Lyžování Tauplitz, Rakousko

Tauplitz je menší specifický ski areál. Rozkládá se na náhorní plošině, která poskytuje slušné sněhové podmínky i neopakovatelné výhledy po okolních horských masívech Totes Gebirge, Dachstein a Grimming. Areál patří k prvním ve Štýrsku, a má proto historickou hodnotu. Netrpí nijak velkými návaly lyžařů. Relaxační zázemí nabízí sousední městečko Bad Mitterndorf.

Tauplitz

Tauplitz je zimním střediskem, které stálo u počátků lyžování ve Štýrsku. Vyniká polohou mezi masívy Totes Gebirge, Dachstein a Grimming v oblasti Solné komory. Sněhová pokrývka je v okolí střediska nadprůměrná, Ski Tauplitz těží z náhorní plošiny od 1 600 m n. m.

Rodiště lyžování ve Štýrsku

Na Rakouské poměry menší středisko nabízí 42 kilometrů sjezdovek, zato v krásné přírodě a z místních terénů si vybere začínající i zkušený lyžař. Specialitou infrastruktury je osmimístná kabinová lanovka Mittersteinbahn z Bad Mitterndorfu s převýšením 700 metrů.

Nejlepší nabídkou pro lyžaře jsou 7 kilometrů dlouhý zasněžovaný sjezd z náhorní plošiny do údolí s převýšením přes 800 metrů a sjezdová trať Ramsanger s převýšením 400 metrů na dvoukilometrové délce určená hlavně pro zdatné lyžaře.

Služby střediska pro zábavu a potěšení: večerní sáňkování, telemark, vycházky se sněžnicemi, projížďky na saních s koňským spřežením, jízdy na koni, sjezdy s pochodněmi či lezení na ledu. Hned dvoje lázně v dosahu: Grimmingtherme v Bad Mitterndorfu a termální lázně Bad Aussee.

Cesta do střediska

Cestování do Tauplitz je zejména ze západní poloviny naší země solidní. Využijte dálnice A1 a A9 a za čtyři a půl hodiny jste pod sjezdovkami. Z Moravy se pohodlně svezete po dálnicích (a rychlostní silnici) A2, S6 a A9 za pět hodin.

Výhody
  • legenda štýrského lyžování
  • příjemné horské mikroklima
  • přijatelné ceny ubytování i služeb
  • opomíjený klidný areál
Nevýhody
  • dosud větší počet vleků
  • nedostatečná nabídka pro náročné
  • skromnější parametry areálu
Užitečné informace pro sezónu 2024 

Sjezdovky

18 km18 km6 km
Celková délka: 42 km
Celk. převýšení: 1 100 m
Zasněžováno: 100 %
Noční lyžování: Ne
Free ride: Ano
Snowpark: Ne
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

12
4
1
Nejvyšší bod lanovky: 2 000 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 900 m n. m.
Celková kapacita: 19 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 162 km
Bruslařská stopa: 162 km
Výškové trasy: 11 km
Celková délka: 335 km

Lyžování Štýrsko

Štýrsko je rozsáhlá spolková země s mnoha lyžařskými středisky, ze kterých si každý vybere to své oblíbené. Nejslavnější je Dachstein / Schladming jako jádro obří oblasti Ski amadé. Lyžaři dále vyhledávají střediska Tauplitz, Präbichl, Stuhleck a Murau. Štýrské lyžařské oblasti nepatří mezi nejvýše položené, ale jsou zasazeny do krásné přírody.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony