Dovolená Costa Brava Španělsko

Costa Brava je nejznámější a nejnavštěvovanější prázdninovou oblastí Španělska s bohatou nabídkou zábavy, služeb, příjemnými cenami a rovněž vyhlášenou pohostinností místních obyvatel. Jednotlivá letoviska mají svá historická centra, která vybízí k procházkám. Dovolená na Costa Bravě je pravou ochutnávkou španělského temperamentu.

Hotel Boix Mar pro seniory
až -9%
100 m od pláže Letecky do 10 000 Kč VČETNĚ POPLATKŮ Dotované zájezdy pro seniory 55+
Skvělé
4

Poslední recenze Costa Brava

Hotel Don Juan Tossa ***, Španělsko, Katalánsko, Tossa de Mar
4
24. 6. 2019 | Mirka
Datum pobytu: červen 2019

4/5 - Skvělé
Budu na pobyt zde vzpomínat ráda...... celá recenze
Hotel Caleta Palace ***, Španělsko, Katalánsko, Platja d'Aro
3
17. 6. 2019 | Zdeněk
Datum pobytu: červen 2019

3/5 - Průměr
Malí výběr jídla a stále čekat na obsluhu pití,automaty jsou jen v jídelně,která je otevřená jen v době jídla.. celá recenze
Hotel Samba ***, Španělsko, Katalánsko, Lloret de Mar
4
11. 10. 2018 | ALDYS
Datum pobytu: říjen 2018

4/5 - Skvělé
VÝBORNÝ, ALE MOHLO TO BÝT LEVNĚJŠÍ . celá recenze

Costa Brava

  • Stát: Španělsko 
  • Měna: 1 € (euro) 
  • Časový rozdíl oproti České republice: žádný

Riviéra Costa Brava v Katalánsku je nejvíce oblíbeným cílem dovolené na španělské pevnině. Je dostupná letecky i pozemní dopravou. Na pobřeží jsou rozeseta historická letoviska s hrady a malebnými centry s úzkými uličkami. Prostorné písečné pláže střídají skalnaté útesy, které jsou přístupné díky stezkám. Objevte kouzlo letovisek Lloret de Mar, Tossa de Mar, Malgrat de Mar, Blanes a dalších.

Dovolená Costa Brava

Vydejte se za sluncem na španělské pobřeží Costa Bravy. Velmi teplé počasí zde panuje od června do září a zaručuje skvělou dovolenou. Úroveň služeb pro turisty je na vysoké úrovni a většina hotelů je skutečně kvalitních. Cestovní ruch je ve Španělsku populární a země si návštěvníků považuje. Večerní procházky po promenádě nebo útesech mezi plážemi jsou úchvatné. Dovolená na Costa Bravě je výborná volba.

Moře, hotely, atmosféra

Pobřeží Costa Bravy je okouzlující. Dlouhé široké pláže jednotlivých letovisek střídají skalní útesy a borové lesy. Vstup do moře je pozvolný a vhodný pro rodiny s dětmi. Teplota vody v moři je v letních měsících pohodlně kolem 25°C. Všechny pláže jsou poctivě udržované, a nad většinou z nich dokonce vlaje modrá vlajka.

Hotelů všech kategorií je v jednotlivých letoviscích mnoho a nabízí zázemí pro všechny návštěvníky oblíbené riviéry. Na pobřeží jsou k dispozici i kempy pro větší dobrodruhy. V rámci stravování můžete ochutnat různé španělské speciality. Samozřejmostí jsou all inclusive stravovací možnosti. 

Prostředí Costa Bravy vás příjemně naladí na temperamentní španělský způsob života. V letoviscích je večer poměrně živo, můžete navštívit restaurace, bary, kluby. Pokud dáváte přednost kultuře, flamenco nebo hudební představení budou to pravé. Nechte se alespoň po dobu dovolené okouzlit středomořským stylem života.

Nejzajímavější místa

Českými turisty mnohokrát prověřená jsou výborná letoviska Lloret de Mar, Tossa de Mar, Malgrat de Mar, Blanes a další. Hlavním centrem cestovního ruchu je kosmopolitní Lloret. Blanes je zase vyhlášené výbornou botanickou zahradou. Velmi půvabné je letovisko Tossa, které si nejvíce dokázalo uchovat svůj původní ráz. Majestátní hrad a historické kamenité uličky v podhradí navodí romantiku.