Lyžování Sölden, Rakousko

Do lyžařského skvostu Söldenu / Ötztalu se vyplatí přicestovat si trošku až na jih Tyrolska. Středisko získalo spoustu ocenění jako nejlepší místo k lyžování a dalším zimním radovánkám v Evropě. Je to také první skiareál v Rakousku se třemi vzájemně propojenými třítisícovými vrcholky – maximální jistota sněhu.

Sölden

Oblast Sölden / Ötztal je absolutní špičkou rakouského lyžování. Díky značné nadmořské výšce nejvýše položených sjezdovek na ledovcích Rettenbach a Tiefenbach kolem 2 700 až 3 200 m n. m. jsou jistota a kvalita sněhu zaručeny.

Nejvyšší kvalita sjezdovek

Celkem 60 vrcholků v oblasti dosahuje výšky přes 3 000 m n. m. Na střeše Rakouska vás čeká skoro 150 kilometrů tratí, ze kterých si vyberou skuteční mistři lyží i rodiny s dětmi. Sölden se může rovnat lyžařskému luxusu Kitzbühelu a dalších věhlasných středisek.

Specialitou infrastruktury je desetimístná gondola na Giggijoch o luxusní přepravní kapacitě 4 500 lyžařů za hodinu. Nejdelší sjezdovka ze Schwarze Schneid až k údolní stanici patří s délkou 12,8 kilometru a převýšením 1 880 metrů k nejdelším v Rakousku.

Milovníci klasického lyžování mohou využít upravené stopy ve všech částech lyžařské oblasti. Okruhy jsou kratší, ale precizně preparované. Známé okruhy: Vent Ebenle, Obergurgl Ortsloipe, Hochgurgl Pill / Angern, Sölden-Rechenau-Kaisers a Zwieselstein-Bodenegg.

Cesta do střediska

Za skvělým lyžováním absolvujete cestu na jih Tyrolska, takže počítejte s delší cestou přes Innsbruck a následně z Ötztalu ještě 36 kilometrů po klasické horské údolní silnici. Z Čech trvá cesta přibližně šest hodin, z Moravy a Slezska to půjde přes sedm.

Výhody
  • celoevropsky oceňované středisko
  • skvělé terény, dvojice ledovců
  • vysoká nadmořská výška oblasti
Nevýhody
  • vyšší ceny kvůli prestiži
  • velký zájem, dopravní komplikace
  • menší výběr apartmánů
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

70 km45 km29 km
Celková délka: 144 km
Celk. převýšení: 2 090 m
Zasněžováno: 80 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

9
16
8
Nejvyšší bod lanovky: 3 440 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 350 m n. m.
Celková kapacita: 70 000 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 15 km
Bruslařská stopa: 10 km
Celková délka: 25 km

Lyžování Tyrolsko

Tyrolsko je srdcem rakouských Alp. Nejslavnější, nejmodernější a nejluxusnější střediska našich jižních sousedů jsou doma právě v Tyrolsku. Lyžaři z naší země nejvíce vyhledávají resorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Mezi další slavné tyrolské ráje zimních radovánek patří Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Sölden


Katarina srpen 2019
Alpengasthof Gaislachalm , Rakousko, Tyrolsko, Sölden
Nádherné romantické místo jako z pohádky.. Penzion má nádherný výhled přímo z terasy. Je vysoko a daleko od civilizace. Má vlastní minibus, kterým se dostanete do Soldenu a ... celá recenze

Iva březen 2014
Gästehaus Veit Fiegl **, Rakousko, Tyrolsko, Sölden
Spokojenost. S ubytováním jsme byli spokojeni. Pěkná lokalita. ... celá recenze