Lyžování Livigno, Itálie

Livigno je jedinečné svérázné středisko na severu Itálie, které je izolováno od okolního světa. Díky tomu jsou přírodní scenérie a zachovalost krajiny neopakovatelné. K dispozici jsou terény všech obtížností, na severních svazích jsou četné freeridové trasy. Nechybí ani kvalitní funpark a U-rampa. Livigno je proslulé bezcelními nákupy a italským stylem lyžařského života.

Livigno

Neopakovatelné Livigno těží z odlehlosti mezi mohutnými alpskými masívy u hranic Itálie se Švýcarskem. Kouzelnou atmosféru daleko od větších center a dopravního ruchu si zamiloval nespočet lyžařů a počet návštěvníků i z naší země stále stoupá. Livigno je poklad italského lyžování.

Svérázné, izolované, neopakovatelné

Přibližně 75 kilometrů sjezdových terénů potěší všechny typy lyžařů. Začátečníci si najdou modré sjezdovky pro zdokonalení své techniky, profesionálové ocení černé padáky, hlavně na severním úbočí Mottolina. Sjezdovky jsou neobvykle široké, velká výhoda pro lyžařský prostor.

Jako doma se budou cítit vyznavači snowboardingu, na které čeká jeden z nejrozsáhlejších a nejdokonalejších snowparků v celých italských Alpách. Výborná poloha v srdci vysokých hor zaručuje pravidelné příděly sněhové peřiny. Bohatá je nabídka zábavy bez lyží v průběhu dne i večera.

Italská oblast Livigno nabízí celkem asi 40 kilometrů dobře upravovaných běžeckých stop. Díky umístění ve vysokohorském údolí nad 1 800 m n. m. jsou podmínky pro běžecké lyžování skvělé. Pro nevšední klid, idylku a špičkovou úpravu tratí vyhledávají Livigno i profesionálové.

Cesta do střediska

Cesta do Livigna není náročná, její poslední fázi ale budete absolvovat po běžných horských silnicích. Jediná vyloženě vhodná trasa je od Innsbrucku přes Imst a Zernez. Na konci cesty se můžete zdržet u jednosměrného tunelu Munt la Schera, který je jedinou přístupovou možností.

Výhody
  • jedinečné scenérie a atmosféra
  • velkolepé lyžařské terény i snowpark
  • široká nabídka služeb a bezcelní pásmo
Nevýhody
  • odlehlá poloha s náročnějším příjezdem
  • nepropojenost Carosella a Mottolina na lyžích
  • vyšší ceny kvůli prestiži a zájmu
Další užitečné informace

Sjezdovky

17 km47 km11 km
Celková délka: 75 km
Celk. převýšení: 989 m
Zasněžováno: 70 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

11
14
6
Nejvyšší bod lanovky: 2 798 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 809 m n. m.
Celková kapacita: 50 100 osob / h

Trasy autem

Trasy autem

Lyžování Lombardie

Lombardie je severoitalský region s masívem italských Dolomit. Nabízí přes 70 lyžařských středisek a 110 vrcholů dosahuje výšky přes 3 000 m n. m. Hlavní pozornost v Lombardii přitahuje široké údolí Valtelina se středisky Aprica, Madesimo, Chiesa in Valmalenco, Bormio / San Colombano a Santa Caterina Valfurva. Na severu regionu leží hůře dostupné ale kouzelné Livigno. Nezapomínáme ani na věhlasná sousední Ponte di Legno a Passo Tonale.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Itálie

Jedny z nejlepších lyžařských terénů v Evropě? Italské alpské hřebeny od francouzských hranic přes centrální Dolomity až po hranice slovinské. Nejvíce populární jsou regiony a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Poslední italské zbytky ledovců jsou Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Lyžařské zájezdy Livigno

Apartmánové rezidence

Apartmánové Rezidence ***

Lombardie, Valtellina, Itálie
So 17. 3. – So 24. 3. (8 dní)
autem
bez stravy
Baita Morena

Baita Morena

Lombardie, Valtellina, Itálie
So 31. 3. – So 7. 4. (8 dní)
autem
bez stravy
Apartmány Jolly Roulette
až -5%

Apartmány Jolly Roulette **

Lombardie, Valtellina, Itálie
So 31. 3. – So 7. 4. (8 dní)
autem
bez stravy
Chalet La Golp -Pineta

Chalet La Golp -pineta

Lombardie, Valtellina, Itálie
So 21. 4. – So 28. 4. (8 dní)
autem
bez stravy
Apartmány Livigno

Apartmány Livigno

Lombardie, Valtellina, Itálie
So 21. 4. – So 28. 4. (8 dní)
autem
bez stravy
Apartmánové rezidence

Apartmánové Rezidence ****

Lombardie, Valtellina, Itálie
So 17. 3. – So 24. 3. (8 dní)
autem
bez stravy