Maledivy - víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.
Před vstupem do země není třeba vyřizovat vízum. Vízum je uděleno při vstupu do země bez poplatku na dobu 30 dnů všem návštěvníkům, kteří budou mít:
- platný cestovní pas
- letenku/jízdenku, díky níž budou moci opustit zemi
- dostatek finančních prostředků na uhrazení nákladů při pobytu v zemi (150USD/den) nebo potvrzení rezervace z hotelu či rezortu, kde hodlá pobývat.
Prodloužení pobytu lze získat za 50 USD/den (prodloužení o 30 dní, možnost prodloužení o dalších 60 dní pobytu). V případě zájmu o pracovní pobyt je osoba povinna obrátit se na Ministerstvo lidských zdrojů mládeže a sportu a zažádat si o povolení k pracovnímu pobytu.
Od 1.1.2012 byla zavedena odletová daň 25 USD. Daň se platí na letišti v Malé a to buď v hotovosti nebo kartou.
Daň je povinná pro všechny kromě nezletilých. Na platbu dostane každý jednotlivec jak potvrzující ústřižek o zaplacení pro sebe, tak i do boarding passu. Některé letecké společnosti zahrnují tuto platbu do nákladů již při koupi letenky. V případě cestování s cestovní agenturou je povinností každého zjistit si, zda je o platbu této daně postaráno či ne.

Od 4.4.2017 zavádějí Maledivy nový odletový poplatek pro cizince (Airport Development Charge) ve výši 25,- USD. Od poplatku budou osvobozeny osoby s diplomatickou imunitou, tranzitující cestující a děti do dvou let věku. Odpovědnost za výběr poplatku budou nést letecké společnosti. Celková suma poplatků tak bude činit 50,- USD.

Více informací na: http://www.immigration.gov.mv/index.php?option=com_content&view=category&id=86 .
.
V případě ztráty pasu je třeba navštívit v "Department of Immigration" v Malé Velaanage, 1. patro, Amber Ahmed Magu, tel. +960 333 0444 (úřední hodiny) nebo +960 333 0452 (mimo úřední hodiny) a požádat o vydání náhradního cestovního dokladu, tzv. "Identity Certificate", na který je možno dostat se letecky zpět do ČR

NEJBLIŽŠÍ KONZULÁRNÍ ÚŘADY MALEDIV:

Rakousko:
Honorární konzul Gerald Wiedler, Peter-Jordan-Strasse 21, A-1190 Wien
telefon: +43 1 3696 64412, fax: +43 1 3696 64430 , (úřední hodiny pondělí a čtvrtek 9 a 17 hodin, pátek 9 a 14 hodin).

SRN (v Německu mají Maledivy zastoupení v Berlíně, Düsseldorfu a Frankfurtu nad Mohanem)
Konzulát Malediv v Berlíně, vedoucí úřadu Mr Christian Freiherr von Stetten
adresa: Pariser Platz 6 A, 10117 Berlin
telefon: (+49) 30 224 880 40, fax: (+49) 30 224 880 40, úřední hodiny po, st a čt: 13.00-17.00 na objednání

převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV