Dovolená Menorca, Španělsko

Menorca je druhým největším ostrovem souostroví Baleáry. Nabízí klidnější turistické prostředí než sousední Mallorca. Velkou výhodou ostrova jsou značené turistické i cyklistické trasy. Obdivovat můžete mnoho tradičních řemesel, která se zde vyvíjela před cestovním ruchem. Dovolená na Menorce je inspirací k odpočinku.

+ Další lokality Španělsko
32 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Aguamarina Alexandria Club

  Španělsko, Baleárské ostrovy, Menorca, Arenal d'en Castell
Přímo u pláže Hotely s bezbariérovým přístupem Dítě zdarma Hotely se skluzavkami / tobogány

Menorca

  • Stát: Španělsko 
  • Měna: 1 € (euro) 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Druhý největší ostrov Baleárského souostroví se jmenuje Menorca a je báječnou možností pro strávení dovolené. Zatímco ostatní ostrovy se v uplynulém století rozvíjely vlivem cestovního ruchu, na Menorce převládala řemesla a zemědělství. Díky tomu jsou místní pláže a krajina velmi dobře zachovalé. Do povědomí veřejnosti se nyní stále více dostávají jména nejlepších letovisek na Menorce Ciutadella de Menorca, Arenal d'en Castell, Cala'n Bosch a Cala Galdana.

Dovolená Menorca

Menorca je nádherná středomořská zahrádka a druhý největší ostrov Baleárů. Hlavním městem je Mahón. Na ostrov obvykle letecky proudí menší počty turistů než na Mallorcu a Ibizu, takže je ideální pro vyznavače aktivního odpočinku. Výbornou volbou je také pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky. Dovolená na Menorce potěší každého, na ostrově načerpáte nové síly.

Moře, hotely, atmosféra

Mnoho pláží na pobřeží Menorcy si zachovává svůj původní ráz a divoký charakter. Většina z nich je spíše menší, písečná a velmi malebná. Romantika pobřeží a ostrova celkově je nekonečná. Moře je průzračně čisté a tyrkysově modré.

Turistický ruch zažívá rozmach hlavně v poslední době, na ostrově vyrostlo mnoho nových hotelů a v provozu je také více kempů a apartmánů. Ostrov stojí trochu v pozadí zájmu sousedních Mallorcy a Ibizy, čehož mohou při výběru letoviska i ubytování využít rodiny s dětmi a milovníci klidu a odpočinku. Některé hotely rády poslouží kompletním stravováním all inclusive

Prostředí ostrova je více klidné, plné kouzelných míst zachovalé středomořské přírody. Dvě větší města Ciutadella de Menorca a Mahón nabízí i bohaté kulturní a zábavní vyžití. Vydejte se poznat krásy Baleárských ostrovů, Menorca je oázou klidu a krásné přírody, je jako stvořená pro výlety.

Nejzajímavější místa

Na Menorce jsou nejoblíbenějšími letovisky u moře Ciutadella de Menorca, Arenal d'en Castell, Cala'n Bosch a Cala Galdana. Po celém ostrově jsou rozesety megalitické památky nejstarších civilizací, Menorce se proto někdy říká muzeum pod širým nebem. V roce 1993 byla Menorca prohlášena biosférickou rezervací, každý kout přírody je jedinečný. Hlavní město Mahón nabízí zajímavou architektonickou směsici hispánského a koloniálního stylu, jemuž dominuje Anglická pevnost. Množství pozoruhodných historických budov v přístavu střeží další pevnosti La Mola a Marborough. 

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: