Dovolená Zanzibar, Tanzanie

Zanzibar je nevšední klenot, který si vás získá zejména svými překrásnými plážemi s háji kokosových palem. Poznejte krásy jednoho z nejhezčích ostrovů nejenom Indického oceánu, ale i celého světa. Nejtepleji je na Zanzibaru na začátku kalendářního roku. Dovolená na Zanzibaru si vás získá hned na první pokus.

0 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Nenalezen žádný zájezd

Litujeme, ale vámi nastavenému výběru neodpovídá žádný zájezd.


 

Zanzibar

  • stát: Tanzanie
  • měna: tanzanský šilink
  • časový rozdíl oproti České republice: +2 hodiny

Exotický cíl číslo jedna. Ostrov Zanzibar u afrického pobřeží Tanzanie. Kvalita prověřená stovkami dobrodruhů každý rok. Je tvořen hlavním ostrovem s téměř neznámým jménem Unguja, hornatým ostrovem Pemba, odkud pochází africký čarodějnický kult, a dalšími asi 50 ostrůvky. Přednostmi jsou bílozlaté pláže a tradiční hotely v palmových hájích. Ostrov omývá vždy vyhřátý Indický oceán. Kousek od rovníku na vás čeká tropický ráj.

Dovolená Zanzibar

Zanzibar má slušnou infrastrukturu a k pobytu dokonce nepotřebujete žádné povinné očkování. Turistické vízum pohodlně zakoupíte na hraničním přechodu. Ostrov se pyšní perfektními podmínkami pro potápění a šnorchlování. Pokud máte rádi během dovolené výlety, budete nadšeni při výpravách do vnitrozemí ostrova, zejména tropických pralesů. Spatříte i proslulé plantáže s kořením, zejména hřebíčkem a skořicí. Hlavní sezóna probíhá v sušší části roku od října do dubna.

Moře, hotely, atmosféra

Moře má u pláží úžasnou tyrkysovou barvu. Pobyt na plážích je skutečným zážitkem. Pláže jsou bílozlaté a lemují je aleje palem. Průzračné moře je teplé po celý rok. Korálové útesy jsou za pobřežními lagunami vzdáleny jeden až dva kilometry.

Hotely na Zanzibaru mají parádní tradiční atmosféru. Jsou zasazeny do tropické pohádky s palmami. Pro pohodlí hostů nabízí často all inclusive stravování. Pokud hodláte poznávat ostrov, k dispozici jsou i pobyty se snídaněmi nebo polopenzí.

Atmosféra na Zanzibaru nabírá dvojí nádech. Na jednu stranu si jistě povšimnete chudších podmínek místních obyvatel, na druhou stranu turistický ruch může ostrov a okolí postavit více na nohy. Potenciál je velký. Užijete si pravou exotiku.

Nejzajímavější místa

Historické centrum města Zanzibar Stone Town je zahrnuto v seznamu chráněných památek UNESCO. Dále se hlavní město Zanzibar City pyšní Sultánským palácem či monumentální pevností Old Fort. Nenechte si ujít pozorování želv sloních na malebném ostrůvku Prison Island nebo les Jozani Forest, který je plný volně žijících opic. Nejkrásnější písečnou pláž hledejte v letovisku Nungwi v severní části ostrova.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Kdy vyrazit: