Lyžování Nassfeld / Hermagor, Rakousko

Nassfeld je v současné době jedno z největších a nejmodernějších středisek v Rakousku a ve spolkové zemi Korutany největší. Většinou zde panují dobré sněhové podmínky díky přívalům bílé peřiny od Jaderského moře. Kabinová lanovka Millenium Express je se svými 6 kilometry nejdelší v Alpách. Jedinečná kuchyně kombinuje prvky korutanské, italské i slovinské gastronomie. 

Lyžařské středisko Nassfeld / Hermagor

Nassfeld / Hermagor

Nassfeld je největší a nejmodernější lyžařské středisko v Korutanech a leží nedaleko městečka Hermagor. Atraktivní poloha střediska zaručuje kombinaci sněhových přídělů od Jaderského moře a dostatku tradičního slunce na hranicích s Itálií.

Nejoblíbenější v Korutanech

Nassfeld nabízí 110 kilometrů sjezdovek. Specialitou je nejdelší kabinová lanovka v Alpách Millenium-Express z Tröpolachu s délkou 6 kilometrů a převýšením 1 300 metrů. Velký areál hlavně střední náročnosti je skvěle obsluhovaný lanovkami a 100 % tratí se zasněžuje.

Další specialita pro celodenní lyžaře: celé 2,2 kilometru z celkových 7,6 kilometru sjezdovky Carnia určeny pro noční lyžování. Nejlepší lyžaře potěší rychlostní trať s měřeným úsekem pod Troghöhe, FIS sjezdovka nad Tröpolachem nebo svah s boulemi na Gartnerkofelu.

Vyznavači bílé stopy nepřijdou v okolí Nassfeldu zkrátka. 80 kilometrů tras dá na výběr každému. Další služby pro zpříjemnění pobytu: noční sáňkování, jízdy na saních tažených koňmi, metaná, bruslení na jezeře Pressegger See, horolezecká stěna či paragliding.

Cesta do střediska

Nassfeld / Hermagor je stále více oblíbený, ale leží až na hranicích Rakouska a Itálie. Ze středu Čech počítejte se šesti a půl hodinami po dálnicích A1 a A10 od Salzburgu, z Moravy lze využít dálnici A2 přes Graz a Klagenfurt ve stejné časové relaci šest a půl hodiny.

Výhody
  • zasloužený hit lyžařů z Česka
  • poloha nedaleko dálnice
  • stoprocentní zasněžování
Nevýhody
  • stoupající zájem - vznikají fronty
  • dražší ubytování u sjezdovek
  • horší kvalita sněhu dolních poloh
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

30 km69 km11 km
Celková délka: 110 km
Celk. převýšení: 1 405 m
Zasněžováno: 100 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

16
9
5
Nejvyšší bod lanovky: 2 020 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 615 m n. m.
Celková kapacita: 48 200 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 35 km
Bruslařská stopa: 35 km
Výškové trasy: 4 km
Celková délka: 74 km

Lyžování Korutany

V nejjižnější rakouské spolkové zemi dominují dvě vyhlášená střediska Nassfeld / Hermagor a lázeňský Bad Kleinkirchheim. Fantastickou přírodou se může pochlubit okolí střediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou specialitou je lyžování na Mölltalerském ledovci. Korutany vynikají i báječnou kuchyní a doprovodnými službami.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Nassfeld / Hermagor


Nada srpen 2019
Hotel Brunnwirt ***, Rakousko, Korutany, Weissbriach
Hotel Brunnwirt. Velmi pekny hotel, prakticky řešené pokoje. Děti měli svůj pokoj a zařízení pokojů bylo moc pěkné. Strava vynikající, personál pří... celá recenze

MS březen 2019
Gästehaus Buchacher , Rakousko, Korutany, Rattendorf
1☆. Skvělé lyžování...... celá recenze

Jirka březen 2018
Marcius Alpenhotel ***, Rakousko, Korutany, Sonnleitn
Nic moc. Jel jsem do slunných Korutan a tam jen sníh ,déšt a vychřice. V našem termínu nám počasí nepřálo. Ale obsluha byla milá a vstřícn... celá recenze