dovolená Ras Al-Khaimah

Dovolená v Ras Al-Khaimah je ideální volba, pokud se nechcete pohybovat neustále v okolí obří Dubaje. Nejlepší podmínky pro návštěvu emirátu jsou na jaře a na podzim. V létě panují přece jenom vysoké teploty kolem 40°C a v zimě může při teplotách kolem 25°C i pršet. Dovolenou si zde užijí všichni, kteří hledají klid a odpočinek. Velkou výhodou je poloha, která umožňuje vydat se všemi směry po emirátech za poznáním.

Pobřeží, moře a pláže

Na obě strany od Ras Al-Khaimah se rozbíhají malebné pláže a pozvolným vstupem do moře. Voda Perského zálivu je báječně vyhřátá od půlky dubna do listopadu. V srpnu dosahuje rekordních 33°C. Pláže jsou velmi prostorné s kvalitním servisem. Jsou klidné, bez návalů návštěvníků.

Hotely v Ras Al-Khaimah

Standard hotelů ve Spojených arabských emirátech je vysoký. Potěší vás luxusní vybavení pokojů, služby na úrovni a všeobecná péče. Většina kvalitních hotelů leží mezi Ras Al-Khaimah a Dubají. Prakticky všechny hotely u moře se mohou pochlubit vlastní pláží, na které vám bude věnována pozornost služeb.

Atmosféra

V Ras Al-Khaimah se snoubí tradiční život s moderním. Symbolem je rychlý rozmach a stále více se rozšiřující nabídka a servis pro turisty. Západní život sem proniká stále více, podobně jako do celých emirátů. Kontrast moderních hotelů a nových budov s tradičním regionem rybolovu a lovu perel vytváří zajímavou atmosféru.

Nejzajímavější místa

Kolem Ras Al Khaimah je poznávacím znakem několik rozlehlých lagun a zálivů s přístavem. Moderní možností nákupů je obchodní galerie Al Manar Mall, na golfisty čeká skvěle vybavený Towers Links Golf Club. S tradicí souvisí muzeum slavného mořeplavce Ahmada ibn Mádžida, zdejšího rodáka. Navštívit také můžete Národní museum v pevnosti Dhayah, lázně Khatt Springs, Hadžarské hory, vesnice Šimal (Shimal) a zábavní park Saqr. Pokud dáváte přednost vodním radovánkám, zavítejte do aquaparku Ice Land, který je 3. největším vodním parkem na světě.

Tipy na výlety

Výletem číslo jedna je nejmodernější město na světě, Dubaj. V emirátu Ras Al-Khaimah vyniká nejpestřejší příroda v zemi. Z nejvyšší hory emirátů Jebel Jais (1 930 m n. m.) je nádherný výhled na okolí. Na úpatí pohoří Hadžar (Hajar) leží osada Šimal (Shimal). Ta je považovaná za jednu z nejstarších oblastí v celém regionu. Klasické organizované výlety jako safari v poušti jsou samozřejmostí. Otevřená brána je také do sousedního Ománu. Sultanát nabízí orientální architekturu, sněhobílé pláže a průzračné moře. Ve vnitrozemí se naopak nachází oázy, vodopády a jezírka.