Lyžování Saalbach / Leogang, Rakousko

Nedávno se velké středisko Skicircus Saalbach - Hinterglemm - Leogang rozrostlo ještě o další areál Fieberbrunn, a nyní tak patří k větším ski oblastem v Rakousku i celých Alpách. Lyžařská infrastruktura je víceméně dokonalá a velmi moderní. Hlavním centrem je Saalbach s bohatým après-ski životem a nástupními stanicemi lanovek přímo v centru města. Lyžařská oblast nabízí 270 kilometrů sjezdovek a 70 vleků či lanovek.

Saalbach / Leogang

Jedna z největších lyžařských oblastí Rakouska, to je Saalbach / Leogang, který v dnešní době propojuje již 3 velká alpská údolí Salcburska a Tyrolska. Se všemi přidruženými středisky je plný název Skicircus - Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn.

Lyžařský obr ukrytý v horách

V součtu nabízí oblast 270 kilometrů sjezdovek a jejich délka neustále narůstá. V budoucnu nelze vyloučit propojení se střediskem Zell am See - Schmittenhöhe. Větší už je v Rakousku jen Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental. Svět obřího střediska zaručuje precizní služby.

Výzvou pro profesionály je sjezdovka FIS Zwölferkogel. Oblast nabízí přes 100 kilometrů výborných freeridových sjezdů v hlubokém sněhu. Vynikající podmínky jsou i pro snowboardisty, snowparky hledejte v Hinterglemmu, Kleine Asitz a Streubödenu nad Fieberbrunnem.

Oblast je rájem klasického lyžování. Přibližně 290 kilometrů upravovaných stop patří ke špičce Rakouska. Další služby: bruslařská dráha, sáňkařské dráhy, kryté kurty, curling, krytý bazén, putování na sněžnicích, paragliding, jízdy na saních tažených koňmi a muzeum.

Cesta do střediska

Dopravní dostupnost Saalbachu není ideální ale ani špatná. Odpovídá cestování do Zell am See, z něj vás čeká ještě 22 kilometrů navíc. Využijte dálnice A1 a A10 od Salzburgu, z Čech počítejte s pěti a půl hodinami jízdy, z Moravy o chlup více.

Výhody
  • většina kabinkových lanovek
  • famózní terény pro všechny
  • vyhledávaná freeridová oblast
Nevýhody
  • jižní svahy občas s horším sněhem
  • vyšší ceny kvůli oblíbenosti
  • méně služeb jak v Zell am See

Sjezdovky

0 km140 km112 km18 km
Celková délka: 270 km
Zasněžováno: 243 km

Lanovky

19
22
29
Nejvyšší bod lanovky:
Nejnižší bod lanovky:
Celková kapacita:
2 096 m
840 m
132 000  osob / h

Trasy autem

Trasy autem

Lyžování Salcbursko

Salcbursko je nejvyhledávanější spolková země českých lyžařů. Velké množství moderních lyžařských středisek v dobré dálniční dostupnosti od Salzburgu je hlavní výhoda regionu. Největší z největších je Saalbach / Leogang. Další oblíbená střediska jsou Kaprun / Zell am See, Bad Hofgastein, Lungau / Obertauern, Flachau, okraj Dachsteinu West a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

Lyžařský ráj tak blízko na dosah ruky. Rakousko je kolébka alpského lyžování. Při Světovém poháru celý rakouský národ upřeně hledí k zasněženým sjezdovkám. Ty čekají ve své kráse a preciznosti také na vás. Nejoblíbenější středisko českých lyžařů je Dachstein West. Rakousko je i zemí ledovců. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony