Lyžování Saalbach / Leogang, Rakousko

Nedávno se velké středisko Skicircus Saalbach - Hinterglemm - Leogang rozrostlo ještě o další areál Fieberbrunn, a nyní tak patří k větším ski oblastem v Rakousku i celých Alpách. Lyžařská infrastruktura je víceméně dokonalá a velmi moderní. Hlavním centrem je Saalbach s bohatým après-ski životem a nástupními stanicemi lanovek přímo v centru města. Lyžařská oblast nabízí 270 kilometrů sjezdovek a 70 vleků či lanovek.

Saalbach / Leogang

Jedna z největších lyžařských oblastí Rakouska, to je Saalbach / Leogang, který v dnešní době propojuje již 3 velká alpská údolí Salcburska a Tyrolska. Se všemi přidruženými středisky je plný název Skicircus - Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

Lyžařský obr ukrytý v horách

V součtu nabízí oblast 270 kilometrů sjezdovek a jejich délka neustále narůstá. V budoucnu nelze vyloučit propojení se střediskem Zell am See - Schmittenhöhe. Větší už je v Rakousku jen Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental. Svět obřího střediska zaručuje precizní služby.

Výzvou pro profesionály je sjezdovka FIS Zwölferkogel. Oblast nabízí přes 100 kilometrů výborných freeridových sjezdů v hlubokém sněhu. Vynikající podmínky jsou i pro snowboardisty, snowparky hledejte v Hinterglemmu, Kleine Asitz a Streubödenu nad Fieberbrunnem.

Oblast je rájem klasického lyžování. Přibližně 290 kilometrů upravovaných stop patří ke špičce Rakouska. Další služby: bruslařská dráha, sáňkařské dráhy, kryté kurty, curling, krytý bazén, putování na sněžnicích, paragliding, jízdy na saních tažených koňmi a muzeum.

Cesta do střediska

Dopravní dostupnost Saalbachu není ideální ale ani špatná. Odpovídá cestování do Zell am See, z něj vás čeká ještě 22 kilometrů navíc. Využijte dálnice A1 a A10 od Salzburgu, z Čech počítejte s pěti a půl hodinami jízdy, z Moravy o chlup více.

Výhody
  • většina kabinkových lanovek
  • famózní terény pro všechny
  • vyhledávaná freeridová oblast
Nevýhody
  • jižní svahy občas s horším sněhem
  • vyšší ceny kvůli oblíbenosti
  • méně služeb jak v Zell am See
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

140 km112 km18 km
Celková délka: 270 km
Celk. převýšení: 1 256 m
Zasněžováno: 90 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

19
22
29
Nejvyšší bod lanovky: 2 096 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 840 m n. m.
Celková kapacita: 132 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 12 km
Bruslařská stopa: 12 km
Výškové trasy: 2 km
Celková délka: 26 km

Lyžování Salcbursko

Salcbursko je nejvyhledávanější spolková země českých lyžařů. Velké množství moderních lyžařských středisek v dobré dálniční dostupnosti od Salzburgu je hlavní výhoda regionu. Největší z největších je Saalbach / Leogang. Další oblíbená střediska jsou Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Saalbach / Leogang


Katarína Valouchová srpen 2021
Hotel Gungau ***, Rakousko, Salcbursko, Hinterglemm
Hodnotenie pobytu. Každoročne navštevujeme Alpy-mám k nim už citový vzťah a môžem porovnávať. Dobré ubytovanie je samozrejmé. Hotel Gungau bol sp... celá recenze

LuckyLady únor 2020
Unterwirt Großgasthof ***, Rakousko, Salcbursko, Maishofen
Lyžařský pobyt Zel am Zee - Maishofen. Celkem zklamání, a to jak z dopravy, tak ze služeb.... celá recenze

Jana a Tom červenec 2019
Hotel Vorderronach ***, Rakousko, Salcbursko, Saalbach
Gasthof Vorderronach. Hezký, čistý, útulný hotel s velice vstřícným personálem. Super poloha hotelu na klidném místě s krásným výhledem. Byli jsme vel... celá recenze