TOP 13: nejlepší lyžařská střediska Evropy

Pohodlně se usaďte, klidně nahoďte lyžáky nebo helmu, a pojďte si s námi prohlédnout nejlepší lyžařská střediska Alp. Vybírali jsme i podle jejich oblíbenosti a dostupnosti. 

Itálie

Kronplatz / Plan de Corones

Na severovýchodním okraji Trentina – Alta Adige nedaleko Brennerské dálnice leží italský unikát lyžování. Ve středisku Kronplatz / Plan de Corones se rozhodli, že se stanou technickým guru celé lyžařské oblasti Dolomiti Superski. Investice do přepravních zařízení jsou obrovské a výsledkem je více sedačkových a kabinkových lanovek než klasických vleků. Užijte si výhody rekordní přepravní kapacity s lyžařskými zájezdy do Kronplatz / Plan de Corones.

Kronplatz / Plan de Corones

Livigno

Nedaleko hranic se Švýcarskem v italském regionu Lombardii leží perla lyžování Livigno. Největší předností je odlehlost od okolního světa, proto jsou podmínky k zimní zábavě ideální a příroda panenská. Livigno je proslulé bezcelními nákupy a italským stylem lyžařského života. Znalci se na místní sjezdovky vrací s nezvyklou věrností. Prohlédněte si lyžařské zájezdy do Livigna.

Livigno

Sella Ronda

Světoznámý okruh sjezdovek kolem masívu Gruppo Sella s nejvyšším vrcholem Piz Boè je zapsaný do paměti lyžařů jako Sella Ronda. Je dlouhý 39 až 42 kilometrů podle vámi zvolené trasy a na jeho zdolání je nutná solidní kondice. Sella Rondu obklopuje luxusní zázemí slavných středisek Val Gardena / Alpe di Siusi, Alta Badia, Arabba / Marmolada a Val di Fassa e Carezza. Vybírejte z nabídky lyžařských zájezdů kolem Sella Rondy.

Sella Ronda

Rakousko

Kaprun / Zell am See

Nejvyhledávanější středisko Salcburska je Kaprun / Zell am See. Vyniká jedním z nejlepších systémů sportovních a rekreačních aktivit v Rakousku a celé Evropě. V oblasti se nachází celkem tři lyžařské areály. V Zell am See je to Schmittenhöhe, v městečku Kaprun pak areál Maiskogel a ledovcové středisko Kitzsteinhorn. Užijte si zimní pohodu s lyžařskými zájezdy do Kaprunu / Zell am See.

Kaprun / Zell am See

Dachstein / Schladming

Luxusní lyžařská oblast v okolí města Schladming spojuje čtveřici areálů Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Její výhodou jsou severní orientace svahů a nezvykle výkonné zasněžování sjezdovek. Zpestřit pobyt si můžete lyžařskou vložkou na ledovci Dachsteinu. Všechna střediska jsou zahrnuta ve slavném a bohatém skipasu Ski amadé. Nenechte si ujít nabídku lyžařských zájezdů do oblasti Dachstein / Schladming.

Dachstein / Schladming

Nassfeld / Hermagor

Na jihu Korutan u hranic s Itálií čekají na vášnivé lyžaře výborné terény střediska Nassfeld / Hermagor. Ski areál se stal hitem českých lyžařů, protože je snadno dostupný po dálnicích A10 nebo A2 a nabízí na Rakousko nadprůměrný počet slunečných dní. Z údolí stoupá do střediska nejdelší kabinková lanovka v Alpách. Primát drží také nejdelší osvětlená sjezdovka v Evropě. Vyberte si ideální lyžařský zájezd do střediska Nassfeld / Hermagor.

Nassfeld / Hermagor

Francie: Tignes / Val d'Isère, Alpe d’Huez, La Plagne

Lyžařský luxus světového formátu čeká na návštěvníky slavných ski areálů ve Francii. Platí zde heslo, že zouvat lyže je nutné jen do lanovky. Podle toho jsou střediska přizpůsobena a ubytovací kapacity rostou přímo na sjezdovkách. Prozkoumejte nabídku lyžařských zájezdů do Francie.

Tignes / Val d

Švýcarsko: Zermatt, St. Moritz / Engadin, Les 4 Vallées, Davos / Klosters

Švýcarsko je zemí zimním sportům zaslíbenou. Kouzelné scenérie, majestátní horské masívy a slavná lyžařská střediska stoupající z údolí k hřebenům. Nejvíce čtyřtisícovek a nejvyšší koncentrace ledovců v kontinentální Evropě napomáhají sněhovým podmínkám. Vyberte si mezi lyžařskými zájezdy do Švýcarska.

Zermatt / Matterhorn