Lyžování Ponte di Legno, Itálie

Ponte di Legno sousedí se slavným Tonale, díky tomu těží z nižších cen a prázdnějších sjezdovek. Střediska spojuje soužití a říká se, že co nenabízí jedno, najdete ve druhém. Severní svahy střediska Ponte di Legno nabízí středně obtížné a obtížné sešupy. Využít lze také volné terény pro freeride, ale to zejména v sousedním Tonale. Tam hledejte i sluncem zalité jižní svahy červených a modrých sjezdovek do průsmyku.

Ponte di Legno

Příjemné středisko pod slavnějším sousedním průsmykem Passo Tonale je vynikající výchozí bod pro zimní dovolenou. Směrem vzhůru do Tonale bylo vybudováno propojení lanovkou, takže můžete obě střediska střídat podle chuti, počasí a dovedností. Srdce oblasti Val di Sole.

To nejlepší z Val di Sole

Z Tonale se dostanete až na zbytky ledovce Presena do výšky 3 016 m n. m. Nová lanovka Casola zlepšila v údolí napojení Ponte di Legna na Temù. Slunečný jižní svah v Tonale je ideální i pro lyžařské začátečníky díky méně a středně obtížným tratím. Ponte di Legno je klidnější resort.

Slavná je černá sjezdovka padající z Passo Paradiso do Tonale jakož i bohatá nabídka volného terénu v podobě několika desítek kilometrů adrenalinových tratí. Slušné sněhové podmínky zaručuje zasněžování prakticky všech sjezdovek v obou střediscích. Nadprůměrný snowpark samozřejmostí.

Vyznavači bílé stopy si přijdou v oblasti na své. Přímo v Ponte di Legno je k dispozici hned několik pěkných stop, včetně okružní trasy se startem ve Valbione. Trať Trivigno – Loipe vede až k Aprice. Náročná běžecká trasa v Passo Tonale sahá do výšky 1 900 m n. m.

Cesta do střediska

Při cestě do Ponte di Legna nebo sousedního Tonale využijete s nejvyšší pravděpodobností Brennerskou dálnici směrem od Innsbrucku, kterou opustíte severně od Trenta, a pokračovat budete horskou silnicí. Cesta z většiny Česka trvá přes osm a půl hodiny.

Výhody
  • skvělé propojení s Passo Tonale
  • solidní sněhové podmínky
  • spousta služeb a ubytovacích kapacit
Nevýhody
  • odlehlá poloha s náročnějším příjezdem
  • pro ideální dovolenou nutné střídat areály
  • nepatrně stoupající ceny
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

24 km61 km15 km
Celková délka: 100 km
Celk. převýšení: 1 886 m
Zasněžováno: 95 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ne

Lanovky

5
19
5
Nejvyšší bod lanovky: 3 016 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 130 m n. m.
Celková kapacita: 49 800 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 12 km
Bruslařská stopa: 12 km
Výškové trasy: 25 km
S osvětlením: 2 km
Celková délka: 49 km

Lyžování Lombardie

Lombardie je severoitalský region s masívem italských Dolomit. Nabízí přes 70 lyžařských středisek a 110 vrcholů dosahuje výšky přes 3 000 m n. m. Hlavní pozornost v Lombardii přitahuje široké údolí Valtelina se středisky Aprica, Madesimo, Chiesa in Valmalenco, Bormio / San Colombano a Santa Caterina Valfurva. Na severu regionu leží hůře dostupné ale kouzelné Livigno. Nezapomínáme ani na věhlasná sousední Ponte di Legno a Passo Tonale.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Itálie

Nejlepší lyžařské terény v Evropě? Italské alpské hřebeny od francouzských hranic přes centrální Dolomity až po hranice slovinské. Nejvíce populární jsou regiony a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Kronplatz, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Poslední italské ledovce jsou Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales

Nejoblíbenější lyžařské regiony