Lyžování Tauplitz, Rakousko

Tauplitz je menší specifický ski areál. Rozkládá se na náhorní plošině, která poskytuje slušné sněhové podmínky i neopakovatelné výhledy po okolních horských masívech Totes Gebirge, Dachstein a Grimming. Areál patří k prvním ve Štýrsku, a má proto historickou hodnotu. Netrpí nijak velkými návaly lyžařů. Relaxační zázemí nabízí sousední městečko Bad Mitterndorf.

Tauplitz

Tauplitz je zimním střediskem, které stálo u počátků lyžování ve Štýrsku. Vyniká polohou mezi masívy Totes Gebirge, Dachstein a Grimming v oblasti Solné komory. Sněhová pokrývka je v okolí střediska nadprůměrná, Ski Tauplitz těží z náhorní plošiny od 1 600 m n. m.

Rodiště lyžování ve Štýrsku

Na Rakouské poměry menší středisko nabízí 42 kilometrů sjezdovek, zato v krásné přírodě a z místních terénů si vybere začínající i zkušený lyžař. Specialitou infrastruktury je osmimístná kabinová lanovka Mittersteinbahn z Bad Mitterndorfu s převýšením 700 metrů.

Nejlepší nabídkou pro lyžaře jsou 7 kilometrů dlouhý zasněžovaný sjezd z náhorní plošiny do údolí s převýšením přes 800 metrů a sjezdová trať Ramsanger s převýšením 400 metrů na dvoukilometrové délce určená hlavně pro zdatné lyžaře.

Služby střediska pro zábavu a potěšení: večerní sáňkování, telemark, vycházky se sněžnicemi, projížďky na saních s koňským spřežením, jízdy na koni, sjezdy s pochodněmi či lezení na ledu. Hned dvoje lázně v dosahu: Grimmingtherme v Bad Mitterndorfu a termální lázně Bad Aussee.

Cesta do střediska

Cestování do Tauplitz je zejména ze západní poloviny naší země solidní. Využijte dálnice A1 a A9 a za čtyři a půl hodiny jste pod sjezdovkami. Z Moravy se pohodlně svezete po dálnicích (a rychlostní silnici) A2, S6 a A9 za pět hodin.

Výhody
  • legenda štýrského lyžování
  • příjemné horské mikroklima
  • přijatelné ceny ubytování i služeb
  • opomíjený klidný areál
Nevýhody
  • dosud větší počet vleků
  • nedostatečná nabídka pro náročné
  • skromnější parametry areálu
Užitečné informace pro sezónu 2019/2020 

Sjezdovky

18 km18 km6 km
Celková délka: 42 km
Celk. převýšení: 1 100 m
Zasněžováno: 100 %
Noční lyžování: Ne
Free ride: Ano
Snowpark: Ne
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

12
4
1
Nejvyšší bod lanovky: 2 000 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 900 m n. m.
Celková kapacita: 19 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 162 km
Bruslařská stopa: 162 km
Výškové trasy: 11 km
Celková délka: 335 km

Trasy autem

Trasy autem

Lyžování Štýrsko

Štýrsko je rozsáhlá spolková země s mnoha lyžařskými středisky, ze kterých si každý vybere to své oblíbené. Nejslavnější je Dachstein / Schladming jako jádro obří oblasti Ski amadé. Lyžaři dále vyhledávají střediska Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štýrské lyžařské oblasti nepatří mezi nejvýše položené, ale jsou zasazeny do krásné přírody.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

Lyžařský ráj tak blízko na dosah ruky. Rakousko je kolébka alpského lyžování. Při Světovém poháru celý rakouský národ upřeně hledí k zasněženým sjezdovkám. Ty čekají ve své kráse a preciznosti také na vás. Nejoblíbenější středisko českých lyžařů je Dachstein West. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony