Dovolená Řecko

Vydejte se s námi na úžasnou dovolenou do Řecka. Čekají vás příjemné chvíle na oblázkových i písčitých plážích a můžete poodhalit bohatou řeckou historii. Zejména řecké ostrovy jsou mezi našimi turisty oblíbené. Atmosféra místních taveren je jedinečná, nechte se inspirovat místní kuchyní. Podívejte se na náš výběr deseti nejkrásnějších pláží Řecka.

0 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Nenalezen žádný zájezd

Litujeme, ale vámi nastavenému výběru neodpovídá žádný zájezd.


 

Řecko

Hlavním městem Řecka jsou starověké Atény (Athény). Tato významná historická a kulturní metropole se stala domovem mnoha osobností a antických filozofů Sokratese, Platóna nebo Aristotela.

Dějiny Řecka se datují k nejstarším v Evropě a řecká kultura i věda se právem stala jedním ze základů naší civilizace.

Dovolená Řecko

Hodně slunce, krásné pláže, průzračné moře, bílé domky s modře natřenými okenicemi a dveřmi, pestrobarevné keře, květiny, olivovníkové háje, všude přítomné pravoslavné kostelíky, dobrosrdeční Řekové a jejich skvělá kuchyně, tak tohle všechno dohromady dělá Řecko Řeckem!

Řecko je místem pro všechny, kteří si chtějí odpočinout, nasávat neopakovatelnou středomořskou atmosféru a pochutnat si na báječných řeckých specialitách. 

Kolem tří tisíc řeckých ostrovů, zabírá asi 1/4 rozlohy dnešního Řecka. Z toho je necelých 170 ostrovů obydlených. K těm rozlohou největším a turisticky nejnavštěvovanějším patří Kréta, Rhodos, Korfu, Kefalonia, Samos, Zakynthos, Lefkada, Kos a další. Každý z těchto ostrovů je něčím jedinečný a dokáže vás vždy okouzlit.

Klimatické podmínky

Slunečné středomořské podnebí s malým výskytem srážek je vhodné pro návštěvu řeckých letovisek od května až do konce října.

V letních měsících, červenec, srpen, kdy je turistická sezóna na vrcholu, se průměrná teplota vzduchu pohybuje kolem 30 - 35st. C s teplotou moře v rozsahu 25 - 29 st. C.

Pobyty u moře a pláže

Na řeckých ostrovech i na pobřeží pevniny najdete všechny druhy překrásných pláží, písečné, oblázkové nebo písčitě-oblázkové. Podrobné informace o typu pláže a její vzdálenosti najdete v popisu každého pobytového zájezdu.

Tyrkysové či azurově modré moře, bývá obvykle křišťálově průzračné a čisté. Mnoho řeckých ostrovů omývá Egejské moře. Výjimku tvoří jen několik ostrovů v Jónském moři, Kefalonia, Korfu, Lefkada nebo Zakynthos.

Užitečné rady a cestovní informace

 • Vřelé doporučení! Při výběru dovolené si vždy přečtěte několik klientských recenzí, tím si uděláte přesnější obrázek o místě pobytu.
 • Řecko je členem EU, takže vycestovat můžete s platným občanským průkazem a volání vás bude stát stejně jako v ČR. Většina hotelů a apartmánů poskytuje Wi-Fi zdarma.
 • Časový posun je o proti Česku +1 hodina, úředním jazykem je řečtina. Platební měnou je euro a téměř všude lze platit i kartou, ale tuto možnost si předem raději ověřte.
 • I když se uvádí, že v některých oblastech Řecka je voda z kohoutku pitná, doporučujeme pít vodu balenou.
 • V Řecku se všude vyhazuje použitý toaletní papír do koše. Pro mnohé z nás je to neobvyklé, ale snažme se to respektovat.
 • Používejte ochranné prostředky s vyšším UV faktorem a nezapomeňte si přibalit i ochranné prostředky proti komárům a hmyzu.

Místní poplatky

Od roku 2018 je v Řecku zavedena pobytová taxa, která se od roku 2024 mění na klimatickou taxu. Platba probíhá přímo na recepci hotelu v den příjezdu a její výše je dle oficiální kategorie (počtu hvězdiček) hotelu následující:

Březen až říjen:

 • 1,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 7,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 10,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za noc ve studiích a apartmánech všech kategorií

Listopad až únor:

 • 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
 • 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
 • 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
 • 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
 • 0,50 € za noc ve studiích a apartmánech všech kategorií

Řeky si zamilujete

Řekové jsou milí, přátelští, usměvaví a především pohostinní lidé. To mají v sobě odedávna zakořeněné. Řecký národ, byl po celá staletí utlačován a zužován válkami v boji o nadvládu a musel také čelit mnoha přírodním katastrofám.

