Lyžování Kaprun / Zell am See, Rakousko

Jeden z nejlepších systémů sportovních a rekreačních aktivit v Rakousku a možná celé Evropě nabízí střediska Zell am SeeKaprun. V oblasti se nachází celkem tři lyžařské areály. V Zell am See je to Schmittenhöhe, v městečku Kaprun pak areál Maiskogel a ledovcové středisko Kitzsteinhorn. Obě střediska v součtu disponují velmi slušnými 139 kilometry sjezdovek a 50 vleky a lanovkami. 

Kaprun / Zell am See

Lyžařský ráj na okraji Vysokých Taur a výborná dostupnost z Česka a následně od Salzburgu dělají z oblasti Kaprun – Zell am See skvělý cíl zimní dovolené. Kouzelné místo mezi Zellerským jezerem na úpatí hory Schmittenhöhe a městečkem Kaprun pod ledovcem Kitzsteinhorn.

Od jezera k ledovci

Přibližně 140 kilometrů sjezdových tratí je dostatečná porce pro všechny lyžaře. Zábavu užijete rovnou ve čtyřech vzájemně se doplňujících střediscích Kitzsteinhorn, Maiskogel, Schmittenhöhe a Lechnerberg v okolí Kaprunu a Zell am See.

Další výhodou oblasti je jistota sněhu takřka po celý rok. Lyžařská sezóna nikdy nekončí na historicky prvním ledovcovém areálu v Rakousku na Kitzsteinhornu s nabídkou 40 kilometrů tratí. Snowboardisté ocení dva skvělé snowparky na Kitzsteinhornu a Schmittenhöhe.

Opravdovou senzací jsou terény pro běžkaře. Kolem 200 kilometrů precizně upravovaných tratí od vysokohorských na ledovci Kitzsteinhornu až po promenádní okolo jezera Zeller. Po oblasti vás rády převezou početné skibusy v ceně skipasu.

Cesta do střediska

Cesta do Kaprunu – Zell am See není dlouhá. Po rakouských dálnicích A1 a A10 se kolem Salzburgu dostanete do Bischofshofenu, zbylých 50 kilometrů je po hlavní silnici pod alpskými velikány. Ze středních Čech si vyčleňte na cestu pět a čtvrt hodiny, z Moravy pět a tři čtvrtě.

Výhody
  • nádherné přírodní scenérie
  • skvělé terény pro všechny
  • ledovec Kitzsteinhorn
Nevýhody
  • vyšší ceny kvůli prestiži
  • ještě chybí některá propojení
  • v sezóně velký zájem
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

59 km51 km29 km
Celková délka: 139 km
Celk. převýšení: 2 269 m
Zasněžováno: 85 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

16
19
15
Nejvyšší bod lanovky: 3 029 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 760 m n. m.
Celková kapacita: 86 400 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 31 km
Bruslařská stopa: 50 km
Výškové trasy: 3 km
S osvětlením: 10 km
Celková délka: 84 km

Lyžování Salcbursko

Salcbursko je nejvyhledávanější spolková země českých lyžařů. Velké množství moderních lyžařských středisek v dobré dálniční dostupnosti od Salzburgu je hlavní výhoda regionu. Největší z největších je Saalbach / Leogang. Další oblíbená střediska jsou Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Kaprun / Zell am See


Dana Hromasová duben 2024
Lukashansl Hotel ***, Rakousko, Salcbursko, Bruck an der Grossglocknerstrasse
Mizerné. opravdu mizerné... celá recenze

Przybylová červenec 2023
Landhaus Marlies , Rakousko, Salcbursko, Zell am See
Poděkování. Tímto bychom chtěli poděkovat majitelům penzionu za pohodovou dovolenou.Jsou velmi milí, ochotní a vstřícní. Pro nás veliká výhoda... celá recenze

Tomáš březen 2022
St. Florian Hotel ***, Rakousko, Salcbursko, Kaprun
Raději jinam. Bohužel tento hotel mají pronajatý Češi,tak to podle toho vypadá.Jídlo hrozné ceny nesmysl.Raději k Rakušákům.... celá recenze