Lyžování Dachstein / Schladming, Rakousko

Luxusní lyžařská oblast v okolí města Schladming spojuje čtveřici areálů Hauser Kaibling, Planai, HochwurzenReiteralm. Její výhodou jsou severní orientace svahů a nezvykle výkonné zasněžování sjezdovek. V dostupné vzdálenosti najdete ještě menší lyžařská střediska Galsterbergalm, Fageralm, Stoderzinken a ledovec Dachstein, která jsou zahrnuta v bohatém skipasu Ski amadé.

Dachstein / Schladming

Jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí Rakouska se jmenuje Dachstein / Schladming. Rozmanitost tratí uspokojí každého lyžaře. Oblast je tvořena devíti areály, z nichž sjezdovky ledovce Dachsteinu sahají až do výšky 2 680 m n. m. a zaručují jistotu sněhu.

Jednička lyžařů z Česka

Celkový výčet lyžařských areálů v okolí je Schladming Planai - Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm - Fageralm, Stoderzinken, Galsterberg, Ramsau, Dachsteinský ledovec, Planeralm a Riesneralm. Celková délka 235 kilometrů tratí patří k těm vyšším v Rakousku.

Vybírat můžete z nespočtu sjezdových tratí, mistři lyží hlavně 4,6 kilometru dlouhé FIS sjezdovky z Planai končící v centru Schladmingu. Skipas Ski amadé platí na nezdolných 760 kilometrech sjezdovek včetně oblastí Salzburger Sportwelt, Gasteinertal / Grossarltal a Hochkönig.

Hledáte ráj příznivců bílé stopy? Jste správně, region Dachstein / Schladming nabízí rekordních 470 kilometrů perfektně upravených tratí na klasiku i skate. 220 kilometrů leží na náhorní plošině Ramsau, v rodišti rakouského klasického lyžování a dějišti Mistrovství světa v roce 1999.

Cesta do střediska

Oblast Dachstein / Schladming je dobře dostupná pro naše lyžaře. Můžete využít kombinaci dálnic A1 a A10 nebo A1 a A9 a zbytek trasy dojet po klasické silnici. Z Čech to zabere asi čtyři a tři čtvrtě hodiny, z Moravy při další možné kombinaci A2, S6 a A9 něco málo přes pět hodin.

Výhody
  • velký hit lyžařů z Česka
  • jádro oblasti Ski amadé
  • skvělé terény i pro náročné
  • mimořádně výkonné zasněžování
Nevýhody
  • vyšší ceny ubytování a služeb
  • enormní zájem o střediska
  • občas horší sněhové podmínky
Užitečné informace pro sezónu 2022/2023

Sjezdovky

98 km120 km17 km
Celková délka: 235 km
Celk. převýšení: 1 935 m
Zasněžováno: 90 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

66
29
9
Nejvyšší bod lanovky: 2 680 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 745 m n. m.
Celková kapacita: 107 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 227 km
Bruslařská stopa: 127 km
Výškové trasy: 16 km
S osvětlením: 4 km
Celková délka: 370 km

Lyžování Štýrsko

Štýrsko je rozsáhlá spolková země s mnoha lyžařskými středisky, ze kterých si každý vybere to své oblíbené. Nejslavnější je Dachstein / Schladming jako jádro obří oblasti Ski amadé. Lyžaři dále vyhledávají střediska Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štýrské lyžařské oblasti nepatří mezi nejvýše položené, ale jsou zasazeny do krásné přírody.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Dachstein / Schladming


Pavlina Albrechtova březen 2020
Hotel Post. Ubytování bylo mnohem lepší než jsem čekala. Opět se mi potvrdilo, že nemám moc dávat na recenze a proto jsem také vyrazila. Hot... celá recenze


Jana Štefánková leden 2020
Recenze hotelu Alpenkrone Filzmoos. Byli jsme plně spokojeni... celá recenze


Lenka Vaňková leden 2020
Ubytování přes silvestra bylo skvělé!. Byli jsme s rodinou v hotelu přes silvestra. Dostali jsme pokoje po rekonstrukci, mimo koupelny, vše nové. Wifi je v celém hotelu ... celá recenze