Lyžování Grossglockner / Heiligenblut, Rakousko

Vítejte v Korutanech pod nejvyšší horou Rakouska. Vesnice Heiligenblut patří k nejkrásnějším horským sídlům v zemi. Symbolem je farní kostel svatého Vincence. Kromě 55 km sjezdovek jsou k dispozici i běžecké tratě v celkové délce 10 kilometrů, možnosti sáňkování a bruslení, turistika na sněžnicích, rafting na sněhu, trasy pro zimní turistiku a dokonce zahrada šplhání v ledu.

Grossglockner / Heiligenblut

Horská vesnice Heiligenblut pod majestátním masívem Grossglockneru je jedním z nejmalebnějších míst rakouských Alp. Většina okolních masívů je na území Národního parku Vysoké Taury a nejvyšší stupeň ochrany zaručuje výjimečné prostředí.

Panenská příroda pod velikánem

Lyžařské středisko pod nejvyšší horou Rakouska je menší. Díky velikosti a odlehlosti jej nevyhledává tolik lyžařů, což je v kombinaci s moderní infrastrukturou velká výhoda. Celková délka sjezdovek je 55 kilometrů. Specialitou je kabinová lanovka Fleissalm vedená tunelem.

Vyzkoušejte krytý bazén, wellness, psí spřežení, sáňkařskou dráhu s osvětlením, snowrafting, jízdy na saních tažených koňmi, bruslení, metanou, tenis, squash a lezení na ledu. Vyhlášené jsou hospůdky svými specialitami i zázemí pro děti - Země sněhu a Dětský klub Bobo.

Běžeckých tratí sice není mnoho, ale patří mezi ně vysokohorský okruh s fascinujícími výhledy na vrcholky Vysokých Taur určený zdatnějším. Heiligenblut je jedním z nejoblíbenějších rakouských rájů pro freeridery a snowboardisty díky jistotě prašanu.

Cesta do střediska

Grossglockner / Heiligenblut je odlehlý ale kouzelný. Cesta ze středních Čech je po dálnicích A1 a A10 sedmihodinová. Na konci cesty musíte necelých 80 kilometrů absolvovat po běžné silnici. Alternativou pro Moravany je o hodinu delší cesta po A2 přes Graz a Klagenfurt.

Výhody
  • neopakovatelná příroda
  • solidní jistota přírodního sněhu
  • domov rakouského freeridu
Nevýhody
  • skromné parametry střediska
  • dosud větší počet vleků
  • vzdálenost od dálnice
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

20 km34 km1 km
Celková délka: 55 km
Celk. převýšení: 1 601 m
Zasněžováno: 35 %
Noční lyžování: Ne
Free ride: Ano
Snowpark: Ne
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

7
1
4
Nejvyšší bod lanovky: 2 902 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 301 m n. m.
Celková kapacita: 13 700 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 12 km
Bruslařská stopa: 12 km
Výškové trasy: 2 km
Celková délka: 26 km

Lyžování Korutany

V nejjižnější rakouské spolkové zemi dominují dvě vyhlášená střediska Nassfeld / Hermagor a lázeňský Bad Kleinkirchheim. Fantastickou přírodou se může pochlubit okolí střediska Grossglockner / Heiligenblut. Vysokohorskou specialitou je lyžování na Mölltalerském ledovci. Korutany vynikají i báječnou kuchyní a doprovodnými službami.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Grossglockner / Heiligenblut


patron červenec 2020
Hunguest Hotel Heiligenblut ****, Rakousko, Korutany, Heiligenblut
Letní dovolená - Heligenblut. Absolutní spokojenost. Ideální základna na výlety po horách. Krásné místo.... celá recenze

Eva březen 2019
Familienparadies Wolfgangbauer , Rakousko, Korutany, Winkl
Super dovolená. Pohodlné ubytování na klidném místě se skibusem u dveří. Čisté a prostorné apartmány pro 5 členou rodinu . Majitelé příjemní . P... celá recenze

Vladimír Vlach prosinec 2016
Hunguest Hotel Heiligenblut ****, Rakousko, Korutany, Heiligenblut
Lyžařský zájezd. S úrovní hotelu jsme byli spokojeni, ubytování i stravování bylo na úrovni. Rovněž s nabídkou Wellnes jsme byli spokojeni. Celkový... celá recenze