Dovolená Mallorca Španělsko

Popularita Mallorcy stále silně roste. Jedná se o krásný španělský ostrov ve Středozemním moři v souostroví Baleáry. Skvělé pláže, klidnější prostředí než na pevnině, bohatá nabídka výhradně leteckých zájezdů, to jsou velké přednosti Mallorcy. Dovolená na Mallorce je ideální tip pro milovníky Středomoří.


Poslední recenze Mallorca

Azuline Hotel Bahamas , Španělsko, Mallorca, El Arenal
4
17. 9. 2019 | Bara
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
Celkově hotel v pořádku, all inklusive spokojenost (jídlo i pití), hodně lidí ale přesto docela poklidné. celá recenze
Hotel Ipanema Park ***, Španělsko, Mallorca, El Arenal
3
16. 9. 2019 | dědo Jožo
Datum pobytu: září 2019

3/5 - Průměr
smíšené a rozporuplné pocity když si zaplatím služby CK, tak očekávám, že o mne delegát aspoň projeví jaký-taký zájem (jinak jsem si letenky a hotel mohl zakoupit sám a nemusel plati provizi CK). celá recenze
Hotel Playa Blanca **, Španělsko, Mallorca, S'Illot
4
14. 9. 2019 | Veronika
Datum pobytu: září 2019

4/5 - Skvělé
Po přečtení předchozích recenzí jme byli připraveni na nejhorší, ale díky tomu jsme byli mile překvapeni. Pokoj 213, který jsme dostali byl ve 2 patře uprostřed s výhledem na bazén, starší vybavení ale.... celá recenze

Mallorca

  • Stát: Španělsko 
  • Měna: 1 € (euro) 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Největší ostrov Baleárského souostroví je pravým synonymem letecké dovolené. Na návštěvníky čekají bílozlaté pláže, čisté moře, nádherná subtropická krajina a spousta zábavy. Mallorca je rájem výletů. Celé Baleárské ostrovy jsou domovem citrusových plodů. Místní obyvatelé jsou přívětiví a čas si tady oproti pevnině plyne vlastním pomalejším tempem. Na ostrově doporučujeme významná letoviska S'Illot, Palma Nova, Paguera, Can Picafort a El Arenal.

Dovolená Mallorca

Obliba dovolené na Mallorce stále stoupá. Za necelé dvě a půl hodiny letu se ocitnete na krásném ostrovním klenotu Středozemního moře. Klima Mallorcy je velmi příznivé, od června do září se pohybují odpolední teploty kolem 30°C a převládá slunečné počasí. K dovolené na Mallorce patří výlety po ostrově. Zejména na severozápadě ostrova, kde se táhne významné pohoří Sierra de Tramuntana s nejvyšším vrcholem Puig Major, má příroda výjimečně zachovalý ráz.

Moře, hotely, atmosféra

Moře a pláže jsou velkými přednostmi ostrova Mallorca. Prostorné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou ideální volbou pro rodiny s dětmi. Moře je tyrkysově modré a velmi čisté. Pro obdivovatele divoké přírody je velká část pobřeží ostrova také skalnatá.

Letoviska s nejkrásnějšími plážemi na ostrově jsou plná kvalitních hotelů všech kategorií. Většina z nich je vybavena venkovním bazénem a nabízí mnoho dalších služeb. Pokud patříte mezi gurmány, můžete polopenzi v hotelech doplnit výtečnými obědy v místních restauracích. Hotely samozřejmě nabízí i all inclusive stravu. 

Mallorca je živý ostrov stvořený k odpočinku i aktivnímu sportu nebo zábavě. Hlavní letoviska žijí různými kluby, bary a zábavními centry. Turisté z celé Evropy zde každoročně vytváří tradiční atmosféru příjemné dovolené u moře. Sportovci, zejména cyklisté a golfisté, si přijdou na Mallorce na své.

Nejzajímavější místa

Nejvýznamnější letoviska Mallorcy jsou S'Illot, Palma Nova, Paguera, Can Picafort a El Arenal. Hlavnímu městu Palmě dominuje katedrála La Seu (katedrála světla), která byla dostavěna v roce 1587. Kromě Palmy je na Mallorce několik oblíbených městeček, Deia - městečko se strmými uličkami, Andratx plný starých kostelů nebo Alcúdia s římskými hradbami. Ostrov se také pyšní přírodními parky, například Mondragó nebo Torrent de Pareis.