Lyžování Zillertal, Rakousko

Krásné údolí řeky Ziller představuje výchozí bod pro jedno z nejlepších lyžařských středisek v Rakousku. Lyžařský region Zillertal a okolí nabízí rekordních 662 kilometrů sjezdovek. Skibusy jsou v údolí doplněny ještě železnicí. Nejlepší zázemí v celém Rakousku zde mají snowboardisté díky osmi výcvikovým školám. K dispozici je 35 horských chat se zázemím pro lyžaře.

Zillertal

Zillertal je jedna z větších lyžařských oblastí Rakouska a je zasazena do krásné přírody východních Tyrol. Zahrnuje nejméně čtyři lyžařské areály, jejichž nevídané propojení umožňuje urazit po bílých dálnicích vzdušnou vzdálenost 35 kilometrů z Tyrolska až za spolkové hranice do Salcburska.

Rozsáhlá oblast lyžařských dálnic

Jádrem oblasti jsou střediska Wald / Königsleiten, Krimml, Gerlos a Zell am Ziller nesoucí souhrnný název Zillertal Arena. Na jediný skipas můžete brázdit úctyhodných 143 kilometrů skvělých sjezdovek od Tuxerských Alp po horu Plattenkogel nad Krimmlskými vodopády.

Moderní Zillertal se řadí k nejlepším střediskům v Rakousku, s nepropojeným areálem Skiarena Wildkogel pod Grossvenedigerem si můžete délku sjezdovek prodloužit až na 205 kilometrů. Rájem pro snowboardisty je jedinečný park v Gerlosu zvaný Boarder Town.

Všemi středisky a údolími jsou protkány tratě pro běžecké lyžování. V součtu jich lze využít až 200 kilometrů. Z dalších služeb zaujme populární tobogánová dráha Arena Coaster přímo u hlavní lanovky v městečku Zell am Ziller nebo nejvýše položené planetárium v Evropě.

Cesta do střediska

Doprava do Zillertalu probíhá standardně po dálnicích ve směru Innsbruck. Většina lyžařů z Česka využije trasu po rakouské dálnici A1, dále německých A8 a A93 a nakonec rakouské A12, ze které sjede do údolí řeky Ziller na poslední úsek dlouhý asi 22 kilometrů po klasické silnici.

Výhody
  • zasloužená popularita
  • vynikající infrastruktura
  • skvělé terény pro všechny
  • napojení na ledovec Hintertux
Nevýhody
  • velký zájem, možnost front
  • vyprodanost atraktivních termínů
  • místy vyšší ceny kvůli prestiži
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

70 km110 km20 km
Celková délka: 200 km
Celk. převýšení: 1 920 m
Zasněžováno: 75 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

26
26
15
Nejvyšší bod lanovky: 2 500 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 580 m n. m.
Celková kapacita: 108 900 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 49 km
Bruslařská stopa: 33 km
Výškové trasy: 22 km
S osvětlením: 7 km
Celková délka: 104 km

Lyžování Tyrolsko

Tyrolsko je srdcem rakouských Alp. Nejslavnější, nejmodernější a nejluxusnější střediska našich jižních sousedů jsou doma právě v Tyrolsku. Lyžaři z naší země nejvíce vyhledávají resorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Mezi další slavné tyrolské ráje zimních radovánek patří Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Zillertal


Pavlína únor 2024
Reuttenhof Pension **, Rakousko, Tyrolsko, Juns
Reuttenhof už ne. Penzion na pěkném místě v kopci (měli jsme štěstí, že dojezdová silnička byla suchá (bez sněhu, ale také bez svodidel), krásné výh... celá recenze

Iva Maděrová srpen 2023
Höhlenstein Hotel ****, Rakousko, Tyrolsko, Juns
Vynikající. dovolená v Alpách... celá recenze

Dagmar srpen 2022
Krimmlerfälle Hotel ****, Rakousko, Salcbursko, Krimml
Krimmelfalle. Výborně zvolená dovolená! Hotel čistý, útulný, příjemné klima. Wellness a fitness plně využito. Personál vstřícný, ochotný cokoliv... celá recenze