Lyžování Kitzbühel / Kirchberg, Rakousko

Kitzbühel je jedno z nejznámějších a nejluxusnějších středisek sjezdového lyžování a zimních sportů v Rakousku. Nachází se ve východním Tyrolsku. Přezdívka Monte Carlo Alp a místo v prestižním seznamu nejlepších středisek Best of the Alps jsou oprávněné. Kitzbühel proslavila sjezdovka Streif na Hahnenkammu, kde se pořádá jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru. Sousední středisko je Kirchberg.

Lyžařské středisko Kitzbühel / Kirchberg

Kitzbühel / Kirchberg

Historie lyžařské oblasti Kitzbühel / Kirchberg sahá zpět do roku 1893. V současné době je lyžařský region na východě Tyrolska symbolem exkluzivity a prestiže. Přezdívka Monte Carlo Alp a místo v uznávaném seznamu nejlepších středisek Best of the Alps jsou oprávněné.

Celebrity a sportovní hvězdy vedle vás

Přes 170 kilometrů sjezdových tratí nabídne skvělé zážitky. Perlou infrastruktury je nejdražší lanovka na světě 3S propojující skirareály Hahnenkamm / Pengelstein a Jochberg / Resterhöhe. Na sjezdovkách potkáte nejednu evropskou celebritu a odpovídající služby vás nadchnou.

Skvělé podmínky čekají na snowboardisty. Dvojice místních snowparků patří k nejlepším v Alpách. Další služby slavné lyžařské oblasti: Aquaaréna, tenisové haly, lety balonem, curling, kasino, restaurace, bary, projížďky s koňským spřežením a další.

Ani na vyznavače klasického lyžování ve slavném Kitzbühelu nezapomněli. Celkem asi 120 kilometrů běžeckých tratí doplňuje i bonusová trať Kitzbühel Schwarzseeloipe s osvětlením a délkou 4 kilometry. V okolí městečka St. Johann in Tirol se jedná o skutečný běžkařský ráj.

Cesta do střediska

Přestože Kitzbühel leží v Tyrolsku, časová dostupnost je solidní. Ze západu republiky využijete trasu přes Německo a dálnice A6, A93, A9 a A8. Zbytek obyvatel Čech, Moravy a Slezska může vyrazit klasicky po rakouské dálnici A1. Cesta zabere pět až pět a půl hodiny.

Výhody
  • luxusní a prestižní oblast
  • slavný sjezd Hahnenkamm
  • výkonné zasněžování
  • výborná infrastruktura
Nevýhody
  • nižší nadmořská výška
  • vysoké ceny kvůli prestiži
  • velký zájem, návaly lyžařů
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

100 km60 km25 km
Celková délka: 185 km
Celk. převýšení: 1 220 m
Zasněžováno: 70 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

7
28
12
Nejvyšší bod lanovky: 2 000 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 780 m n. m.
Celková kapacita: 93 300 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 60 km
Bruslařská stopa: 60 km
Výškové trasy: 4 km
S osvětlením: 3 km
Celková délka: 124 km

Lyžování Tyrolsko

Tyrolsko je srdcem rakouských Alp. Nejslavnější, nejmodernější a nejluxusnější střediska našich jižních sousedů jsou doma právě v Tyrolsku. Lyžaři z naší země nejvíce vyhledávají resorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Mezi další slavné tyrolské ráje zimních radovánek patří Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Kitzbühel / Kirchberg


Jan Nimec březen 2019
Alpenhof Hotel ***, Rakousko, Tyrolsko, Aurach bei Kitzbühel
Alpenhof ***. personál velmi dobrý s ochotou pomoci i mimo jeho služby... celá recenze

stanislava rattayová prosinec 2018
Alpenhof Hotel ***, Rakousko, Tyrolsko, Aurach bei Kitzbühel
Vánoční dovolená. Hotel plně odpovídá třem hvězdičkám,jídlo velmi dobré, obsluha pohodová a pokoje čisté a teplé,pokud vezmete v potaz cenu odpovídá... celá recenze

Vladimíra prosinec 2018
Lifthotel Aschaber ***, Rakousko, Tyrolsko, Kirchberg in Tirol
Vladimíra. Während meinem Aufenthalt bei ihrem „Lifthotel“ in Kirchberg von 15. 12. – 21. 12. 2018, haben wir mit meiner Freundin sechs angen... celá recenze