Lyžování Dachstein / Schladming, Rakousko

Luxusní lyžařská oblast v okolí města Schladming spojuje čtveřici areálů Hauser Kaibling, Planai, HochwurzenReiteralm. Její výhodou jsou severní orientace svahů a nezvykle výkonné zasněžování sjezdovek. V dostupné vzdálenosti najdete ještě menší lyžařská střediska Galsterbergalm, Fageralm, Stoderzinken a ledovec Dachstein, která jsou zahrnuta v bohatém skipasu Ski amadé.

Dachstein / Schladming

Jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska se jmenuje Dachstein / Schladming. Rozmanitost tratí uspokojí každého lyžaře. Oblast je tvořena devíti areály, z nichž sjezdovky ledovce Dachsteinu sahají až do výšky 2 680 m n. m. a zaručují jistotu sněhu.

Jednička lyžařů z Česka

Celkový výčet lyžařských areálů v okolí je Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fageralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau, Dachsteinský ledovec, Planeralm a Riesneralm. Celková délka 235 kilometrů tratí patří k těm vyšším v Rakousku.

Vybírat můžete z nespočtu sjezdových tratí, mistři lyží hlavně 4,6 kilometru dlouhé FIS sjezdovky z Planai končící v centru Schladmingu. Skipas Ski amadé platí na nezdolných 760 kilometrech sjezdovek včetně oblastí Salzburger Sportwelt, Gasteinertal / Grossarltal a Hochkönig.

Hledáte ráj příznivců bílé stopy? Jste správně, region Dachstein / Schladming nabízí rekordních 470 kilometrů perfektně upravených tratí na klasiku i skate. 220 kilometrů leží na náhorní plošině Ramsau, v rodišti rakouského klasického lyžování a dějišti Mistrovství světa v roce 1999.

Cesta do střediska

Oblast Dachstein / Schladming je dobře dostupná pro naše lyžaře. Můžete využít kombinaci dálnic A1 a A10 nebo A1 a A9 a zbytek trasy dojet po klasické silnici. Z Čech to zabere asi čtyři a tři čtvrtě hodiny, z Moravy při další možné kombinaci A2, S6 a A9 něco málo přes pět hodin.

Výhody
  • velký hit lyžařů z Česka
  • jádro oblasti Ski amadé
  • skvělé terény i pro náročné
  • mimořádně výkonné zasněžování
Nevýhody
  • vyšší ceny ubytování a služeb
  • enormní zájem o střediska
  • občas horší sněhové podmínky
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

98 km120 km17 km
Celková délka: 235 km
Celk. převýšení: 1 935 m
Zasněžováno: 90 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

66
29
9
Nejvyšší bod lanovky: 2 680 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 745 m n. m.
Celková kapacita: 107 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 227 km
Bruslařská stopa: 127 km
Výškové trasy: 16 km
S osvětlením: 4 km
Celková délka: 370 km

Lyžování Štýrsko

Štýrsko je rozsáhlá spolková země s mnoha lyžařskými středisky, ze kterých si každý vybere to své oblíbené. Nejslavnější je Dachstein / Schladming jako jádro obří oblasti Ski amadé. Lyžaři dále vyhledávají střediska Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štýrské lyžařské oblasti nepatří mezi nejvýše položené, ale jsou zasazeny do krásné přírody.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Dachstein / Schladming


Pavlina Albrechtova březen 2020
Post Hotel Ramsau ****, Rakousko, Štýrsko, Ramsau am Dachstein
Hotel Post. Ubytování bylo mnohem lepší než jsem čekala. Opět se mi potvrdilo, že nemám moc dávat na recenze a proto jsem také vyrazila. Hot... celá recenze

Jana Štefánková leden 2020
Alpenkrone Hotel ****, Rakousko, Salcbursko, Filzmoos
Recenze hotelu Alpenkrone Filzmoos. Byli jsme plně spokojeni... celá recenze

Lenka Vaňková leden 2020
Post Hotel Ramsau ****, Rakousko, Štýrsko, Ramsau am Dachstein
Ubytování přes silvestra bylo skvělé!. Byli jsme s rodinou v hotelu přes silvestra. Dostali jsme pokoje po rekonstrukci, mimo koupelny, vše nové. Wifi je v celém hotelu ... celá recenze