Dovolená Černá Hora

Dovolená v Černé Hoře je skvělá volba. U pobřeží krásného a čistého Jaderského moře můžete strávit báječné dny volna a odpočinku. Zklamaní nebudou ani příznivci historických a kulturních památek, kterých je zde opravdu mnoho. Stejně tak turisté toužící zažít adrenalin. Turistika, cyklistika, vodní sporty, každý si vybere.


Poslední recenze Černá Hora

Hotel Tara ****, Černá Hora, Budva, Bečići
5
23. 3. 2020 | Václav
Datum pobytu: červenec 2019

5/5 - Úžasné
Černá Hora je krásná a zatím turismem nezničená země, kterou musí každý návštívit. Je zde mnoho co k vidění a to například moře, pohoří Prokletije, Skadarské jezero, Žabljak a takto bych mohl pokračovat.... celá recenze
Komplex Ada Bojana **, Černá Hora, Ulcinj
5
18. 1. 2020 | Jan
Datum pobytu: srpen 2019

5/5 - Úžasné
Moc dobrý dojem z toho máme a letos se tam chystáme zas. Jen se divíme těm pisálkum kteří, tu píši, že byli šokováni, že po resortu se lidé pohybuji nazí. Samozřejmě, když je to naturistický komplex, když.... celá recenze
Hotel Korali ***, Černá Hora, Bar, Sutomore
5
28. 12. 2019 | Jarka a Michal
Datum pobytu: červen 2019

5/5 - Úžasné
Určitě tuto dovolenou opakovat.. celá recenze

Černá Hora

  • hlavní město: Podgorica 
  • měna: 1 euro (€)
  • časový rozdíl oproti České republice: žádný

Jadran trošku jinak. Jižní část pobřeží na straně Balkánského poloostrova patří Černé Hoře. Skoro 300 kilometrů dlouhé pobřeží nabízí kromě divokých skal i prostorné vyhlášené a velmi čisté pláže. Černá Hora není jen o plážích a moři, zemi zdobí vysoké hory, odkazy historie na střetu kultur a panenská příroda. Bouřlivou historii ukončil až rok 2006, kdy se země osamostatnila a nyní figuruje jako plnohodnotný evropský stát.

Dovolená Černá Hora

Dovolená v Černé Hoře může mít spoustu podob. Buďto si jen odpočinete na plážích Jadranu, nebo se můžete porozhlédnout po výjimečných kulturních i přírodních krásách. Největší výhoda Černé Hory spočívá v bohaté nabídce leteckých zájezdů. Letadlem je to do země na jihu Jadranu blízko, ani ne dvě hodiny.

Do Černé Hory se můžete vydat také na poznávací zájezdy. Cílů je v zemi hodně. Pokud máte rádi nákup dovolené na poslední chvíli, Last Minute zájezdy jsou k dispozici v hlavní sezóně.

Milovníci odpočinku a servisu volí stravování all inclusive. Pro méně náročné nebo zájemce o individuální stravování jsou k dispozici zájezdy se snídaněmi nebo polopenzí.

Kultura

Černá Hora leží na křižovatce kultur, která funguje. Důležitou roli v životě Černohorců hraje víra. Téměř 75 % z nich jsou pravoslavní a téměř 20 % muslimové. Výrazná náboženská nevraživost zde nepanuje, naopak je běžné, že v jednom městě najdete kousek od sebe mešitu, pravoslavný a katolický kostel. Černohorci jsou velmi hrdým národem a ve městech jsou často k vidění černohorské vlajky.

Černohorská kuchyně

Národní kuchyně je logicky odlišná na pobřeží a ve vnitrozemí. Na pobřeží Jadranu převažují podobně jako jinde ve Středomoří ryby, mořské plody a vařená zelenina. Kontinentální kuchyně je založená na darech zemědělství, tj. obilovinách a mléčných výrobcích, zejména sýrech. Díky Skadarskému jezeru si lze v restauracích Černé Hory často pochutnat i na sladkovodních rybách.

Atmosféra

Jižní pobřeží Jadranu z balkánské strany vás překvapí příjemnou atmosférou hlavně díky vřelým lidem a zachovalé přírodě. Černá Hora není cílem masového turistického ruchu, vybírají si ji spíše znalci a cestovatelé. Rozdíl v obsazenosti pláží bude znát. Pokud se ke kráse pobřeží moře přidá výborná kuchyně a pomalý středomořský způsob života, vaše dovolená bude vydařená.

Nejzajímavější místa

Černá Hora není velká země. Přesto lze obdivovat mnoho zajímavých cílů, hlavně přírodních. Z pohoří lze doporučit Národní Park Durmitor a kaňon řeky Tary. Krásné a ještě ne moc prozkoumané pohoří na hranicích s Albánií se jmenuje Prokletije (Prokleté). Nevynechejte Národní Park Skadarské jezero. Největší jezero Balkánu oplývá vzácnou biotou a je ideální pro relaxaci.

Kulturní cíle, které jsou přímo stvořené k návštěvě, se jmenují Budva, Sveti Stefan, Ulcinj a Stari Bar. Kotor a Boka Kotorská jsou dalšími místy Černé Hory, které obdivují návštěvníci země. Staré město Kotoru je nejkrásnější a zároveň plné turistů. Pohled na Boku z jeho hradeb všeobecný mumraj hravě vykompenzuje. Za doporučení stojí i návštěva městečka Herceg Novi s klášterem Savina. Vyhlášená černohorská letoviska u moře jsou Ulcinj, Budva, Sutomore, Bar a Buljarica.

Tipy na výlet

Zmíněná nejzajímavější místa jsou i nejlepšími tipy na výlety v Černé Hoře. Kromě nich můžeme ještě doporučit návštěvu hlavního města Podgorici, které leží nedaleko pobřeží Jadranu (asi 45 km). V hlavním městě země si nenechte ujít Staré Město, Zimní královský palác, Náměstí republiky a další.

Kousek to budete také mít do Albánie. V očích Středoevropana se jedná o chudou zemi s křižováním náboženství. Avšak Albánie je plná vřelých lidí a neuvěřitelně zachovalé přírody. Nejžhavějšími tipy na výlety v Černé Hoře jsou již zmíněné pohoří Durmitor, záliv Boka Kotorská a majestátní Skadarské jezero. Na mnoha místech jako by se zastavil čas. A to může turista z Česka nejvíce ocenit.