Lyžování Nassfeld / Hermagor, Rakousko

Nassfeld je v současné době jedno z největších a nejmodernějších středisek v Rakousku a ve spolkové zemi Korutany největší. Většinou zde panují dobré sněhové podmínky díky přívalům bílé peřiny od Jaderského moře. Kabinová lanovka Millenium Express je se svými 6 kilometry nejdelší v Alpách. Jedinečná kuchyně kombinuje prvky korutanské, italské i slovinské gastronomie. 

Nassfeld / Hermagor

Nassfeld je největší a nejmodernější lyžařské středisko v Korutanech a leží nedaleko městečka Hermagor. Atraktivní poloha střediska zaručuje kombinaci sněhových přídělů od Jaderského moře a dostatku tradičního slunce na hranicích s Itálií.

Nejoblíbenější v Korutanech

Nassfeld nabízí 110 kilometrů sjezdovek. Specialitou je nejdelší kabinová lanovka v Alpách Millenium-Express z Tröpolachu s délkou 6 kilometrů a převýšením 1 300 metrů. Velký areál hlavně střední náročnosti je skvěle obsluhovaný lanovkami a 100 % tratí se zasněžuje.

Další specialita pro celodenní lyžaře: celé 2,2 kilometru z celkových 7,6 kilometru sjezdovky Carnia určeny pro noční lyžování. Nejlepší lyžaře potěší rychlostní trať s měřeným úsekem pod Troghöhe, FIS sjezdovka nad Tröpolachem nebo svah s boulemi na Gartnerkofelu.

Vyznavači bílé stopy nepřijdou v okolí Nassfeldu zkrátka. 80 kilometrů tras dá na výběr každému. Další služby pro zpříjemnění pobytu: noční sáňkování, jízdy na saních tažených koňmi, metaná, bruslení na jezeře Pressegger See, horolezecká stěna či paragliding.

Cesta do střediska

Nassfeld / Hermagor je stále více oblíbený, ale leží až na hranicích Rakouska a Itálie. Ze středu Čech počítejte se šesti a půl hodinami po dálnicích A1 a A10 od Salzburgu, z Moravy lze využít dálnici A2 přes Graz a Klagenfurt ve stejné časové relaci šest a půl hodiny.

Výhody
  • zasloužený hit lyžařů z Česka
  • poloha nedaleko dálnice
  • stoprocentní zasněžování
Nevýhody
  • stoupající zájem - vznikají fronty
  • dražší ubytování u sjezdovek
  • horší kvalita sněhu dolních poloh

Sjezdovky

0 km30 km69 km11 km
Celková délka: 110 km
Zasněžováno: 110 km

Lanovky

16
9
5
Nejvyšší bod lanovky:
Nejnižší bod lanovky:
Celková kapacita:
2 020 m
615 m
48 200  osob / h

Trasy autem

Trasy autem

Lyžování Korutany

V nejjižnější rakouské spolkové zemi dominují dvě vyhlášená střediska Nassfeld / Hermagor a lázeňský Bad Kleinkirchheim. Fantastickou přírodou se může pochlubit okolí střediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou specialitou je lyžování na Mölltalerském ledovci. Korutany vynikají i báječnou kuchyní a doprovodnými službami.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

Lyžařský ráj tak blízko na dosah ruky. Rakousko je kolébka alpského lyžování. Při Světovém poháru celý rakouský národ upřeně hledí k zasněženým sjezdovkám. Ty čekají ve své kráse a preciznosti také na vás. Nejoblíbenější středisko českých lyžařů je Dachstein West. Rakousko je i zemí ledovců. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony