Lyžování Dachstein West, Rakousko

Nedaleko Solné komory na dohled mohutného masívu Dachsteinu poznejte lyžařské svahy oblasti Dachstein West. Ta je největší v Horním Rakousku a částečně zasahuje i do Salcburska. Jasná jednička českých lyžařů díky dostupnosti, nejdelší sjezdovka v Horním Rakousku o délce 11 kilometrů a 260 km upravených běžeckých tratí. 

Dachstein West

Dachstein West je největší lyžařské středisko Horního Rakouska na hranicích se Salcburskem ve výborné dostupnosti z Česka. Každý rok čekají na návštěvníky novinky v infrastruktuře i na sjezdovkách. Středisko je zasazeno do krásné přírody pod nejbližším alpským ledovcem Dachsteinem.

Nejdostupnější a rodinný

Délka sjezdovek blížící se 150 kilometrům je velkorysá a terén si na svazích najdou všichni lyžaři od začátečníků po profesionály. Páteř střediska tvoří lyžařská houpačka spojující 85 kilometrů sjezdovek nad středisky Gosau, Russbach, Annaberg am Lammertal a Zwieselalm.

Skipas Dachstein West je platný i v nedaleké Freeride Areně Krippenstein, která bývá označována za nejlepší freeridovou oblast Rakouska. Navíc se zde svažuje nejdelší (11 km) sjezdovka Horního Rakouska z vrcholu Krippensteinu do vesničky Obertraun u Hallstattského jezera.

Vyznavači bílé stopy ocení nekonečné neplacené běžecké tratě v délce 190 kilometrů, údolí Lammertal je dokonce držitelem pečetě kvality Salcburska za údržbu běžeckých tratí. V rámci Rakouska se jedná o jednu z nejlepších lokalit pro běžkaře.

Cesta do střediska

Výborná dostupnost z České republiky je jednou z hlavních výhod oblasti Dachstein West. Po dálnici A1 od Linze či Vídně a po dálnici A10 ze Salzburgu nebo po hlavní silnici přes Bad Ischl jste pod svahy ski areálu za čtyři a půl hodiny ze středních Čech a za pět hodin z Moravy.

Výhody
  • rychlá dostupnost po dálnici
  • moderní středisko s jistotou sněhu
  • ráj klasického lyžování
  • hit lyžařů z Česka
Nevýhody
  • dosud větší počet běžných vleků
  • Krippenstein není propojen skibusy
  • roztroušenost hlavních obcí
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

32 km94 km16 km
Celková délka: 142 km
Celk. převýšení: 840 m
Zasněžováno: 85 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

42
14
10
Nejvyšší bod lanovky: 1 620 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 780 m n. m.
Celková kapacita: 65 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 70 km
Bruslařská stopa: 25 km
S osvětlením: 2 km
Celková délka: 95 km

Lyžování Horní Rakousko

Horní Rakousko navazuje západně na Dolní Rakousko a pro české lyžaře představuje nejdostupnější možnost navštívit plnohodnotná alpská střediska. Největší středisko spolkové země je zároveň nejoblíbenější - Dachstein West. Díky poloze nedaleko dálnice A9 jsou vyhlášené také Hinterstoder a Wurzeralm.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Dachstein West


Milan květen 2022
Hotel Voglauerhof ***, Rakousko, Salcbursko, Abtenau
Pochvala. Milý personál, hezký zařízený hotel, výborné jídlo, turistické trasy i pro děti a věkově pokročilé.... celá recenze

jarka červenec 2021
Hotel Garni Haflingerhof ***, Rakousko, Salcbursko, Golling an der Salzach
Ubytování strava Rakousko. Pobyt proběhl v 7/21 strava absolutně bez výhrad. Spousty jídla, zelenina, ovoce, zákusky, zmrzlina. výborně pivo, víno, kafa. Opr... celá recenze

Kristýna únor 2020
Hotel Voglauerhof ***, Rakousko, Salcbursko, Abtenau
Hory 2020. Celkově jsme byli spokojení s pobytem. Byli jsme s přítelem, ale ubytovaní byli převážně rodiče s dětmi. Hotel je uzpůsobený pro v... celá recenze