Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii v r. 1971.

Základní informace o Spojených arabských emirátech

Hlavní městoAbu Dhabi
Jazykarabština
Časové pásmo+2 letní čas +3 zimní čas
Měnadirham
Rozloha83 600 km²
Počet obyvatel9 445 624 

V současné době patří SAE k nejbohatším zemím a staly se světovým obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, supermoderní pouštní město. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkác.

 

Proč jet SAE? Je toho opravdu mnoho...

Burj Khalifa je se svými 828 metry nejvyšším mrakodrapem světa a jeho návštěva je nezapomenutelnou údálostí. Neopakovatelným adrenalinovým zážitkem byla jízda na nejdelší zipline světa z nejvyšší hory v SAE Jebel Jais...

Pavel, prosinec 2019

Kultura

Návštěvou SAE vstupujete do světa orientu, avšak v dnešní době plně přizpůsobenému modernímu životnímu stylu a turistům z celého světa. Pouze při pobývání v malých neturistických městech dbejte na obvyklé rady při cestách do muslimských zemí, zejména ženy by měly být opatrné a více zahalené.

Počasí

Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom velice příjemných 25°C. Vhodným obdobím pro návštěvu SAE je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné jak pro návštěvu památek a výlety, tak na odpočinek na pláži a koupání.

Místní kuchyně

Kuchyně v SAE je směsí blízkovýchodní a asijské kuchyně. Protože je dnes v SAE mnoho přistěhovalců, nalezneme zde v hojném počtu jídla z celého světa. Pestrá směsice variant je lákavá. Najdeme zde však i tradiční arabská jídla, například šavarmu, falafel nebo hummus. Tradičně se používá hodně mléka, obilí a masa. Nedílnou součástí jsou ryby a koření. Tradičním nápojem je silná káva.  

Konzumace alkoholu je možná pouze v soukromí, nebo hotelech a barech. Alkohol je možné zakoupit v limitovaném množství ve specializovaných prodejnách.

Atmosféra

V orientální atmosféře emirátů záleží, jestli se pohybujete jen v prostředí hotelů, kde je vše přizpůsobeno turistům z celého světa, zejména západního. Tam vás nemá co překvapit, snad jen nadprůměrně luxusní služby. Pravá atmosféra místního světa tepe životem spíše v menších městech a osadách mimo velkoměsta a pobřeží s hotely.

O bezpečnost se nebojte, kriminalita je v emirátech prakticky nulová. Vyjímkou může být emirát Dubaj, kde vzhledem k velkému množství cizinců častěji objevují drobné krádeže.

 

Nejzajímavější místa

Nemá cenu dlouze představovat nejzajímavější cíl Spojených arabských emirátů. Je jím město Dubaj. Velkoměsto je symbolem světových primátů. Některé z nich: nejdelší automatizovaný vlakový systém na světě, nejvyšší budova světa Burj Khalifa, nejvýše položený výtah na světě (vyrobený v ČR), největší obchodní centrum Dubai Mall, nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab.

Kromě Dubaje jsou zajímavé cíle výletů a celých dovolených Abu Dhabi, Ras Al-KhaimahFujairah. Spíše než cíle jsou oblíbené v SAE vybrané atrakce. Zejména jde o radovánky v poušti na písečných dunách. Pořádány jsou hlavně jízdy v buginách a džípech. Výletům do pouště se zde říká safari.

Další největší lákadla emirátů jsou Ferrari World a Vodní park v Abu Dhabi. Nejvyšší hora SAE Jebel Jais se nachází v emirátu Ras Al Khaimah a nabídne úžasné výhledy do hlubokých údolí a nejdelší lanovou dráhu světa.

Poslední recenze Spojené arabské emiráty


Adéla květen 2024
BM Beach Hotel ****, Spojené arabské emiráty, Ras Al-Khaimah
Hrůza. Absolutní hrůza. V životě už nikdy do tohohle hotelu. ... celá recenze

Alice květen 2024
RIU Dubai Hotel ****, Spojené arabské emiráty, Dubaj, Deira
Pecka. Hledali jsme hotel u pláže a zároveň ve městě, a povedlo se!! ... celá recenze

Alica Niská květen 2024
RIU Dubai Hotel ****, Spojené arabské emiráty, Dubaj, Deira
Riu Hotel Dubai. Veľká spokojnosť.Hotel a personál na vysokej úrovni, usmievaví, nápomocní.Hotel je v blízkosti centra taxíkom 20 min. Pláž krásne ... celá recenze