Lyžování La Plagne, Francie

La Plagne představuje jeden z vrcholů evropského lyžování. Moderní středisko je od roku 2003 propojeno se sousedním Les Arcs a společně tvoří lyžařský gigant Paradiski. Nádherné prostředí střediska La Plagne vyniká rozmanitostí nejvýše položených ledovcových sjezdovek a naopak nejníže položených lesních úseků terénů. V La Plagne je k dispozici bohaté après-ski vyžití.

La Plagne

Rozsáhlá lyžařská oblast jménem Paradiski spojuje dvě velká střediska La Plagne a Les Arcs. Přibližně 70 % střediska i oblasti disponuje sjezdovkami nad 2 000 m n. m., proto je tu sníh od podzimu do jara. Celá oblast Paradiski nabízí nekonečných 425 kilometrů sjezdovek.

Společně s Les Arcs fenomén

La Plagne a Les Arcs jsou propojeny famózní dvoupatrovou visutou lanovkou Vanoise Express pro 200 osob. Nejlepší ubytovací kapacity hledejte v obcích přímo u sjezdovek Plagne-Bellecôte, Belle Plagne, Plagne Soleil, Plagne Villages, Plagne Centre a Aime La Plagne.

Ve Francii je věnována velká péče programu après-ski. La Plagne nabízí spoustu zábavy a odpočinku po lyžování, např. vyhřívaný venkovní bazén v Plagne Bellecôte nebo další bazén v Plagne Centre, kryté tenisové kurty, střelnice, nespočet barů, restaurací a klubů.

Ke spokojenosti vyznavačů běžeckého lyžování přispívá přibližně 80 kilometrů precizně upravených bílých stop. Nejvíce jich hledejte kolem Plagne Montalbert, Montchavin, Les Coches, Champagny Le Haut, Plagne Villages, Plagne Bellecôte a Belle Plagne.

Cesta do střediska

Při cestě do La Plagne lze podobně jako do všech ostatních francouzských středisek zvolit dvě varianty tras. Hlavně lyžaři z Čech využijí trasu přes Rozvadov, Německo, Švýcarsko a francouzské Annecy. Zejména pro Moravany a Slezany je vhodná i jižní varianta přes Rakousko a Itálii.

Výhody
  • vynikající terény pro všechny
  • lyžování přímo od rezidencí
  • ideální i pro běžkaře
Nevýhody
  • stále ještě dost běžných vleků
  • občas fronty u přejezdu do Arcs
  • vyšší ceny kvůli prestiži a věhlasu
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

18 km120 km57 km30 km
Celková délka: 225 km
Celk. převýšení: 2 000 m
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

37
35
18
Nejvyšší bod lanovky: 3 250 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 250 m n. m.
Celková kapacita: 128 700 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 80 km
Bruslařská stopa: 80 km
Celková délka: 160 km

Lyžování Francouzské Alpy

Jihovýchod Francie je zaslíbený vysokým horám. Na hranicích s Itálií se dokonce tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 808 – 4 810 m n. m. podle měření). Jedinečný turistický cíl lze navštěvovat po celý rok, avšak teprve v zimě se uvedou do provozu slavná lyžařská střediska, a luxusní zimní dovolené tak ožijí naplno. Velkými přednostmi jsou vysoká nadmořská výška, dostatek sněhových srážek a přitom mnoho slunečních dní (až 300 ročně), nejlepší lyžařská infrastruktura na světě a nevšední tradice sportování i zábavy mimo sjezdovky. Poznejte s námi kouzelný svět hor ve francouzských Alpách.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Francie

Jeden z největších lyžařských luxusů na naší planetě hledejte ve Francii. Důkazem jsou filmaři i světové sportovní hvězdy na svazích. Platí heslo zouvat lyže jedině u vstupu do kabinové lanovky, jinak nikdy. Francouzská střediska jsou propojení regionální obři, ze kterých vyčnívají Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska