Lyžování Dachstein West, Rakousko

Nedaleko Solné komory na dohled mohutného masívu Dachsteinu poznejte lyžařské svahy oblasti Dachstein West. Ta je největší v Horním Rakousku a částečně zasahuje i do Salcburska. Jasná jednička českých lyžařů díky dostupnosti, nejdelší sjezdovka v Horním Rakousku o délce 11 kilometrů a 260 km upravených běžeckých tratí. 

Dachstein West

Dachstein West je největší lyžařské středisko Horního Rakouska na hranicích se Salcburskem ve výborné dostupnosti z Česka. Každý rok čekají na návštěvníky novinky v infrastruktuře i na sjezdovkách. Středisko je zasazeno do krásné přírody pod nejbližším alpským ledovcem Dachsteinem.

Nejdostupnější a rodinný

Délka sjezdovek blížící se 150 kilometrům je velkorysá a terén si na svazích najdou všichni lyžaři od začátečníků po profesionály. Páteř střediska tvoří lyžařská houpačka spojující 85 kilometrů sjezdovek nad středisky Gosau, Russbach, Annaberg am Lammertal a Zwieselalm.

Skipas Dachstein West je platný i v nedaleké Freeride Areně Krippenstein, která bývá označována za nejlepší freeridovou oblast Rakouska. Navíc se zde svažuje nejdelší (11 km) sjezdovka Horního Rakouska z vrcholu Krippensteinu do vesničky Obertraun u Hallstattského jezera.

Vyznavači bílé stopy ocení nekonečné neplacené běžecké tratě v délce 190 kilometrů, údolí Lammertal je dokonce držitelem pečetě kvality Salcburska za údržbu běžeckých tratí. V rámci Rakouska se jedná o jednu z nejlepších lokalit pro běžkaře.

Cesta do střediska

Výborná dostupnost z České republiky je jednou z hlavních výhod oblasti Dachstein West. Po dálnici A1 od Linze či Vídně a po dálnici A10 ze Salzburgu nebo po hlavní silnici přes Bad Ischl jste pod svahy ski areálu za čtyři a půl hodiny ze středních Čech a za pět hodin z Moravy.

Výhody
  • rychlá dostupnost po dálnici
  • moderní středisko s jistotou sněhu
  • ráj klasického lyžování
  • hit lyžařů z Česka
Nevýhody
  • dosud větší počet běžných vleků
  • Krippenstein není propojen skibusy
  • roztroušenost hlavních obcí
Užitečné informace pro sezónu 2021/2022

Sjezdovky

32 km94 km16 km
Celková délka: 142 km
Celk. převýšení: 840 m
Zasněžováno: 85 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

42
14
10
Nejvyšší bod lanovky: 1 620 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 780 m n. m.
Celková kapacita: 65 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 70 km
Bruslařská stopa: 25 km
S osvětlením: 2 km
Celková délka: 95 km

Lyžování Horní Rakousko

Horní Rakousko navazuje západně na Dolní Rakousko a pro české lyžaře představuje nejdostupnější možnost navštívit plnohodnotná alpská střediska. Největší středisko spolkové země je zároveň nejoblíbenější - Dachstein West. Díky poloze nedaleko dálnice A9 jsou vyhlášené také Hinterstoder a Wurzeralm.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Dachstein West


jarka červenec 2021
Ubytování strava Rakousko. Pobyt proběhl v 7/21 strava absolutně bez výhrad. Spousty jídla, zelenina, ovoce, zákusky, zmrzlina. výborně pivo, víno, kafa. Opr... celá recenze


Kristýna únor 2020
Hory 2020. Celkově jsme byli spokojení s pobytem. Byli jsme s přítelem, ale ubytovaní byli převážně rodiče s dětmi. Hotel je uzpůsobený pro v... celá recenze


ivetaki únor 2020
Vydařená dovolená. Ubytování příjemné, žádné extra vybavení ani rozloha, ale na týden postačí. Pro někoho tvrdé matrace, mně vyhovovali. Ubytuje Vás ... celá recenze