Dovolená Chorvatsko

98 zájezdů | Řadit podle:  Doporučení

Apartmány ASTRA a PINIJA

  Chorvatsko, Makarská riviéra, Střední Dalmácie, Brela
100 m od pláže

Hotel Aurora Podgora

  Chorvatsko, Makarská riviéra, Střední Dalmácie, Podgora
20 m od pláže

Hotel Centinera

  Chorvatsko, Istrie, Pula, Banjole
30 m od pláže Dítě zdarma

Hotel Villa Marija

  Chorvatsko, Makarská riviéra, Střední Dalmácie, Tučepi
60 m od pláže

Penzion MELIORES

  Chorvatsko, Chorvatské ostrovy, Krk, Šilo
100 m od pláže

Hotel Horizont

  Chorvatsko, Makarská riviéra, Střední Dalmácie, Baška Voda
100 m od pláže

Hotel INTERNATIONAL

  Chorvatsko, Chorvatské ostrovy, Rab, Rab město
500 m od pláže

Chorvatsko

  • hlavní město: Záhřeb
  • měna: 1 Euro
  • časový rozdíl oproti České republice: žádný

Nejvíce českých turistů cestuje za sluncem a mořem do Chorvatska. Na pobřeží Jaderského moře každoročně obdivují statisíce návštěvníků z naší země příjemné oblázkové pláže, borové porosty, výbornou kuchyni, sympatické obyvatele, kulturní památky a užívají si vodní radovánky. Chorvatsko má členité pobřeží, po Norsku druhé nejčlenitější v Evropě. Díky tomu nabízí scenérie ostrovů, poloostrovů, celých souostroví a zátok v kombinaci se třpytící se hladinou moře. Oblíbené je celé pobřeží, nejvíce potom Istrie, Dalmácie a v ní zahrnutá Makarská riviéra. Věděli jste, že pobřežní délka pevniny Chorvatska je 1 880 kilometrů a se všemi ostrovy je neuvěřitelných 6 280 kilometrů?

Dovolená Chorvatsko

Nejoblíbenější letní cíl českých turistů Chorvatsko se pyšní skvělými podmínkami pro dovolenou a chvíle zábavy u moře. Slunečné počasí slibuje od poloviny června do září mnoho zážitků a vydařený pobyt. Chorvatsko je jako stvořené pro pořádání výletů do národních parků, historických center měst i plaveb po moři. Země na pobřeží Jadranu je klasickým cílem dovolené autem. Zvolit můžete také dopravu autobusem, a hodit tak některé starosti spojené s vlastním vozem za hlavu. Menší část zájezdů je k dispozici i letecky z Prahy a Ostravy.

Chorvatsko je díky přírodě a kulturním památkám ideálním cílem i pro poznávací zájezdy. Široká nabídka zájezdů přináší také mnoho zvýhodněných Last Minute zájezdů do Chorvatska. 

Návštěvníci obvykle kombinují stravování formou snídaní nebo polopenze s kulinářskými zážitky v restauracích. Hotely ale také nabízí možnost all inclusive stravování.

Kultura

Chorvatsko stálo od starověku na křižovatkách důležitých cest vnitrozemských i námořních, a proto můžete obdivovat historické památky nejen z doby starověkého Říma. Obyvatelé ctí kulturu, náboženství, odkazy. I přes bouřlivý konec dvacátého století se země vydala západním evropským směrem života a je po Slovinsku druhou nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie.

Chorvatská kuchyně

Chorvatská kuchyně vychází ze slovanské tradice, díky vlivům okolních zemí jsou v jídlech i rysy sousedních národních kulinářských zvyklostí. Mnoho jídel a receptur je starých, klidně i 500 let a více. V pobřežních oblastech jsou doma grilované ryby, dary moře a zelenina. Převládají zde prvky italské kuchyně. Další chorvatské pochoutky a suroviny: sušená šunka, ovčí a kozí sýr, mleté maso (čevapčiči), mnoho pečiva, guláše, polévky (mineštra), listové těsto, těstoviny.

Atmosféra

Národy jižní Evropy mají něco do sebe. Ctí kulturní tradice, náboženství a klidnější způsob života. Nejinak je tomu v Chorvatsku. Místní obyvatelé jsou příjemní, veselí, šťastní ze života. Nechybí jim ani dávka temperamentu navíc. Atmosféra klidné dovolené u čistého moře už nemůže být lepší než v Chorvatsku.

Nejzajímavější místa

Celé chorvatské pobřeží je rájem pro milovníky radovánek u moře, slunce a příjemně prožitých chvil. Od severu na jih je k dispozici nespočet letovisek na pevnině i ostrovech. Nejblíže je to z naší země na velký poloostrov Istrii. Už za sedm hodin jízdy můžete obdivovat krásu letovisek Umag, Novigrad, Poreč, Rovinj. Centrem poloostrova je historická Pula.

Istrie

Na Istrii navazuje další krásný kout chorvatského pobřeží nazývaný Kvarner. Zahrnuje oblíbená letoviska Crikvenica a Novi Vinodolski. Součástí velkého regionu Kvarneru už je také mnoho oblíbených ostrovů, jmenujme Krk, Rab a Pag jako velmi vyhledávané a Cres a Lošinj jako senzační cíle lodních výletů. Centrem regionu je velký přístav Rijeka.

Dalmácie

Při dalším putování na jih Chorvatska začíná Dalmácie. Někdy se člení jako severní, střední a jižní. Severní Dalmácie zahrnuje vyhledávanou riviéru s velkými městy Zadarem a Šibenikem a známými letovisky Biogradem na Moru a Primoštenem. Střední Dalmácie je vůbec nejnavštěvovanější, protože pod ni spadá slavná Makarská riviéra. Z měst dominuje další velký přístav Split. Dále obdivují návštěvníci letoviska Trogir a Omiš. Jižní Dalmácie je synonymem pro region v okolí Dubrovníku.

Ostrovy Dalmácie

Dalmácie je rájem ostrovů, v severní části jsou obdivované Vir, Kornat s národním parkem, Pašman, Ugljan a Dugi Otok. Střední a jižní Dalmácie oplývají slavnými ostrovy Čiovo, Šolta, Brač, Hvar, Vis a Korčula. Pozor na Pelješac, to je pouze poloostrov, avšak neméně malebný.

Makarská riviéra

Nejznámějším a nejoblíbenějším cílem českých turistů v Chorvatsku je Makarská riviéra. Pod mohutným masívem pohoří Biokova na sebe od severozápadu k jihovýchodu navazují známá letoviska Brela, Baška voda, Makarska, Tučepi, Podgora, Drašnice, Igrane, Živogošće, Drvenik, Zaostrog a Gradac.

Jen last minute
Doprava Doprava
Cena za osobu Cena za osobu
od {{tss.temp.cenaMin | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}  Na ceně nezáleží  do {{tss.temp.cenaMax | currency: z18n.currencySymbol_default():0}}
Stravování Stravování
Délka zájezdu Délka zájezdu
Úroveň hotelu Úroveň hotelu
Typ zájezdu Typ zájezdu
Vzdálenost od pláže Vzdálenost od pláže
Přímo u pláže Do {{tss.temp.mOdPlazeMax| number:0}} m od pláže Na vzdálenosti od pláže nezáleží
Typ pláže Typ pláže
Číslo zájezdu Číslo zájezdu
Akce Akce
Obsahuje text Obsahuje text

Země:

Zrušit

Oblast:

Typ nabídky:

Doprava:

Stravování:

Délka zájezdu:

Úroveň hotelu:

Typ zájezdu:

Kdy vyrazit: