Lyžování Hintertux (ledovec) - Zillertal 3000, Rakousko

Na rozsáhlou lyžařskou oblast Zillertal navazuje v nejvyšších polohách na konci údolí ledovcový hit Hintertux. Jedinečné místo s vysokou jistotou sněhu po celý rok je nejoblíbenější ledovcový areál Rakouska. Samotný Hintertux nabízí na 60 kilometrů sjezdovek všech úrovní.

Hintertux

Nejpopulárnější ledovec RakouskaHintertux čeká na konci údolí Zillertalu nejen na celoroční zájemce o lyžovačku. Na ledovci jsou jako doma lyžařské reprezentační týmy z mnoha zemí.

Nejoblíbenější ledovec Rakouska

Celou velkou lyžařskou oblast Zillertal 3000 / Hintertux tvoří tři propojené areály Eggalm, Rastkogel a Penken a nepropojený Ahorn. Třešničkou na dortu je ledovec Hintertux na konci údolí řeky Tuxbach, který nabízí možnost dostat se do výšky až 3 250 m n. m.

Specialitou ledovce Hintertux je ledový palác Eis Palast s obrovskými rampouchy a ledovými krystaly. Okolí ledovce můžete poznat i při túrách na sněžnicích nebo na běžkách. K dispozici jsou terény s hlubokým sněhem nebo náročné sjezdovky s boulemi.

Na běžkaře čeká v údolí slavná Luggi Gredler Loipe, 14 kilometrů běžeckých tras pro klasickou techniku Vorderlanersbach - Madseit a 14 kilometrů tras pro bruslení v Juns/Madseit. Běžecké trasy jsou udržovány turistickou centrálou v Tuxu a jejich využití je bezplatné.

Cesta do střediska

Pokud si vyberete nejoblíbenější ledovec Rakouska jako cíl zimní dovolené, vydáte se přes Německo a obchvat Mnichova, nebo lyžaři z Moravy přes Vídeň, Linz a Salzburg. Z Čech budete na cestách přibližně pět a půl hodiny, z Moravy skoro o hodinu déle.

Výhody
  • nejoblíbenější rakouský ledovec
  • cíl mnoha reprezentací
  • výborné služby oblasti Zillertal
Nevýhody
  • velký zájem o ledovec
  • občas nevlídné počasí
  • omezená nabídka ubytování
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

14 km35 km11 km
Celková délka: 60 km
Celk. převýšení: 1 750 m
Zasněžováno: 40 %
Noční lyžování: Ne
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

9
6
6
Nejvyšší bod lanovky: 3 250 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 500 m n. m.
Celková kapacita: 39 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 14 km
Bruslařská stopa: 14 km
Celková délka: 28 km

Lyžování Tyrolsko

Tyrolsko je srdcem rakouských Alp. Nejslavnější, nejmodernější a nejluxusnější střediska našich jižních sousedů jsou doma právě v Tyrolsku. Lyžaři z naší země nejvíce vyhledávají resorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Mezi další slavné tyrolské ráje zimních radovánek patří Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony