Lyžování Pitztal, Rakousko

Vůbec nejmladší ledovcový areál v Rakousku se jmenuje Pitztal. Nachází se v Tyrolsku a nabízí ideální podmínky pro lyžování. Ledovec Pitztal leží pod druhou nejvyšší horou Rakouska Wildspitze. Z obce Mittelberg na konci údolí stoupá ve skále tunel kolejové dráhy Pitzexpress k přestupní stanici, kde se pokračuje ve stoupání klasickou lanovkou. Oblíbené je slunění na terase. 

Lyžařské středisko Pitztal

Pitztal

Jedinečný ledovcový areál Pitztal je opředený několika „nej“. Jedná se o nejmladší středisko Rakouska otevřené až v roce 1983. Leží v nejvyšší nadmořské výšce ze všech areálů v Rakousku na jednom z nejvýše položených ledovců a sněhových čapek.

Kde sezóna nezná svůj konec

Na lyžaře čeká 39 kilometrů sjezdovek s výbornou jistotou sněhu po většinu roku. Vychutnáte si okouzlující scenérie okolních nejvyšších vrcholů Tyrolských Alp s druhou nejvyšší horou Rakouska Wildspitze (3 774 m n. m.). Středisko sahá do výšky 3 440 m n. m.

Pitztal je cílem mnoha reprezentací v alpském lyžování. Snowboardisté zase ocení velký a často modernizovaný funpark s halfpipe a boardercrossem, do kterého se sjíždí mnoho profesionálů. Samozřejmostí jsou dětský park, boulový svah a sáňkařská dráha.

Milovníky klasického lyžování potěší celoroční stopa na ledovci i pečlivě upravované závodní běžecké tratě v údolí. Technicky založené návštěvníky uchvátí Pitzexpress, nejrychlejší tunelová lanovka na světě, délku 3 786 metrů a převýšení 1 120 metrů překoná ani ne za 8 minut.

Cesta do střediska

Většina lyžařů z Česka využije dopravu po rakouské dálnici A1, dále německých A8 a A93 a nakonec rakouské A12. Ze západu republiky se vydáte po německých A6, A93 a A95. Z Čech budete pod ledovcem za šest hodin, z Moravy kvůli vzdálenosti nejméně za sedm.

Výhody
  • nejvýše položený ledovec Rakouska
  • takřka celoroční provoz
  • cíl mnoha reprezentací
Nevýhody
  • slabší zázemí pro zdatné lyžaře
  • velký zájem o středisko
  • slabší nabídka doprovodných služeb
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

13 km21 km5 km
Celková délka: 39 km
Celk. převýšení: 1 765 m
Zasněžováno: 30 %
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ne

Lanovky

4
4
4
Nejvyšší bod lanovky: 3 440 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 675 m n. m.
Celková kapacita: 17 200 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 34 km
Bruslařská stopa: 34 km
Výškové trasy: 7 km
Celková délka: 75 km

Lyžování Tyrolsko

Tyrolsko je srdcem rakouských Alp. Nejslavnější, nejmodernější a nejluxusnější střediska našich jižních sousedů jsou doma právě v Tyrolsku. Lyžaři z naší země nejvíce vyhledávají resorty Kitzbühel / Kirchberg, Pitztal, Stubai a Zillertal. Mezi další slavné tyrolské ráje zimních radovánek patří Brixental, Hintertux, Sölden, Serfaus Fiss Ladis, St. Anton am Arlberg a Kals – Matrei.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Rakousko

U sjezdovek za pár hodin. Rakousko je ideální cíl pro milovníky kvalitního lyžování. Nejoblíbenější střediska českých lyžařů jsou Dachstein West, Schladming a Zell am See. Lyžování v Rakousku vás může přivést i na ledovce. Nejvyhledávanějšími jsou Kaprun, Stubai, Pitztal a Dachstein.

Nejoblíbenější lyžařské regiony

Poslední recenze Pitztal


Monika červenec 2020
Venetblick Hotel ****, Rakousko, Tyrolsko, Jerzens
Skvělá dovolená. Příjemný, čistý hotel se skvělou kuchyní a přátelským personálem. ... celá recenze

Miroslav Němčík únor 2019
Auderer Hotel ***, Rakousko, Tyrolsko, Imst
Miroslav Němčík. Velmí příjemné a uklidňující... celá recenze

Maky březen 2015
Möderle Hotel ***, Rakousko, Tyrolsko, Neurur
Hotel. Pokoje jsou různé úrovně, je potřeba se nedat a případně si nechat pokoj vyměnit. Výběr jídel byl velký. Veškerý personál mluví po... celá recenze