Lyžování Lungau / Obertauern, Rakousko

Lyžařskou oblast Lungau tvoří dva lyžařské areály. Nedaleko obcí Mauterndorf a St. Michael leží Grosseck - Speiereck a nedaleko obcí Mariapfarr a Bruckdorf je k dispozici několik sjezdovek areálu Fanningberg. Využít lze i velkého nedalekého areálu Katschberg. Luxusní středisko Obertauern se pak nachází asi o 25 kilometrů severozápadně ve vysoko položeném průsmyku.

Lyžování Lungau / Obertauern

Rozsáhlou lyžařskou oblast Lungau / Obertauern tvoří několik středisek v okolí městečka St. Michael im Lungau a velké vysokohorské středisko Obertauern vzdálené od údolí Lungau asi 25 kilometrů. Oblast leží na jihovýchodě Salcburska a je ideální pro vyznavače sjezdovek i bílých stop.

Klimatické lázně Rakouska

Pokud sečteme obě oblasti dohromady, nabízí se jeden z největších lyžařských regionů Rakouska s celkovým úhrnem tratí v délce 250 kilometrů. Zahrnuje areály kolem Lungau: Grosseck - Speiereck, Aineck - Katschberg, Fanningberg a velké horské středisko Obertauern.

Specifické jsou klimatické podmínky, oblast Lungau slouží jako klimatické lázně, prostředí i vzduch jsou velmi čisté, veškerá větší města jsou na desítky kilometrů vzdálena. Obertauern je vysoko položené středisko, které v zimě připomíná čistě bílou polární oblast.

Vyznavači bílé stopy budou v oblasti Lungau / Obertauern nadšeni. Jednotlivá údolí jsou protkána desítkami a desítkami kilometrů běžeckých tratí (celkem 260 kilometrů) na klasiku i bruslení. Nahoře v sedle Obertauern je tratí méně, ale zaručují sněhovou pokrývku.

Cesta do střediska

Okolí Lungau je napojeno na dálnici A10 směrem od Salzburgu. Do střediska Obertauern je ale nutné vystoupat po klasické silnici až do výšky 1 740 m n. m. Z Čech dorazíte do oblasti za pět a půl hodiny, z Moravy také - využijte cestu přes Vídeň a rychlostní silnici S6 Semmeringem.

Výhody
  • úchvatné přírodní scenérie
  • výborné zasněžování
  • ráj klasického lyžování
Nevýhody
  • menší nepropojené areály
  • roztroušené ubytovací kapacity
  • slabší nabídka après-ski služeb
Užitečné informace pro sezónu 2024 

Sjezdovky

110 km110 km30 km
Celková délka: 250 km
Celk. převýšení: 1 263 m
Zasněžováno: 95 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

30
31
3
Nejvyšší bod lanovky: 2 313 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 050 m n. m.
Celková kapacita: 94 900 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 165 km
Bruslařská stopa: 147 km
Výškové trasy: 40 km
Celková délka: 352 km

Lyžování Salcbursko

Salcbursko je nejvyhledávanější spolková země českých lyžařů. Velké množství moderních lyžařských středisek v dobré dálniční dostupnosti od Salzburgu je hlavní výhoda regionu. Největší z největších je Saalbach / Leogang. Další oblíbená střediska jsou Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Lungau / Obertauern


raduza březen 2019
alpin Lungau Hotel COOEE ***, Rakousko, Salcbursko, Zederhaus
Jarní lyžovačka. Spokojenost... celá recenze

Jana - Brno červenec 2014
Das Alpenhaus Katschberg 1640 ****, Rakousko, Korutany, Katschberghöhe
Dovolená léto 2014. Hotel Sonnalm stojí na perfektním místě. Ubytování na vysoké úrovni. Strava perfektní v režii českého týmu. Výlety do okolí i pro ... celá recenze