Lyžování v Alpách - zimní dovolená v Alpách 2024

Nejlepší lyžařské podmínky v Evropě nabízí Alpy. Norské historické počátky lyžování se rozvinuly právě v Alpách. Ne nadarmo se koná Světový pohár v alpském lyžování. Dnes si krásu a kouzlo Alp užívá šest evropských zemí. Nejpopulárnější jsou střediska v Itálii a Francii. Pro české lyžaře je velmi výhodná poloha Rakouska, kde můžete být pod sjezdovkami za 4 hodiny. Nabídku lyžařských středisek v Alpách doplňují Německo, Švýcarsko a Slovinsko.

Itálie (170)

Itálie je tradičně nejoblíbenější lyžařskou destinací českých vyznavačů zimních sportů. Střediska disponují podmínkami světové úrovně a jsou také po celém světě známá. Kdo by neznal nadregionální obry alpského lyžování v Itálii, například světoznámý okruh Sella Rondu, nebo největší gigant celých Alp Dolomiti Superski? Lyžování v italských Alpách je nevšedním zimním zážitkem. Senzační je i italský styl après-ski založený na slunění a zábavě.

Francie (2)

Lyžování ve francouzských Alpách přináší vůbec ten největší luxus. Kromě špičkových ubytovacích kapacit se ve Francii zastává názor, že vlek nebo lanovka musí být co nejblíže po ruce. Světoznámé a proslulé se staly zejména lyžařské oblasti a střediska Chamonix, La Plagne, Val d´Isére/Tignes, Les Menuires/Les Trois Vallées, L´Alpe d´Huez a Les Deux Alpes. Francouzské Alpy jsou největším lyžařským rájem Evropy.

Švýcarsko (4)

Švýcarsko je nejhornatější alpskou zemí ze všech. Celý svět nepřestává udivovat svými technologiemi a vymoženostmi, takže i lyžování ve švýcarských Alpách je neopakovatelnou událostí. Nejznámějšími středisky v zemi helvétského kříže jsou St. Moritz, Davos, Jungfrau, Verbier/Les Quatres Vallées a Zermatt. Švýcarské Alpy, to je synonymum pro ojedinělý lyžařský luxus, kvalitu, zázemí a především zážitky.

Rakousko (137)

Největší předností lyžařských středisek v Rakousku je jejich vysoká kvalita, moderní infrastruktura a výborná dostupnost z naší republiky. Rakušané lyžováním žijí a pozorně sledují každý závod Světového poháru. Nejvíce populární střediska a oblasti našich jižních sousedů jsou Dachstein West, Ski amadé, Skicickus Saalbach – Leogang nebo Zillertal. Lyžování v rakouských alpách je zábavou pro celou rodinu.

Německo (4)

Lyžování v německých Alpách je v mnohém podobné sousednímu Rakousku. Tradiční je velká pohostinnost a ubytovací kapacity rodinné povahy. Návětrná severní strana Alp přináší dostatek sněhových srážek. Nejoblíbenější německá lyžařská střediska na severním okraji Alp jsou Berchtesgaden, Oberstdorf a po celém světě slavný Garmisch-Partenkirchen. Německé Alpy jsou severní lyžařskou branou do nejvyššího evropského pohoří.

Slovinsko (23)

Slovinsko je výbornou možností zkusit nové lyžařské terény, které jste dosud ve věhlasnějších alpských zemích nepoznali. Malá země na východním okraji Alp je lyžařskou velmocí a v neposlední řadě potěší českého lyžaře nízkými cenami. Největší popularitě se těší střediska Kanin – Sella Nevea, Kranjska Gora, Cerkno, Maribor Pohorje a Krvavec. Lyžování ve slovinských Alpách je zajímavou alternativou pro výbornou zimní dovolenou.