Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, zkráceně označované jako SAE, se nalézají v jihovýchodní části Arabského poloostrova, podél části zálivu Ománu a na jižním pobřeží Perského zálivu. Jsou federací sedmi emirátů - Abu Dhabi, Dubaj, Ajman, Fujairah, Ras al Khaimah, Sharjah a Umm al Qaiwain - vytvořených po získání nezávislosti na Británii v r. 1971.

Základní informace o Spojených arabských emirátech

Hlavní městoAbu Dhabi
Jazykarabština
Časové pásmo+2 letní čas +3 zimní čas
Měnadirham
Rozloha83 600 km²
Počet obyvatel9 445 624 

V současné době patří SAE k nejbohatším zemím a staly se světovým obchodním a turistickým centrem. Téměř každý turista směřující do SAE navštíví Dubaj, supermoderní pouštní město. Stalo se symbolem luxusu, bohatství a světových „nej“ po všech stránkác.

 

Proč jet SAE? Je toho opravdu mnoho...

Burj Khalifa je se svými 828 metry nejvyšším mrakodrapem světa a jeho návštěva je nezapomenutelnou údálostí. Neopakovatelným adrenalinovým zážitkem byla jízda na nejdelší zipline světa z nejvyšší hory v SAE Jebel Jais...

Pavel, prosinec 2019

Kultura

Návštěvou SAE vstupujete do světa orientu, avšak v dnešní době plně přizpůsobenému modernímu životnímu stylu a turistům z celého světa. Pouze při pobývání v malých neturistických městech dbejte na obvyklé rady při cestách do muslimských zemí, zejména ženy by měly být opatrné a více zahalené.

Počasí

Spojené arabské emiráty vás celoročně pohostí slunečným počasím. Srážky se vyskytují pouze v zimě a není jich mnoho. V létě je v SAE až 45 °C, v zimě potom velice příjemných 25°C. Vhodným obdobím pro návštěvu SAE je jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné jak pro návštěvu památek a výlety, tak na odpočinek na pláži a koupání.

Místní kuchyně

Kuchyně v SAE je směsí blízkovýchodní a asijské kuchyně. Protože je dnes v SAE mnoho přistěhovalců, nalezneme zde v hojném počtu jídla z celého světa. Pestrá směsice variant je lákavá. Najdeme zde však i tradiční arabská jídla, například šavarmu, falafel nebo hummus. Tradičně se používá hodně mléka, obilí a masa. Nedílnou součástí jsou ryby a koření. Tradičním nápojem je silná káva.  

Konzumace alkoholu je možná pouze v soukromí, nebo hotelech a barech. Alkohol je možné zakoupit v limitovaném množství ve specializovaných prodejnách.

Atmosféra

V orientální atmosféře emirátů záleží, jestli se pohybujete jen v prostředí hotelů, kde je vše přizpůsobeno turistům z celého světa, zejména západního. Tam vás nemá co překvapit, snad jen nadprůměrně luxusní služby. Pravá atmosféra místního světa tepe životem spíše v menších městech a osadách mimo velkoměsta a pobřeží s hotely.

O bezpečnost se nebojte, kriminalita je v emirátech prakticky nulová. Vyjímkou může být emirát Dubaj, kde vzhledem k velkému množství cizinců častěji objevují drobné krádeže.

 

Nejzajímavější místa

Nemá cenu dlouze představovat nejzajímavější cíl Spojených arabských emirátů. Je jím město Dubaj. Velkoměsto je symbolem světových primátů. Některé z nich: nejdelší automatizovaný vlakový systém na světě, nejvyšší budova světa Burj Khalifa, nejvýše položený výtah na světě (vyrobený v ČR), největší obchodní centrum Dubai Mall, nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab.

Kromě Dubaje jsou zajímavé cíle výletů a celých dovolených Abu Dhabi, Ras Al-KhaimahFujairah. Spíše než cíle jsou oblíbené v SAE vybrané atrakce. Zejména jde o radovánky v poušti na písečných dunách. Pořádány jsou hlavně jízdy v buginách a džípech. Výletům do pouště se zde říká safari.

Další největší lákadla emirátů jsou Ferrari World a Vodní park v Abu Dhabi. Nejvyšší hora SAE Jebel Jais se nachází v emirátu Ras Al Khaimah a nabídne úžasné výhledy do hlubokých údolí a nejdelší lanovou dráhu světa.

Poslední recenze Spojené arabské emiráty


Martin září 2022
Upřímná recenze - není to dobré. Pokud chcete jen pít alkohol, nebo jste nenáročný klient, fajn, jinak bych volil cestu jinam. ... celá recenze


Ivo Pojezný březen 2022
Hyatt Place Dubai Jumeirah. Hotel mě nadchnul vysokou kvalitou služeb a dobrou dostupností centra města. ... celá recenze


václav duben 2022
VAROVÁNÍ - JIŽ NIKDY VÍCE. Píšerná dovolená pro dvě osoby od *** za 70 000,- kč, která je plná lživých nabídek a fotodokumentace CK, realita vůbec neodpovíd... celá recenze