Lyžování Hinterstoder / Wurzeralm, Rakousko

Z Prahy i Brna jste u dolní stanice středisek HinterstoderWurzeralm za 4 hodiny. Jde o plnohodnotná nejbližší velehorská střediska se všemi službami. Jsou kompaktní, ideální pro rodinu s dětmi a zvučné jméno mají i mezi freeridery. Sonnkogel Snow Park v Hinterstoderu je ráj snowboardistů, Sunny´s Kids Park v obou střediscích zase nabízí perfektní zázemí pro nejmenší lyžaře.

Lyžařské středisko Hinterstoder / Wurzeralm

Hinterstoder / Wurzeralm

Hinterstoder a Wurzeralm jsou dvě nepropojená nedaleká sympatická střediska v nejlepší dostupnosti z Česka. Leží na severním okraji Alp, přesněji v pohoří Totes Gebirge, a mohou se pochlubit skvělými horskými podmínkami. Oblíbenější a vytíženější Hinterstoder dokonce hostil Světový pohár.

Za čtyři hodiny u lanovky

V obou menších střediscích na vás čeká přes 60 kilometrů sjezdových tratí, k jejichž vrcholům vás dopraví i kabinové lanovky a v případě střediska Wurzeralm dokonce kapacitní kolejová lanovka. Hinterstoder je z obou středisek živější, Wurzeralm potěší větším klidem a méně lyžaři.

Lyžařské terény jsou přizpůsobeny všem lyžařům, dominantou je černá sjezdovka Světového poháru pojmenovaná po Hannesi Trinklovi, místním rodákovi, mistru světa ve sjezdu v St. Antonu z roku 2001 a bronzovém medailistovi z olympiády v Naganu v roce 1998.

Možnost zasportovat si naplno zde mají také vyznavači bílé stopy. Běžecká oblast Pyhrn-Priel nabízí kolem 120 kilometrů klasických i bruslařských tratí ve čtyřech různých výškových polohách regionu, díky čemuž lze reagovat na kvalitu a výšku sněhové pokrývky.

Cesta do střediska

Vynikající dostupnost z České republiky po dálnicích A1 a A9 od Linze. Z dálnice A9 je to do Hinterstoderu pouze 11 kilometrů. Ze středních Čech jste v Hinterstoderu už za necelé čtyři hodiny, z Moravy potom za čtyři a půl. K sousednímu Wurzeralmu je to o 24 kilometrů dále.

Výhody
  • nejlepší možná dostupnost
  • přiměřené ceny v oblasti
  • v okolí ráj klasického lyžování
Nevýhody
  • skromnější úhrn délky sjezdovek
  • Hinterstoder a Wurzeralm nepropojeny
  • Hinterstoder občas přeplněný
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

22 km28 km12 km
Celková délka: 62 km
Celk. převýšení: 1 380 m
Zasněžováno: 60 %
Noční lyžování: Ne
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ne

Lanovky

12
4
3
Nejvyšší bod lanovky: 1 990 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 610 m n. m.
Celková kapacita: 27 500 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 84 km
Bruslařská stopa: 66 km
Výškové trasy: 10 km
Celková délka: 160 km

Lyžování Horní Rakousko

Horní Rakousko navazuje západně na Dolní Rakousko a pro české lyžaře představuje nejdostupnější možnost navštívit plnohodnotná alpská střediska. Největší středisko spolkové země je zároveň nejoblíbenější - Dachstein West. Díky poloze nedaleko dálnice A9 jsou vyhlášené také Hinterstoder a Wurzeralm.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Hinterstoder / Wurzeralm


LKafka březen 2020
Inge Pension ***, Rakousko, Horní Rakousko, Hinterstoder
Pension INGE pokoj číslo 10 - hrozné. Hrozné podmínky na pokoji č. 10 - jako v jeskyni. Zima, vlhko, plíseň....Bohužel v penzionu je toto bráno, jako standard.... celá recenze

Lenka Kohoutová únor 2020
Stoder , Rakousko, Horní Rakousko, Hinterstoder
Penzion Stoder. Vše dopadlo dobře, ale už bychom zájezd s CK E****** neopakovali. Zájezd je prezentován jinak, než je skutečnost.... celá recenze

Hana leden 2019
Alpenrose , Rakousko, Horní Rakousko, Hinterstoder
Lyžování v Hinterstoderu. Na víkendové lyžováné bezvadné... celá recenze