Srdeční Řekové vždy byli a jsou hrdým národem, který je pyšný na svoji historii a slavné předky. Rodina je jim nade vše a váží si moudrosti starých lidí, o které je vždy dobře postaráno. Díky harmonickému způsobu životu a zdravému středomořskému stravování se dožívají nadprůměrně vysokého věku. Např. na Krétě se dožívají v průměru 87 let!

Hotely, apartmány, studia a stravování

V minulosti, byla většina menších hotelů, apartmánových domů, studií a ubytovacích kapacit, nabízena bez stravy. V nabídce jich je stále dost, ale během posledního desetiletí se hodně změnilo.

Servis a stravování formou all inclusive nebo polopenze, už přestaly být výsadou větších hotelů a luxusnějších resortů. Na své si přijdou i děti, ať už jde o animační programy, dětské koutky či skluzavky a tobogány.

Na jídelníčku nechybí řecké saláty, tzatziki, olivy, ryby, bylinky, olivový olej, mletá masa, steaky, kuřecí, jogurty, dresinky, zákusky a ovoce, ale výběr pokrmů je do značné míry ovlivněn kuchyní evropskou.

Řecká gastronomie a speciality restaurací či taveren

Užijte si beze spěchu řeckou kuchyni a vychutnejte si s rozkoší každé sousto. Řekové jsou skuteční milovníci dobrého jídla i vína. Na večer se probouzejí k životu a v kruhu rodinném či s přáteli posedí několik hodin u stolů s řeckými specialitami.

Z pestré nabídky jídel výběr alespoň těch nejznámějších:

Řecké saláty, tzatziki z okurek s jogurtem, sýr feta a sýr halloumi nejlépe grilovaný, gemista - rýží plněné papriky, rajčata, cukety, špízy souflaki, dolmádes - vinné listy s rýží, musaka - mleté maso zapečené s lilky a rajčaty, kleftiko z jehněčího, tradiční chléb pita, bílé pečivo a desert baklava. Na stole nesmí chybět olivový olej, olivy či jogurtové dipy.

 

Nápoje a vína plná slunce

Ochutnejte některý z tradičních řeckých nápojů:

Metaxa, pálenka z vína, bílé víno Retsina s příchutí pryskyřice nebo anýzová pálenka Ouzo, které se popíjí v horkých letních dnech s vodou. Pro svoji bílou barvu, by se nápoj dal pojmenovat mlékem starců.

Fakultativní výlety

Na každém ostrově a přímořském letovisku se najde řada památek a zajímavých míst, která stojí za vidění. Ať už si zvolíte okružní výlety po ostrově, plavby lodí či návštěvy hlavních měst nebo nejkrásnějších pláží. Z široké nabídky fakultativních výletů si vybere každý.

Na zeleném ostrově Korfu si můžete zpestřit pobyt u moře návštěvou hlavního města Kerkyry a prohlédnout sídlo rakouské císařovny Sisi. Zakynthos je ostrovem vzácným mořských želv caretta a výlet lodí na jednu z nejkrásnějších pláží světa Navagijo (čti navájo) se pro mnohé stane nezapomenutelným zážitkem.

Kréta nabízí nejširší výběr fakultativních výletů. Za vidění stojí nádherná palmováž pláž Vai Beach s tyrkysově průzračným mořem, kde si budete připadat jako v Karibiku. Natáčela se zde reklama na tyčinky Bounty nebo Karibský rum. Výlety lodí se pořádají na kouzelný ostrov Santorini či přilehlé ostrůvky Spinalonga či Chrissis s překrásnými plážemi.

V hlavním městě Rhodosu stála třiceti metrová bronzová socha „Rhodoský kolos", která je jedním ze sedmi divů světa. Zcela zničená socha vstupní brány rhodoského přístavu, byla nahrazena dvěma sloupy. Na jednom stojí samec daňka a na druhém samice. Do starověkého centra hlavního města Rhodos se pořádají výlety ve dne i v noci.

Na ostrově Kos se narodil lékař Hyppokrates a jeho lékařskou přísahu musí složit všichni medici. Starobylé centrum hlavního města Kos je plné památek a pořádají se odtud výlety lodí do tureckého letoviska Bodrum.

Ve výčtu bychom mohli ještě dlouze pokračovat. Za zmínku stojí ostrov Samos, který proslavil matematik Phytagoras a jejich sladká vína si Vatikán zvolil za svá mešní. Záběry ze slavného fiilmového muzikálu Mamma Mia, se točily na ostrově Skopelos, část v ateliérech a na ostrově Skiathos.

Cesty za poznáním

Široká nabídka leteckých a autobusovýchpoznávacích zájezdů, vás zavede do nevšedního světa antických a starověkých památek. Navštivte Athény, Peloponés, Makedonii, Chalkidiki nebo některý z řeckých ostrovů Rhodos či Krétu apod. Zažijte kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru a poznejte bohatou historii země řeckých bohů.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Kdy vyrazit: