Dovolená Severní Dalmácie, Chorvatsko

1 389 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Severní Dalmácie

stát:Chorvatsko
měna: 1 Euro
časový rozdíl oproti České republice: žádný

Severní Dalmácie je oblíbená část chorvatského pobřeží Jaderského moře. Region se rozkládá mezi letoviskem Karlobag a okolím letoviska Rogoznica. K pobřeží je nutné započítat ostrovy Pag, Premuda, Ist, Vir, Ugljan, Pašman, Dugi otok, Murter a šibenické ostrovy. Největším městem je známý Zadar. Nejvíce vyhledávaná je riviéra kolem Biogradu na Moru. Přírodní dominantou je vysoké pohoří Velebit (až 1 757 m n. m.).

Dovolená Severní Dalmácie

Dovolená v Severní Dalmácii patří ke zlaté klasice našich turistů. Dobře dostupné pobřeží díky dálnici A1 nemá chybu. Každý si najde svoje místo. Počasí je krásné celé léto a pohoří Velebit region chrání. Dovolenou můžete strávit jak na pobřeží, tak na mnoha ostrovech, které mají svoje kouzlo. Přírodní zajímavosti i historická centra měst naplní program oblíbených výletů. Nechybí tradiční výborná kuchyně.

Moře, hotely, atmosféra

Pobřeží Severní Dalmácie je členité a nabízí nespočet zákoutí a typů pláží. Převažují oblázkové vstupy do moře s borovicemi, najít lze ale i písečné pláže, například na ostrově Pag jich je hned několik. Moře je v posledních letech stále teplejší a vydrží teplé od konce června do konce září.

V letoviscích stojí několik hotelů, které se o vás postarají ve všech ohledech. Mnohem oblíbenější je zde ale podobně jako v celém Chorvatsku ubytování formou apartmánových domů, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi a zpravidla jsou vybaveny kuchyňskými linkami. Oblíbené jsou také standardní kempy, kde se hledí na cenově rozumné bydlení. Nejvíce jsou vyhledávané pobyty bez stravy nebo s polopenzí.

Atmosféra regionu je jako stvořená pro báječnou dovolenou. V hlavní sezóně zde panuje čilý turistický ruch, ale každý si najde to svoje klidnější místo pro odpočinek. Kvalitní restaurace, sympatické obchůdky, vodní radovánky, zelené porosty borovic, to je jenom část předností atmosféry v Severní Dalmácii.

Nejzajímavější místa

Severní Dalmácie se může pochlubit spoustou vyhledávaných letovisek. Severní část je skoro liduprázdné prudké úbočí Velebitu. Na ni ale navazuje přívětivá oblast mnoha letovisek, členitého pobřeží a ostrovů. Ostrovy Pag, Ugljan, Dugi Otok, Pašman a Murter si návštěvníci pochvalují. Nejdostupnější a největší je Pag.

Pokud byste si rádi nechali doporučit přímo letoviska, tak vyzkoušejte Paklenici, Nin, Biograd na Moru, Vodici, okolí Šibeniku a Primošten. Z ostrovů vynikají letoviska Pagu, a to Pag město, Novalja, Povljana a další.

Kam na výlety? Tipů je spousta. Přírodní krásy nabízí národní parky Severní Velebit, Paklenica, Krka a Kornati. V prvních dvou případech jde o horské prostředí, Krka je hluboké údolí řeky a Kornati jsou unikátní formace malých ostrůvků na moři. Města s historickými centry, která stojí za návštěvu, jsou hlavně Zadar, Šibenik a Biograd na Moru.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Zrušit

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: