Lyžování Tignes, Francie

Jedna z nejznámějších lyžařských oblastí světa se jmenuje Tignes. Ještě slavnější je sousední Val d’Isère, se kterým Tignes tvoří lyžařský region Espace Killy. Lyžařská oblast nabízí všechny terény a možnosti, na jaké si může i náročný sportovec vzpomenout. V roce 1992 bylo Val d’Isère střediskem ZOH v Albertville. Zkuste kite-skiing, telemarkové lyžování nebo jízdu se psím spřežením po zamrzlém jezeře.

Tignes / Val-d'Isère

Vítejte v Savojských Alpách v lyžařské oblasti, která bývá považována za nejkrásnější na světě. Slavné Tignes - Val d'Isère nabízí nejlepší lyžařský luxus Evropy na 150 kilometrech sjezdových tratí. Díky špičkové infrastruktuře a vysoké přepravní kapacitě je komfort zaručen.

Luxus a jedinečné prostředí

Krásnou atmosféru doplňuje nádherná příroda se dvěma jezery Lac de Tignes a Lac du Chevril. Lyžuje se převážně ve vysokých nadmořských výškách mezi 1 800 a 3 456 m n. m. Libůstkou je ledovec Le Grande Motte s ideálním profilem a slavnými sportovci na tratích.

Kolem 25 kilometrů bílých stop nabízí běžeckou alternativu ke skvěle zastoupenému sjezdovému lyžování. Výborné podmínky pro freeride na okolních svazích doplňují i dva velké snowparky s U-rampou v Tignes a vyhledávaný snowpark ve Val d'Isère.

Doprovodné služby jsou nekonečné: telemarkové lyžování, psí spřežení na zamrzlém jezeře, potápění pod ledem, skijöring, vyhlídkové lety vrtulníkem, paragliding, jízdy na sněžném skútru, bruslení na jezeře, sněžnice, heliskiing, lezení po ledu a další.

Cesta do střediska

Při cestě do Tignes lze podobně jako do jiných francouzských středisek zvolit dvě varianty tras. Hlavně lyžaři z Čech využijí trasu přes Rozvadov, Německo, Švýcarsko a tunel pod Mont Blancem. Zejména pro Moravany a Slezany je vhodná i jižní varianta přes Rakousko a Itálii.

Výhody
  • lyžování v úchvatné přírodě
  • ledovec Le Grande Motte
  • nedozírné možnosti après-ski
Nevýhody
  • vysoké ceny kvůli prestiži oblasti
  • velký zájem v hlavní sezóně
  • drahé parkování
Užitečné informace pro sezónu 2024

Sjezdovky

15 km60 km40 km35 km
Celková délka: 150 km
Celk. převýšení: 1 906 m
Noční lyžování: Ano
Free ride: Ano
Snowpark: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Dětský park: Ano
Sáňkařská dráha: Ano

Lanovky

14
24
6
Nejvyšší bod lanovky: 3 456 m n. m.
Nejnižší bod lanovky: 1 550 m n. m.
Celková kapacita: 79 400 osob / h

Běžecké tratě

Klasická stopa: 25 km
Bruslařská stopa: 25 km
Celková délka: 50 km

Lyžování Francouzské Alpy

Jihovýchod Francie je zaslíbený vysokým horám. Na hranicích s Itálií se dokonce tyčí nejvyšší hora Evropy Mont Blanc (4 808 – 4 810 m n. m. podle měření). Jedinečný turistický cíl lze navštěvovat po celý rok, avšak teprve v zimě se uvedou do provozu slavná lyžařská střediska, a luxusní zimní dovolené tak ožijí naplno. Velkými přednostmi jsou vysoká nadmořská výška, dostatek sněhových srážek a přitom mnoho slunečních dní (až 300 ročně), nejlepší lyžařská infrastruktura na světě a nevšední tradice sportování i zábavy mimo sjezdovky. Poznejte s námi kouzelný svět hor ve francouzských Alpách.

Nejoblíbenější lyžařská střediska

Lyžování Francie

Jeden z největších lyžařských luxusů na naší planetě hledejte ve Francii. Důkazem jsou filmaři i světové sportovní hvězdy na svazích. Platí heslo zouvat lyže jedině u vstupu do kabinové lanovky, jinak nikdy. Francouzská střediska jsou propojení regionální obři, ze kterých vyčnívají Alpe d'Huez, Les 3 Vallées, Les 2 Alpes, La Plagne, Chamonix-Mont Blanc, Les Arcs, Val d'Isère a další.

Nejoblíbenější lyžařská střediska