Lyžování Sella Ronda, Itálie

Největší lyžařskou senzací Evropy je světově proslulý okruh areálů s propojenými sjezdovkami Sella Ronda. Je dlouhý 39 až 42 kilometrů podle vámi zvolené trasy a na jeho zdolání je nutná výborná kondice a celý den od rána do podvečera. Sella Rondu obklopuje luxusní zázemí světoznámých středisek Val Gardena / Alpe di Siusi, Alta Badia, Arabba / MarmoladaVal di Fassa e Carezza.

Sella Ronda

Světová extratřída, dvěma slovy popsaný jedinečný okruh lyžařských středisek v italských Dolomitech. Nejzdatnější lyžaři si okruh Sella Ronda projedou už za tři hodiny. Obtížnější (oranžový) okruh po červených měří 36,6 kilometru a jednodušší (zelený) po modrých 38,7 kilometru.

Nejslavnější lyžování světa

Nástup na Sella Rondu je možný ze středisek Val di Fassa e Carezza, Val Gardena/Alpe di Siusi, Arabba a Alta Badia. Střediska na okruhu nabízí 550 kilometrů sjezdovek a napojení na Dolomiti Superski zvyšuje možnost lyžování až na 1 200 kilometrů sjezdovek – největší ski oblast na světě.

Čtveřice středisek Val di Fassa e Carezza, Val Gardena/Alpe di Siusi, Arabba a Alta Badia představuje to nejlepší v lyžařských i odpočinkových službách. K dispozici jsou snowparky, bazény, kryté haly, restaurace, bary, obchody a wellness. Nejvěhlasnější ski oblast světa tak blízko z Česka…

Bílých stop je kolem okruhu Sella Rondy nepočítaně. Největším domovem klasického lyžování je Val Gardena. Nejslavnější místa pro běžky jsou Vallunga (Langental) u Wolkensteinu, Monte Pana v St. Christině a Alpe di Siusi (Seiser Alm) s unikátními výhledy.

Cesta do střediska

Dopravu k Sella Rondě povedou lyžaři z Čech přes Německo a Innsbruck. Vyznavači prašanu z Moravy a Slezska by se měli držet rakouské dálnice A1 a rovněž projet až přes Innsbruck a Brennerskou dálnici, aby se vyhnuli dlouhému úseku bez dálnic v případě cesty přes Klagenfurt.

Výhody
  • nejslavnější lyžování na světě
  • unikátní okruh spojující čtyři střediska
  • nekonečné možnosti využití služeb après-ski
Nevýhody
  • oblast si nechá za svou slávu zaplatit
  • východní část už opravdu daleko od dálnice
  • okruh je občas rušný a vytížený
Užitečné informace pro sezónu 2024/2025

Lyžování Dolomiti Superski

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Itálie

Nejlepší lyžařské terény v Evropě? Italské alpské hřebeny od francouzských hranic přes centrální Dolomity až po hranice slovinské. Nejvíce populární jsou regiony a oblasti Trentino - Alto Adige, Paganella, Kronplatz, Dolomiti Superski a Sella Ronda. Poslední italské ledovce jsou Marmolada, Passo Stelvio, Presena a Val Senales

Nejoblíbenější lyžařské regiony