Dovolená Bulharsko

Pojeďte s námi do Bulharska. Čekají na vás písečné pláže u Černého moře i vysoká pohoří, která můžete zdolávat na kole či pěšky. Středomořské klima na bulharském pobřeží je pro vaši dovolenou ideální. Stejně tak moře s pozvolným vstupem vhodným i pro malé děti. Na dovolenou do Bulharska můžete cestovat autem, autobusem i letecky. 

5 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Bulharsko

  • hlavní město: Sofie
  • měna: 1 bulharský lev (Lv) 
  • časový rozdíl oproti České republice: +1 hodina

Bulharsko je stát ležící v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Jeho východní hranici tvoří Černé moře. Délka rozmanitého pobřeží je téměř 400 kilometrů. Nalezneme zde dlouhé písečné pláže, ústí mnoha řek i skalnaté zátoky. Směrem do vnitrozemí je krajina spíše hornatá, nejvyšší hora Bulharska Musala je se svými 2 925 m n. m. nejvyšším bodem celého Balkánského poloostrova. Hlavním městem země je Sofie, ležící na historicky důležitých obchodních cestách spojujících Evropu a Orient. Největším letoviskem je Slunečné pobřeží, dále vynikají historická střediska u moře Sozopol a Nesebar, malebné rodinné Primorsko a Kiten, a nakonec vždy slunečný na jih orientovaný Svatý Vlas.

Dovolená Bulharsko

Pobřeží Černého moře je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí cenově dostupnou dovolenou v příjemném prostředí, které v létě mluví minimálně z poloviny česky. Počasí není tolik horké jako na samém jihu Evropy, ale je více podobné našim letním podmínkám. Do Bulharska se dostanete rychle a pohodlně letadlem. Pokud dáváte přednost pozemní dopravě, auto nebo autobus jsou vhodná možnost. Užijte si krásnou dovolenou v Bulharsku za rozumné peníze.

Bulharsko je díky přírodě a kulturním památkám také rájem poznávacích zájezdů. Bohatá nabídka všech zájezdů umožňuje spousty Last Minute nabídek do Bulharska, u kterých můžete výrazně ušetřit. 

Turisté v Bulharsku obvykle kombinují stravování v hotelu formou snídaní nebo polopenze s levnými restauracemi. Hotely ale také nabízí možnost all inclusive stravování.

Kultura 

Jihoslovanský národ je v mnohém podobný našemu, avšak najdeme i výrazné rozdíly. Zejména v jazyce a písmu – Bulhaři používají cyrilici. Místní majitelé hotelů a restaurací proto uvádí důležité informace i jídelní lístky v jiných jazycích, zejména i češtině. Většina Bulharů je věřících, většinou jsou pravoslavní, i když najdou se mezi nimi v menší míře i muslimové (Pomaci).

Bulharská kuchyně

Bulharská kuchyně je vzácná směsice středoevropských, východoevropských, balkánských, tureckých a řeckých vlivů. Jídlo je v Bulharsku levnější než u nás, a to je velká výhoda pro všechny, kteří chtějí kombinovat stravování v hotelu a restauracích. Vyzkoušejte šopský salát s balkánských sýrem, tradiční polévky, ryby a maso na mnoho způsobů a dobré místní pečivo.

Atmosféra

Prostředí na pobřeží Černého moře je nádherné. Ocení je celé rodiny díky nízkým cenám služeb a dobrému přístupu do moře. Je navíc možné vybrat si živá střediska plná nočního života, nebo naopak velmi klidná obklopená zelení jako stvořená k odpočinku. Bulharsko se pyšní mnoha chráněnými přírodními lokalitami, které mohou zpestřit atmosféru dovolené.

Nejzajímavější místa

Pro turisty směřující do Bulharska jsou nejzajímavější přímořská letoviska u Černého moře. Vůbec největší je Slunečné pobřeží s mnoha hotely všech kategorií. Na ně plynule navazuje Svatý Vlas orientovaný netradičně k jihu. Sympatické městečko na úzkém poloostrově s kouzelnými starými domy z 19. století se jmenuje Sozopol. Unikátní starobylé památky z dob antiky hledejte v městečku Nesebar.

Další rekreační zónou podobnou Slunečnému pobřeží jsou Zlaté písky. Nedaleko nich vyniká Albena jako lázeňský komplex, letovisko a městečko severně od Varny. Naopak na jihu země nedaleko Burgasu lze doporučit dvě malebná střediska na poloostrovech vystrčených jemně do moře Primorsko a Kiten.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: