Dovolená Antalya, Turecko

Dovolená v Antalyi u moře je správná volba. Antalya je největším střediskem Turecké riviéry. Díky svému letišti také zabezpečuje dopravu turistů do destinace. Antalya je branou na slavné turecké pobřeží Středozemního moře. Čekají na vás nádherné písečné pláže a pohoří Taurus za zády.

204 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Antalya

  • stát: Turecko 
  • měna: 1 turecká lira 
  • časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Největší letovisko a centrum Turecké riviéry s velkým mezinárodním letištěm je Antalya. Okolní stejnojmenná provincie s pobřežím je mimořádným turistickým cílem, jedním z největších ve východním Středomoří. Věděli jste, že například v roce 2012 byla Antalya třetí nejnavštěvovanější město světa podle počtu mezinárodních příletů? Region plný slunce s více než milionovou Antalyí a vysokými horami nad třpytícím se mořem vás osloví. Velká část pláží je oceněna Modrou vlajkou.

Dovolená Antalya

Dovolená na Turecké riviéře obecně patří k nejdostupnějším leteckým pobytům vůbec. Kouzlo času stráveného u moře dotváří kvalitní služby, nádherné písečné pláže, stabilní slunečné a velmi teplé počasí a mnoho forem ubytování, zejména ve špičkových hotelech. Turecká riviéra patří k levnějším destinacím a je rájem výhodných Last Minute zájezdů, kterých je během letní sezóny dostatek. Podniknout můžete mnoho výletů za přírodou, kulturou nebo zábavou.

Pobřeží, moře a pláže

Kvalita pláží je zásadní výhodou celé Turecké riviéry i okolí velkoměsta Antalye. Prostorné písečné pláže jsou na mnoha místech oceněny Modrou vlajkou čistoty a pozvolný vstup do krásně tmavomodrého Středozemního moře je vhodný pro všechny věkové skupiny. Moře je teplé a vhodné ke koupání od konce května až do začátku listopadu.

Hotely v Antalyi

Velké množství kvalitních hotelů je typické pro celou Tureckou riviéru. Menší rodinné, ale mnohem častěji spíše velké hotely ve formě paláců jsou rozesety podél pobřeží. V menší míře je možné si vybrat i nehotelové ubytování. Návštěvníci Antalye a okolí preferují all inclusive stravování, v menší míře potom polopenzi a snídaně.

Atmosféra

Riviéra je rušná, ale každý si najde to své klidné místo, kde si užije kouzelnou dovolenou u moře spojenou s mnoha zážitky. Ze služeb podél pobřeží turisté nejvíce vyhledávají výborné restaurace, bary, kluby a obchůdky s různým zbožím. Do Turecka se sjíždí nejen během letní sezóny mnoho národů a můžete poznat nové zajímavé lidi.

Nejzajímavější místa

Za nejhezčí místa Antalye se považují staré město, přístav a vodopády Düden, kde vodnatá řeka náhle na pobřeží padá do moře ze čtyřiceti metrů. Kouzlo centra Antalye spočívá v kamenné a dřevěné architektuře, v úzkých uličkách a v uspořádání starého města kolem přístavu.

Tipy na výlety

Skutečně panenskou přírodu uvidíte ve třech národních parcích dostupných z Antalye. Park Termessos ukrývá ruiny starověkého města, které nedobyl ani sám Alexandr Veliký. Návštěvu parku Olympos se slavnou ohňovou strání Chimera se doporučuje uskutečnit večer, to nejvíce vyniknou samovolně šlehající plameny ze země. A ještě nakonec park Köprülü je oblíbený cíl milovníků zeleně a raftingu. Z kulturně založených výletů lze podniknout výpravy do starověkých měst Aspendos, Perge či romantického Side s výjimečně zachovalými antickými památkami. 

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: