Dovolená Nesebar Bulharsko

Starobylý Nesebar plynule navazuje na největší letovisko Bulharska Slunečné pobřeží. Díky Starému městu proslavenému svými starými domy a kostely má letovisko lepší atmosféru než bulharské resorty budované na zelené louce. Dovolená v Nesebaru je příjemná kombinace odpočinku u moře a romantických procházek v historickém centru.


Poslední recenze Nesebar

Sentido Bilyana Beach ****, Bulharsko, Nesebar
5
18. 9. 2018 | Jiří I.
Datum pobytu: září 2018

5/5 - Úžasné
Vše chválíme. Cena dovolené byla vyšší ( letecky, čtyřhvězdičkový hotel, all inclusive), proto jsme rádi, že vše bylo opravdu tak, jak CK uváděla v nabídce. Vše jsme si užili a peněz nelitujeme.. celá recenze
Hotel Arsena ****, Bulharsko, Nesebar
5
17. 9. 2018 | Zuzana
Datum pobytu: září 2018

5/5 - Úžasné
Spokojenost, dovolenou jsme si užili. Jen bych letěla v srpnu, září už bylo trochu chladněji, ale moře bylo teplé, tak jsme se stejně koupali. . celá recenze
Sentido Bilyana Beach ****, Bulharsko, Nesebar
5
8. 9. 2018 | essinka
Datum pobytu: srpen 2018

5/5 - Úžasné
Hotel SBB byl exkluzivním základním kamenem báječné dovolené. Jak jsme již psali, dobrý spánek v čistém prostředí, dobré jídlo, vybavená a krásná pláž byly odrazovým můstkem pro pohodové zážitky při koupání,.... celá recenze

Nesebar

  • stát: Bulharsko
  • měna: 1 bulharský lev (Lv) 
  • časový rozdíl oproti České republice: + 1 hodina

Díky památkám zřejmě nejzajímavější letovisko a turistický cíl Bulharska se jmenuje Nesebar. Leží pouze 24 kilometrů od mezinárodního letiště v Burgasu a navazuje na něj největší bulharské letovisko Slunečné pobřeží. Na malém poloostrově stojí staré město Nesebar s hradbami, kostely a s architektonicky zajímavými domy. Město na extrémně výhodné strategické pozici založili už v 5. stol. před naším letopočtem Řekové.

Dovolená Nesebar

Dovolená v Nesebaru a okolí jsou příjemně strávené chvíle u moře. Klimatické podmínky jsou ideální od půlky června do konce září a koupání v moři je pravá zábava. Do Nesebaru se dostanete rychle a pohodlně letadlem. Pokud dáváte přednost pozemní dopravě, auto nebo autobus jsou vhodná možnost. Užijte si krásnou dovolenou v historickém letovisku za typicky bulharské rozumné ceny. Nesebar je tradičním cílem výhodných Last Minute zájezdů. 

Pobřeží, moře a pláže

Severně od Nesebaru začíná prostorná 6 kilometrů dlouhá písečná pláž letoviska Slunečné pobřeží. Samotný Nesebar má k dispozici velmi pěknou jižní pláž. Vydat se můžete také na mnoho okolních pláží, které budou i méně obsazené. Koupání v moři bude legrace pro celou rodinu, Černé moře je vyhřáté od konce června do konce září.

Hotely v Nesebaru

Nové město v Nesebaru nabízí dostatek ubytovacích kapacit v podobě apartmánů a hlavně hotelů. Nejvíce jich vyrostlo u jižní pláže. Využít můžete různé formy stravování, kromě v Bulharsku oblíbených snídaní a polopenzí najdete i hotely s all inclusive. Samozřejmostí u několika hotelů jsou bazény.

Atmosféra

Nesebar má jedinečnou historickou atmosféru, každý večer si můžete udělat romantickou procházku do Starého města na poloostrově. Zákoutí uliček na vás dýchnou starými časy. Nesebar je nejvýznamnější turistický cíl pobřeží Bulharska, každý by měl jeho historickou hodnotu vidět na vlastní oči a ocenit.

Nejzajímavější místa a výlety

Nesebar je sám o sobě jedním z nejzajímavějších míst Bulharska. Důkladně si projděte a prohlédněte Staré město s historickými domy a kostely. Na sever od Nesebaru se táhne rozsáhlé 6 kilometrů dlouhé Slunečné pobřeží, na které navazuje Svatý Vlas. Na jih se můžete prakticky pěšky vydat do menšího letoviska Ravda. O něco dále (20 kilometrů) je to do významného letoviska Pomorie. Můžete vyzkoušet zajímavé pláže v každém z okolních středisek.