Lyžování Zermatt / Cervinia, Itálie

Vrchol evropského lyžování, kvality a luxusu hledejte v hraničním lyžařském středisku Zermatt / Cervinia. Okolní čtyřtisícoví obři naznačují, že jsme na střeše Evropy, tomu odpovídá i nejvýše položená lanovka v Evropě na Klein Matterhorn (3 883 m n. m.). Podle zvoleného skipasu můžete využívat až závratných 360 kilometrů sjezdovek na obou stranách italsko-švýcarské hranice. Bohaté jsou i plochy volných terénů pro freeridery.

Zermatt / Cervinia

Na hranicích Itálie a Švýcarska leží pod slavným majestátním Matterhornem světově proslulé středisko Zermatt / Cervinia. Překrásné vysokohorské scenérie berou dech. V okolí je hned několik čtyřtisícovek. Terény ve středisku jsou nejvýše položené v Evropě.

Lyžařský přeshraniční luxus

Na obou stranách hranice najdete zdánlivě nekonečné množství skvělých sjezdovek pro všechny typy lyžařů. Čeká na vás spousta možností lyžování pro děti, začátečníky i pokročilé. Nejvíce doma jsou ovšem nejzdatnější lyžaři díky 64 kilometrům černých padáků.

Oblast je symbolem lyžařského luxusu. Nabízí skialpinistické trasy, skiparagliding a unikátní heliski. Freerideři zde najdou nevšední nabídku volných terénů. Jistotu sněhu zaručují sjezdovky až do výšky 3 883 m n. m. Specialitou je 22 kilometrů dlouhá sjezdovka z Piccolo Cervino.

Kouzelný nádech má kombinace francouzských, italských a německých tradic v kultuře i gastronomii. Lepší ceny služeb hledejte na italské straně masívu v Cervinii. Běžeckých tratí není mnoho, rozhodně ale nemusíte nechat běžky doma, v Cervinii a Valtournenche okruhy najdete.

Cesta do střediska

Z oblíbených italských lyžařských středisek je Zermatt / Cervinia nejluxusnější, nejvýše položené, ale zároveň i nejvzdálenější od našich hranic. Zvolit můžete cestu přes severní část Pádské nížiny nebo Švýcarsko. Počítejte orientačně s jedenácti hodinami cesty.

Výhody
  • až 360 km tratí
  • vhodné naprosto pro všechny
  • scenérie a dominanta Matterhornu
Nevýhody
  • infrastruktura má ještě rezervy
  • občas nevlídné vysokohorské počasí
  • velký zájem a vyšší ceny
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

74 km222 km64 km
Celková délka: 360 km
Celk. převýšení: 2 359 m
Zasněžováno: 70 %
Noční lyžování: Ne
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

11
22
20
Nejvyšší bod lanovky: 3 883 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 524 m n. m.
Celková kapacita: 93 500 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 18 km
Bruslařská stopa: 15 km
Celková délka: 33 km

Lyžování Valle d'Aosta

Valle d'Aosta je synonymem pro italský lyžařský luxus na severozápadě země u hranic se Švýcarskem a Francií. Protáhlé údolí se krčí pod největšími horskými velikány Alp, jakými jsou Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rossa a na druhé straně údolí Gran Paradiso. Světově proslulá střediska oblasti jsou Cervinia (-Zermatt), Monterosa Ski, Courmayeur, La Thuile a Pila.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Itálie

Nejlepší lyžařské terény v Evropě? Italské alpské hřebeny od francouzských hranic přes centrální Dolomity až po hranice slovinské. Nejvíce populární jsou regiony a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Kronplatz, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Poslední italské ledovce jsou Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales

Nejoblíbenější lyžařské regiony