Lyžování Ski amadé, Rakousko

Ski amadé je rozsáhlá lyžařská oblast v Rakousku na pomezí SalcburskaŠtýrska. Je synonymem rakouského lyžařského luxusu a nabízí 760 km sjezdovek v 25 střediscích s 270 lanovkami a vleky. Návštěvníky čekají fascinující horský svět, přirozené kouzlo vesnic, upřímná pohostinnost a vynikající kuchyně v tradičních lyžařských chatách.

Ski amadé

Nejlepší z nejlepších. Rozsáhlá lyžařská oblast Ski amadé hned v severní části Alp, která je dobře dostupná pro všechny lyžaře. Nejlepší možná kvalita terénů i vleků, zasněžování 90 % sjezdovek. Vybrat si můžete ze sjezdovek rovnou 25 středisek a areálů.

TOP oblast a na dosah

Jádrem oblasti je pětice velkých slavných středisek Salzburger Sportwelt, Schladming / Dachstein, Gastein, Grossarltal a Hochkönig. Enormní porce 760 km sjezdovek všech středisek uspokojí každého lyžaře. Není možné je stihnout pokořit ani během několika dovolených.

Ski amadé přináší zajímavé souhrnné informace. O precizní přípravu sjezdovek se stará více než 120 roleb. Technický sníh vyrábí přes 4 500 zasněžovacích zařízení. Z vrcholků hor se dá do údolí sjíždět v průměru 110 – 120 dní v roce. Na děti čeká přes 50 cvičných vleků.

Tak jako jsou nedozírné možnosti ve sjezdovém lyžování, tak se ve Ski amadé můžete dosyta vyřádit v bílé stopě. Stovky a stovky kilometrů upravovaných bílých stop, nejznámější je asi oblast kolem Schladmingu – Ramsau. Další tratě hledejte v okolí Radstadtu nebo celé oblasti Pongau.

Cesta do střediska

Cesta do oblasti Ski amadé patří mezi lepší. Z většiny naší země se sjedete po dálnicích A1 a potom A10 do slavného skokanského střediska Bischofshofenu a odtud budete pokračovat do vámi zvoleného cíle. Počítejte orientačně s pěti hodinami jízdy.

Výhody
  • rychlá dostupnost po dálnici
  • moderní oblast se systémem skipasů
  • ráj klasického lyžování
  • hit lyžařů z Česka
Nevýhody
  • velký zájem, místy fronty
  • místy vyšší ceny služeb
  • nižší polohy bojují s nedostatkem přírodního sněhu
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

251 km426 km83 km
Celková délka: 760 km
Celk. převýšení: 2 150 m
Zasněžováno: 90 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

96
110
62
Nejvyšší bod lanovky: 2 750 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 600 m n. m.

Běžecké tratě

Klasická stopa: 120 km
Bruslařská stopa: 75 km
Výškové trasy: 12 km
S osvětlením: 8 km
Celková délka: 250 km

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony